کد خبر: 1025530 A

برای شناخت بهترین قالیشویی تهران باید به نکات مهمی توجه کنید تا رضایت کامل را در خصوص سرویس‌دهی آن داشته باشید. بخوانید تا با مشخصات بهترین قالیشویی تهران آشنا شوید.

پیدا کردن بهترین قالیشویی یکی از دغدغه‌های اکثر افراد به خصوص در ماه‌های پایانی سال و نزدیک به خانه ‌تکانی نوروز است. در گذشته فرش‌ها در منازل و حیاط خانه‌ها شسته می‌شدند؛ اما رواج زندگی شهری و آپارتمان‌نشینی در کنار مشغله‌های کاری، این روزها مانع از انجام این کار در منزل می‌شود. برای همین بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که شستن فرش‌ها را به یک مرکز مطمئن بسپارند.

ارزش مادی و معنوی بالای فرش‌ها موجب شده تا انتخاب یک قالیشویی مناسب، اهمیت ویژه‌ای داشته باشد. در این مقاله ویژگی‌هایی را که بهترین قالیشویی تهران باید داشته باشد برای شما برمی‌شماریم تا بتوانید با دقت و آگاهی بیشتری، دست به انتخاب بزنید.

ویژگی‌های بهترین قالیشویی تهران چیست؟

بیش از پرداختن به هر موضوعی باید به مشخصاتی اشاره کنیم که یک کارخانه قالیشویی را چه از نظر مردم و چه کارایی به بهترین مرکز تبدیل کند. در ادامه با مهم‌ترین این ویژگی‌ها با ما همراه باشید.

قیمت قالیشویی باید مناسب باشد

یافتن ارزان‌ ترین و بهترین قالیشویی تهران می‌تواند خیال شما را راحت کند تا با آرامش خاطر، فرش‌های ارزشمند خود را به مرکزی مطمئن بسپارید. قیمت قالیشویی یکی از دغدغه‌های به جای افراد است. مهم است که این مرکز، هزینه‌ای منصفانه در قبال خدمات دریافت کند و همچنین امکانات کافی و مناسب برای شستن انواع فرش‌ها را داشته باشد.

اتحادیه قالیشویی در تهران، نرخ‌های مشخصی جهت هزینه شستن فرش‌ها مطابق با نرخ مصوب را تعیین کرده است. برخی از قالیشویی‌ها امکان حمل رایگان فرش را نیز در اختیار مشتریان قرار می‌دهند و با این کار، امتیاز ویژه‌ای برای مشتریان خود قائل می‌شوند. در شرایط اقتصادی کنونی، یافتن قالیشویی با قیمت مناسب برگ برنده‌ای برای مشتری است.

برخورد مناسب و پاسخگویی در قالیشویی

مشتری‌مداری یکی از اصول مهم بهترین قالیشویی تهران است. مهم است که پرسنل همواره پاسخگوی مشتریان باشند و به دغدغه‌های آن‌ها گوش فرا دهند. مشتریان ممکن است که سوال‌های متعددی در خصوص نحوه شستشو، مواد مورد استفاده، زمان تحویل فرش و بسیاری موارد دیگر داشته باشند. یک قالیشویی معتبر با برخورداری از پرسنل مجرب و آگاه با فنون مشتری‌مداری به کلیه سوالات مشتریان پاسخ داده و هیچگونه ابهامی در ذهن آن‌ها باقی نمی‌گذارد.

روابط عمومی قالیشویی همواره به رضایت‌سنجی از مشتریان پرداخته، میزان رضایت آن‌ها را سنجیده و هرگونه دل‌مشغولی آن‌ها را مد نظر قرار می‌‌دهند. همچنین گاهی ممکن است به هر دلیلی، نارضایتی در مشتری ایجاد شود؛ پرسنل مجرب قالیشویی همواره پاسخگوی مشکلات و نارضایتی‌ها هستند و در جهت رفع دلخوری‌ها تلاش می‌کنند. ارائه خدمات ویژه در شرایطی که مشتری نارضایتی دارد، می‌تواند رنجش او را برطرف کند.

برخورداری از پرسنل مجرب و آموزش دیده در قالیشویی

در یک قالیشویی معتبر تجربه دیروز با دانش امروز درآمیخته است. برخورداری از پرسنل مجرب و کارکشته در حوزه فرش یک امتیاز برای قالیشویی است. استادان رفوگری و پیشکسوتان این عرصه با تجربه دیرینه خود در زمینه انواع فرش، بر نحوه شستشو و تعمیر فرش‌ نظارت دارند. نیروهای جوان قالیشویی نیز دوره‌های تخصصی در این زمینه را گذراندند و از مدارک و گواهی‌نامه‌های معتبر در این عرصه برخوردار هستند.

ارائه خدمات متعدد در قالیشویی

قالیشویی تهران

امروز دیگر قالیشویی‌ها به خدمات شستن فرش کفایت نمی‌کنند. یک قالیشویی معتبر، علاوه بر شستشوی تخصصی فرش‌ها هرگونه عملیات مبل‌شویی، موکت شویی، لکه‌گیری فرش، ترمیم ریشه فرش، رفع بیدزدگی فرش و شیرازه دوزی را عهده‌دار خواهد شد. 

یکی از خدمات مهم قالیشویی که بخصوص در دوران کرونا اهمیت ویژه‌ای پیدا کرد، ارائه خدمات آنلاین است. با ارائه خدمات آنلاین مشتریان از گذراندن زمان طولانی در لیست انتظار تماس تلفنی و طی کردن مسافت طولانی و حمل فرش‌های سنگین معاف خواهند شد. با خدمات آنلاین با یک کلیک، فرش مشتری در اسرع وقت به شیوه تخصصی لول شده و به مرکز شستشو منتقل می‌شود. همچنین فرش به صورت لول شده و در کاور پس از شستن تحویل داده می‌شود.

بهره‌گیری از سیستم مکانیزه و مواد شوینده مرغوب

عامل مهمی که یک قالیشویی ممتاز را از دیگر مراکز متمایز می‌کند، تجهیزات این مرکز است. فرش‌های دستباف، ابریشمی و نفیس سیستم شستشوی مخصوص به خود را دارند؛دمای آب باید به دقت تنظیم شده باشد و همچنین مواد شوینده از کیفیت عالی برخوردار باشند. دستگاه‌های مخصوص غبارگیری، آب‌گیری و مراکز خشک‌کن مخصوص در قالیشویی این عملیات تخصصی را به شیوه مکانیزه انجام می‌دهند. 

در گذشته انجام عملیات غبارگیری با چوب انجام می‌شد و فرش‌ها نیز در محیط باز زیر نور مستقیم خورشید پهن می‌شدند تا خشک شوند؛ هنوز نیز در قالیشویی‌های سنتی، شستشو به همین شیوه انجام می‌شود. خشک کردن فرش در فضای باز علاوه بر اینکه مانع خشک شدن یکدست فرش شده، موجب ورود گرد و غبار، حیوانات و آلودگی نیز روی فرش می‌شود. این در حالی است که شستشوی مکانیزه، امکان خطای انسانی را در شستن فرش کاهش داده و دقت را در عملیات شستشو افزایش می‌دهد.

مجاز و معتبر بودن قالیشویی

یکی از نکاتی که در انتخاب قالیشویی مناسب باید مد نظر داشت، مجاز بودن آن است. مهم است که این مرکز حتما عضو اتحادیه قالیشویان باشد؛ در صورت عضویت در اتحادیه قالیشویان هنگام بروز هرگونه مشکل، مرکز پاسخگوی مشتریان خواهد بود. در صورتی که مشتری شکایتی داشته باشد، آن را با اتحادیه مطرح می‌کند و اتحادیه نیز پیگیر مطالبات مشتری خواهد بود. همین امر موجب می‎شود تا قالیشویی معتبر همواره در راستای کسب رضایت مشتری کوشا باشد.

همچنین تعرفه قالیشویی نیز مطابق با اتحادیه است. مهم است که قالیشویی خدماتی که ارائه می‌کند را ضمانت کند. ارائه ضمانت کتبی به مشتری نشان‌دهنده اطمینان قالیشویی به مهارت در کار خود است.

خوش قولی در قالیشویی

برخی از مراکز قالیشویی در روزهای خاص همچون روهای پایانی سال به علت مشغله زیاد، بدقولی کرده و مشتریان را معطل می‌کنند. مهم است که بهترین قالیشویی تهران دارای پرسنل و تجهیزات کافی باشد تا در صورت شلوغی، تاخیر و یا مشکلی در ارائه خدمات ایجاد نشود. باید فرش در زمان تعیین شده به مشتری تحویل داده شود و همچنین مشتری امکان پیگیری سفارش خود را داشته باشد.

بهترین قالیشویی تهران کجا است؟

با شمردن این ویژگی‌ها باید بگوییم؛ قالیشویی که همواره در دسترس بوده، خدمات متعددی ارائه کند و هزینه آن نیز مناسب با نیاز مشتری باشد؛ لقب بهترین قالیشویی را به خود می‌گیرد . همچنینی یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های بهترین قالیشویی تهران، برخورداری از شعب متعدد در استان است تا به مشتریان خود در هر نقطه پاسخ داده و کلیه مناطق 21 گانه تهران را تحت پوشش خود قرار ‌دهد. مهم نیست مشتری در کجای شهر باشد، بهترین و ارزان‌ترین قالیشویی تهران همواره پاسخگوی مشتریان خواهد بود. یافتن همچین قالیشویی در تهران، کار چندان دشواری نیست. اعتبار و اعتماد مشتریان در کنار سابقه و تجربه دیرینه، موجب می‎شود تا نام مراکز خوش‌نام همواره در ذهن مخاطبان بر جای بماند.

بهترین قالیشویی بهترین قالیشویی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر