کد خبر: 1026225 A

لوله کاروگیت یا همان لوله پلی اتیلن فاضلابی، لوله پلی اتیلن دوجداره، لوله فاضلابی شیاردار یا لوله آکاردئونی فاضلاب، یکی از انواع لوله های پلی اتیلنی یا پلی پروپیلنی است. این لوله با ظاهری شیار دار یا کنگره دار با سطح داخلی صیقلی و صاف می باشد. لوله پلی اتیلن دوجداره دارای خواص لازمه و طول عمر بالا بوده و انتقال فاضلاب را با کمترین خوردگی توسط گازها و اسیدهای فاضلابی انجام می دهد. تنوع تولید این لوله ها با اتصالات مربوطه اش، بخش عمده ای از انتقال فاضلاب را در کشور بر عهده دارد.

طراحی و ساخت لوله پلی اتیلن دوجداره

ساختار کلی این لوله پلی اتیلن از دو جداره بیرونی و داخلی است. جداره بیرونی به صورت اسپیرال (مارپیچ) به هم تنیده می شود. جداره داخلی به صورت صاف و صیقلی است که جهت عبور سیالات مختلف نظیر فاضلاب های اسیدی، فاضلاب های بازی، پساب های صنعتی و حتی فاضلاب های شهری بسیار پر کاربرد هستند. لوله های کاروگیت فاضلابی نام دیگری است که متقاضیان این محصول برایش انتخاب نموده اند. جدار داخلی لوله کاروگیت از جنس پلی‌اتیلن سنگین می باشد اما در بعضی مواقع می توان لایه داخلی را از جنس فولاد ساخت. از جمله سیستم‌هایی که از لوله های کاروگیت در آن ها استفاده می شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سیستم‌های فاضلاب و زهکشی زیرزمینی
 2. سیستم‌های لوله‌کشی جمع‌آوری آب های سطحی
 3. سیستم‌های جمع‌آوری فاضلاب صنعتی
 4. سیستم‌های زهکشی جاده‌ای

فروش لوله کاروگیت برای ساخت پکیج های تصفیه فاضلاب

انواع لوله های کاروگیت موجود در بازار

جنس داخلی لوله های کاروگیت از HDPE یا پلی اتیلن با چگالی بالاست که در برخی موارد بسته به درخواست مشتریان از فولاد هم ساخته می شود. لوله های HDPE به دلیل کیفیت بالا، عمر طولانی و تنوعی که در طراحی و تولید دارند در ساخت پکیج های تصفیه فاضلاب بکار گرفته می شود.

انواع مختلف لوله کاروگیت HDPE

این دسته از لوله پلی اتیلن تحت استاندارد های EN13476-1 و DIN16961-16566 تولید می شوند. برای ساخت این لوله ها از مواد پلی اتیلن HDPE با گرید تجاری PE80 استفاده می شود. یک استاندارد برای تشخیص دسته بندی انواع لوله پلی اتیلن HDPE استفاده از فشار نرمال (PN) تا 20=PN یا PN برابر با 20 بار است و همینطور می تواند توسط مولد دارای PE-100 ، PE-80 ، PE40 یا PE-22 دسته بندی شوند . (PN=Pressure Normal)   انواع لوله کاروگیت پر مصرف

 • لوله ۱۰۰۰
 • لوله ۲۵۰
 • لوله ۲۰۰
 • لوله ۱۶۰

تولید و فروش انواع لوله کاروگیت  

مزایای لوله کاروگیت

اطلاع از نحوه طراحی و ساختار لوله می‌تواند منبع خوبی برای اطلاعات مورد نیاز ما باشد. سطح صاف و یکپارچه این لوله باعث شده که تشکیل رسوب در داخل لوله به حداقل برسد و پساب و سیال با سرعت بالاتری از داخل آن عبور کند. لوله های کاروگیت در سایز ها مختلف از قطر ۱۰۰ میلی متر تا ۱۲۰۰ میلی متر با انعطاف پذیری بالا، مقاومت در برابر خوردگی و عمر طولانی محصولی مقرون به صرفه می باشد. وزن کم این محصولات به شرکت ها برای کاهش هزینه های حمل و نقل کمک قابل توجهی می کند.  

 • نصب و حمل و نقل آسان و سریع
 • پایداری بالا در مقابل فشار های ضربه ای و ارتعاشی
 • عدم فرسایش و خوردگی، آسیب دیدگی، ساییدگی، شکستگی، خمیدگی، نشتی و ترک
 • مناسب برای حمل مواد اسیدی و بازی و مواد خورنده
 • دوام بالا در برابر فشار، دما و زمین‌لرزه
 • مقاومت در برابر نور خورشید و اشعه ی ماوراء بنفش (UV)
 • دارای مقاومت شیمیایی بالا در برابر میکروارگانیسم ها و گاز های حاصل از فاضلاب
 • رسوب بندی خیلی کم
 • انعطاف پذیری بالا، قابلیت نصب در انواع مسیر ها ( مستقیم ، ناهموار و شیبدار به صورت سطحی و دفنی)
 • اتصالات مناسب با آب بندی کامل
 • مقاومت جوش برابر
 • رفتار هیدرولیکی مناسب
 • قیمت مناسب
 • هزینه مناسب انتقال و نصب

لوله شاپ تولید کننده برتر انواع لوله های پلی اتیلنی  

محل و نصب لوله پلی اتیلن دوجداره

برای حمل لوله های کاروگیت لازم است استاندارد هایی که در قواعد و ضوابط مشخص شده است رعایت شود و طبق همان ها حمل و نقل را انجام داد. استفاده و نصب لوله کاروگیت بیشتر برای تاسیسات زهکشی، زیرزمینی و کشاورزی یا کنترل آب سطحی با استفاده از لوله پلی‌اتیلن و با پروفیل حلقوی (لوله دوجداره کاروگیت ) به کار می‌رود، همچنین برای مصارف بهداشتی یا فاضلابی توصیه می‌شود. روش هایی برای کاهش انحراف لوله ها یا جلوگیری از آسیب ساختاری در حین و پس از فرآیند نصب، وجود دارد . این مراحل نصب مطابق با اصولی موسوم به کانال قابل انعطاف و تغییر می‌باشد. در انواع تصفیه خانه های بهداشتی و پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی جهت انتقال فاضلاب به پکیج ها از انواع لوله های کاروگیت استفاده میگردد که از موارد بسیار کاربردی این محصول است.    

عوامل تاثیرگذار بر قیمت لوله های کاروگیت

قیمت لوله های کاروگیت با توجه به برخی فاکتور ها متفاوت است. تفاوت قیمت در انواع این لوله ها تماما به قیمت مواد اولیه است، بنابراین چنانچه قیمت لوله کاروگیت و اتصالات آن متغیر باشد می بایست به کیفیت لوله دقت نمود. برند لوله شاپ با بیش از ده سال سابقه در حوزه ساخت و عرضه تجهیزات صنعت آب و فاضلاب حضوری فعال دارد. این شرکت همواره با تکیه بر سرمایه انسانی متخصص خود توانسته است تجربه‎هایی موفق در جهت نیل به اهداف استراتژیک خود کسب نماید. شماره تماس: ۰۲۱۶۶۹۷۶۱۹۵ وب سایت : https://loolehshop.com/

لوله کاروگیت تصفیه فاضلاب لوله پلی اتیلن فاضلابی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر