کد خبر: 1026541 A

یکی از جذاب‌ترین شهرهای کشور عزیزمان ایران زمین زیبا، مشهد است. این شهر بزرگ و تماشایی، هزار و یک جای دیدنی و مکان تفریحی و رستوران و بازار دارد. آب و هوای معتدل و برف و باران اندکش هم دلیلی دیگر است که گردشگران ماجراجو در فصل‌های مختلف سال، حتی در فصل سرد زمستان هم می‌تواند میزبان مهمانان مهربان خود باشد.

سفر به مشهد و اجاره سوئیت در مشهد

در این نوشتار کوتاه میزبون قصد دارد به صورت اجمالی مشهد دلنواز را معرفی کند.

سوئیت در مشهد

مشهد دومین شهر بزرگ ایران زمین است. به همین نسبت جاهای دیدنی بسیاری هم دارد. به همین دلیل مهم است که منطقۀ انتخاب سوئیت در مشهد را به خوبی بشناسید. برای مثال اگر قصد دارید در حوالی حرم مطهر باشید و بیشتر به قصد زیارت شهر مشهد را برای سفر انتخاب کرده‌اید بهتر است در محدودۀ میدان شهدا یا خواجه ربیع به دنبال محل اقامت خود بگردید. همچنین لازم است حجم ترافیک و وسعت شهر را در نظر داشته باشید.

مشهد یکی از شهرهای پرجمعیت و به مراتب پر رفت و آمد است. به صورتی که اگر محل اقامت شما در روزهای سفر از محدودۀ حرم مطهر فاصلۀ زیادی داشته باشد به سختی خواهید توانست برای زیارت خودتان را به حرم برسانید اما اگر در هنگام انتخاب اقامتگاه خودتان مدت زمان رفت و آمد و فاصلۀ طولی را در نظر نگیرید با مشکل ترافیک شهری روبه‌رو خواهید شد.

البته لازم است اضافه کنم که در حوالی حرم مطهر انواع و اقسام بازارها و رستوران‌ها و حتی مراکز تفریحی وجود دارند به صورتی که اگر بتوانید در همین محدوده ساکن شوید دیگر نیازی به رفت و آمدهای بسیار شهری نخواهید داشت و با کمترین فاصله، در کوتاه‌ترین زمان می‌توانید به گشت و گذار در بخش‌های مختلف بپردازید. در ضمن از همین حوالی سوغات فرداعلای شهر مشهد را هم می‌توانید تهیه کنید.

رستوران های مشهد

خوشبختانه مشهد باشکوه سرشار است از رستوران‌های متنوع و باکیفیت، از قبیل انواع و اقسام رستوران‌های سنتی، فست فودها، و کترینگ‌های غذای بیرون‌بر. به این ترتیب، در هر خیابانی و در هر منطقه‌ای از شهر می‌توانید به بهترین رستوران‌ها دسترسی داشته باشید. اما اگر موفق به اجاره سوئیت در مشهد در محدودۀ خیابان احمدآباد  شوید به رستوران‌های درجۀ یک شهر احاطۀ بیشتری خواهید داشت. مخصوصاً اگر به طیف متنوع غذاهای ایرانی اصیل علاقه‌مند هستید و حضور در یک رستوران مجلل و باشکوه را ترجیح می‌دهید. رستوران‌هایی که در این محدوده در حال خدمت‌رسانی هستند قدمت بالاتری دارند.

پارک‌ها و مراکز تفریحی مشهد

مشهد بزرگ تعداد بسیار زیادی پارک و مرکز تفریحی دارد. برخی از پارک‌ها از تنوع قابل ملاحظه‌ای برخوردار هستند. برای مثال پارک وکیل‌آباد محیطی ییلاقی به شمار می‌رود یا پارک کوهسنگی محیطی کوهستانی است که در مرکز شهر واقع شده است. همچنین اگر به قدم‌زدن یا احیاناً دویدن در فضای آزاد علاقه دارید می‌توانید مهمان پارک ملت مشهد باشید. این پارک‌ها که معرفی شدند قدمت تاریخی بسیاری دارند. شاید بتوان گفت هر کدام از این پارک‌ها بیش از ده‌ها سال از عمرشان سپری شده است.

اما در این شهر دلگشا پارک‌های جدیدتری هم هستند که در همین سال‌های اخیر تأسیس شده‌اند. برای نمونه بوستان خورشید یکی از پارک‌های جدید در این شهر است که در ارتفاعات منطقۀ هاشمیه احداث شده است. بنابراین اگر ملاک انتخاب شما برای سوئیت مشهد مراکز تفریحی و پارک‌ها باشد، به هیچ عنوان محدودیتی نخواهید داشت. چون در هر محله‌ای که اقامتگاه خودتان را انتخاب کنید می‌توانید به یکی از همین پارک‌های بزرگ و سرسبز و تماشایی دسترسی داشته باشید. ضمن اینکه در حوالی هر کدام از این پارک‌ها مراکز تفریحی دیگری از قبیل شهربازی و رستوران و بازار و غیره نیز وجود خواهد داشت.

سفر به مشهد اجاره سوئیت در مشهد میزبون سوئیت در مشهد رستوران های مشهد مراکز تفریحی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر