کد خبر: 1025383 A

حتما تا‌به‌حال درباره آموزش آیلتس چیزهایی شنیده‌ا‌ید و بسیاری از شما می‌دانید که گاهی برای کار در برخی شرکت‌ها، به‌خصوص شرکت‌های تجاری بین‌المللی و یا برای تحصیل در دانشگاه‌های خارجی و اقامت در آن کشورها نیاز به داشتن مدرک آیلتس دارید.

کجا و چگونه آیلتس را یاد بگیریم؟

حتما تا‌به‌حال درباره آموزش آیلتس چیزهایی شنیده‌ا‌ید و بسیاری از شما می‌دانید که گاهی برای کار در برخی شرکت‌ها، به‌خصوص شرکت‌های تجاری بین‌المللی و یا برای تحصیل در دانشگاه‌های خارجی و اقامت در آن کشورها نیاز به داشتن مدرک آیلتس دارید. اما ممکن است بسیاری هم ندانند که این آموزش آیلتس به‌طورکل چیست و چطور باید دوره‌های آیلتس را طی کرده و یا چگونه در آزمون آن شرکت کرد؟ اگر مایلید از چیستی آیلتس باخبر شوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما تا انتهای این مطلب را بخوانید. 

آیلتس چیست؟

آیلتس IELTS که مخفف عبارت International English Language Testing System است، در واقع آزمونی معتبر در سطح جهان است که در بسیاری از کشورها و دانشگاه‌ها اعتبار دارد. بسیاری از افرادی که مایلند در کشوری دیگر به ادامه تحصیل بپردازند و یا کار و زندگی کنند، باید در آزمون آیلتس شرکت کنند تا سطح تسلط آن‌ها به زبان انگلیسی تشخیص داده شود. اگر بخواهید بدانید که این آزمون چگونه برگزار می‌شود و سطح زبان شما چطور مورد آزمایش قرار می‌گیرد باید به شما بگوییم که در طی حدودا سه ساعت سطح شما در مهارت‌های شنیداری  Listening، خواندن متون Reading و همچنین نوشتن Writing، و صحبت کردن Speaking زبان انگلیسی مورد سنجش قرار می‌گیرد و هر فرد متناسب با مهارت خود در زبان انگلیسی می‌تواند نمره 1 تا 9 را کسب نماید.

آزمون آیلتس اغلب به دو صورت آکادمیک و جنرال برگزار می شود. نوع آکادمیک آن مختص افرادی است که می‌خواهند با دریافت مدرک آن در مقاطع عالی تحصیلی شرکت کنند و در یکی از کشورهای انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند. آزمون آیلتس جنرال نیز مناسب افرادی است که می خواهند به یکی از کشورهای کانادا، استرالیا یا انگلستان مهاجرت نمایند. زیرا اگر شما قصد زندگی در یکی از این کشورها را داشته باشید از کارکردن در این کشورها بی‌نیاز نخواهید بود و داشتن مدرک آزمون آیلتس جنرال می‌تواند کمک خوبی برای شما به شمار آید. اما علاوه بر این‌ها آزمونی دیگر با عنوان آزمون ماک آیلتس نیز وجود دارد که ما در ادامه بیشتر به بررسی آن خواهیم پرداخت. اما پیشتر لازم است ببینیم در دوره‌های آیلتس چه سرفصل‌هایی به زبان‌آموزان آموزش داده می‌شود؟

دوره‌های آیلتس در آموزشگاه سفیر

افرادی که دوره‌های آیلتس شرکت می کنند اغلب افرادی هستند که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. اگر شما نیز قصد دارید در کلاس‌های آموزش آیلتس شرکت کنید پس این بخش را به‌خوبی بخوانید. این کلاس‌ها به‌خصوص در آموزشگاه سفیر در سه بخش زیر برگزار می‌شود.

  • دوره Pre-IELTS که به گونه‌ای حالت پیش نیاز دارد و در طی 5 ترم برگزار می‌شود.
  • دوره IELTS که این دوره نیز در سه سطح Bridging، Developing، و Expanding برگزار می‌شود و پیش از طی این دوره زبان‌آموزان می‌توانند با نمره‌ای که در آزمون ماک آیلتس کسب می‌کنند در یکی از این سه سطح به ادامه یادگیری مشغول شوند. هر ترم در این دوره طی 20 جلسه برگزار می‌گردد.
  • دوره Post- IELTS نیز یکی از دوره‌های آیلتس به شمار می‌آید که شما را برای شرکت در آزمون آیلتس آماده کرده و کمک می‌کند تا بر یکی از مهارت‌های زبانی شاملListening ، Reading، Speaking و  Writingمسلط شوید.

 

آزمون ماک آیلتس چیست؟

پیشتر اشاره کردیم که آزمون آیلتس در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار می‌شود، اما لازم به ذکر است که پس از طی دوره‌های آیلتس، آزمونی آزمایشی تحت عنوان آزمون ماک آیلتس برگزار می‌شود که به آن ماک نیز می‌گویند. ماک MOCK به معنای تقلید است و به آزمونی گفته می‌شود که شبیه به یک آزمون اصلی و در واقع شبیه‌سازی شده است. آزمون آزمایشی آیلتس( ماک) دقیقا مانند آزمون آیلتس اصلی در دو نوع آزمون ماک آیلتس آکادمیک و آزمون ماک آیلتس جنرال برای زبان‌آموزان انجام می‌شود تا بتوانند پیش از انجام آزمون ایلتس اصلی سطح خود را بشناسند و ضعف‌های خود را برطرف نمایند. آزمون آزمایشی آیلتس به صورت رایگان و عموما در تمامی آموزشگاه‌های زبان که دوره‌های آیلتس برگزار می‌شود، انجام می‌شود.

دوره‌های آموزش آنلاین آیلتس

در شرایط کنونی که جامعه با بیماری کرونا درگیر است بسیاری از آموزشگاه‌ها سعی دارند شرایط آموزش آنلاین را در رشته‌های مختلف مهیا سازند تا زبان آموزان، دانشجویان و دانش‌آموزان بتوانند بدون دغدغه ابتلا به بیماری، دوره‌های مورد نظر را بگذرانند. آموزشگاه زبان سفیر نیز در حال حاضر دوره‌های آموزش آنلاین آیلتس را به صورت آنلاین و مجازی برگزار می‌کند و این تصمیم از ابتدای سال 99 توسط مدیران این آموزشگاه گرفته شد. کلاس آموزش‌ آنلاین آیلتس این قابلیت را دارد تا زبان آموزان بتوانند بدون محدودیت مکانی و نیاز به طی کردن مسافت، در کلاس آنلاین آیلتس شرکت کرده و پس از آن نیز بتوانند در آزمون آزمایشی آیلتس و آزمون اصلی آیلتس شرکت نمایند و از برنامه‎ریزی خود برای تحصیل در مقاطع بالاتر، کاریابی و مهاجرت تحصیلی و ... باز نمانند. آموزش آیلتس مجازی و آنلاین سفیر با شهریه‌ای کمتر نسبت به کلاس‌های حضوری برگزار شده و امکان شرکت در آن برای تمامی افراد به‌خصوص افراد شاغل وجود دارد. زبان‌آموزان می‌توانند فایل‌های هر کلاس را به صورت ضبط شده در اختیار داشته باشند تا در صورت از دست دادن هر کلاس آنلاین بتوانند از این فایل‎ها استفاده نمایند.

درباره آموزشگاه سفیر

موسسه زبان سفیر با مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سال‎هاست که در حوزه آموزش دو زبان انگلیسی و فرانسه به زبان‎آموزان فعالیت دارد و توانسته است در مدت فعالیت خود مفتخر به دریافت گواهینامه بین المللی ISO در مدیریت کیفیت مراکز آموزشی و همچنین کیفیت در خدمات آموزشی و رسیدگی به شکایات مشتریان شود.

برگزاری کلاس‌های تخصصی آمادگی آزمون آیلتس IELTS و همچنین آزمون‌ آزمایشی آیلتس با عنوان ماک، یکی از دوره‌هایی است که علاوه بر سایر کلاس‌های ترمیک، فشرده و فوق فشرده این موسسه برگزار می‌شود. در حال حاضر موسسه سفیر برای حفظ سلامت زبان‌آموزان و همچنین شکستن زنجیره ابتلا به بیماری کرونا، شرایطی را مهیا کرده است که زبان‎آموزان بتوانند علاوه بر ثبت نام و پرداخت شهریه خود که پیشتر نیز به‌صورت آنلاین برگزار می‌شد، در کلاس‎های مختلف این موسسه مانند دوره‌های آزمون ماک آیلتس که به آن پرداختیم نیز به‌صورت آنلاین شرکت نمایند. علاقمندان به یادگیری زبان می‌توانند با مراجعه به سایت این موسسه به آدرس الکترونیکی www.gosafir.com از شرایط ثبت نام و زمان برگزاری دوره‌های آنلاین مطلع شوند.

آموزش آیلتس آیلتس چیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر