کد خبر: 1025314 A

وقتی اسم برچسب اموال به زبان می‌آید، شاید ناخودآگاه کاربرد تجاری و صنعتی آن به ذهن ما بیاید؛ ولی انواع لیبل اموال در زندگی روزمره‌ی همه‌ی ما حضور دارد و اگر مشکلی در آن‌ها وجود داشته باشد، ممکن است نظم کارهای ما به هم بخورد. برای مثال سیستم رهگیری اموال معمولا به برچسب کاغذی وابسته است. وقتی یک خرید اینترنتی انجام می‌دهید، هنگام دریافت سفارش معمولا برچسبی سفید را روی بسته‌ی پستی می‌بینید. این همان برچسب بارکد است که به کمک آن رهگیری بسته‌ها امکان‌پذیر می‌شود. احتمالا با این مقدمه در ذهن خود در حال جست‌وجو برای مثال‌های مشابه هستید، ولی بهتر است تا پایان این نوشته را بخوانید و سپس به ماجراجویی ذهنی خود ادامه دهید؛ چرا که در ادامه می‌توانید مثال‌های بیشتری را نه فقط برای برچسب اموال که برای برچسب ژله ای و لیبل هولوگرام پیدا کنید.

راز موفقیت برچسب اموال: ارزان و به‌صرفه

برچسب اموال که با نام لیبل اموال هم به کار می‌رود، روی وسایل و تجهیزات نصب می‌شود تا مدیریت و شناسایی آن‌ها آسان‌تر شود. این برچسب کاغذی با علائم گوناگون هویت اموال را مشخص می‌کند که می‌تواند یک شماره‌ی واحد یا بارکد باشد. هرچه جلوتر می‌رویم اهمیت مدیریت اموال برای کسب‌وکارها بیشتر می‌شود و صحت این نکته را می‌توانیم در گسترش این بازار جست‌وجو کنیم. طبق آمار و اطلاعات وب‌سایت معتبر Statista پیش‌بینی شده است که رشد بازار مدیریت اموال در جهان از سال 2016 تا 2025 بیش از سه برابر خواهد شد و به بیش از 6 میلیارد دلار خواهد رسید. بخش اعظمی از این رشد به کسب‌وکارهای خرد و کوچک اختصاص دارد؛ چرا که هزینه‌ی تجهیزات رهگیری از جمله برچسب اموال به نسبت تأثیر مثبتی که در بهره‌وری سرمایه دارد، بسیار اندک است. به همین دلیل تاجران بیشتر و بیشتر به استفاده از امکاناتی مثل برچسب بارکد ترغیب می‌شوند.  

برای شرکت‌های کوچک که تعداد تجهیزات محدود است، اگر در انتخاب شکل و اطلاعات برچسب کاغذی دقت کافی شود، شاید اصلا به برنامه‌های کامپیوتری برای مدیریت آن‌ها احتیاجی نباشد. مثلا می‌توانید نام مکان نگه‌داری و دپارتمان اداری را روی لیبل اموال درج کنید تا به محض رویت آن متوجه شوید که متعلق به کدام بخش است. همچنین به کمک تفاوت در رنگ برچسب کاغذی می‌توانید بدون هیچ‌گونه تجهیزات کامپیوتری از هویت وسایل باخبر شوید. همانطور که می‌بینید یک برچسب اموال کوله‌باری از اطلاعات را با خود حمل می‌کند و همین ویژگی، باعث به‌صرفه شدن آن می‌شود.

ابعاد استاندارد برچسب اموال

بسیاری به دنبال ابعاد استاندارد برچسب اموال می‌گردند؛ ولی نکته اینجاست که وقتی می‌توانید ابعاد را به اندازه‌ی دلخواه انتخاب کنید، دیگر استاندارد بودن برچسب اموال اهمیت خود را از دست می‌دهد و باید به فکر ابعادی متناسب با اموال خود باشید. اگر در شرکت شما برچسب بارکد به طور مرتب با دستگاه بارکدخوان کنترل می‌شود، ابعاد بزرگ‌تر کار را راحت‌تر می‌کند.

از سوی دیگر، اگر برچسب کاغذی برای سالیان دراز روی اموال باقی می‌ماند، باید به استهلاک آن‌ها هم فکر کنید. پس شاید لازم باشد ابعاد برچسب اموال را کوچک‌تر انتخاب کنید تا آسیب کمتری به آن وارد شود یا بزرگ‌تر در نظر بگیرید که اطلاعات بیشتری روی آن جای بگیرد و در صورت مخدوش شدن قسمتی از آن، باز هم بتوانید اطلاعاتی روی لیبل اموال پیدا کنید.

WhatsApp Image 2021-01-16 at 12.22.22 PM

رهگیری اموال با برچسب بارکد

اصطلاحی در زبان انگلیسی باب شده است که برای افشای فساد اقتصادی می‌گویند «پول را دنبال کن» (Follow the money). منظور این است که رصد کردن جابه‌جایی پول، بی‌قانونی‌ها را آشکار می‌کند. حالا اگر این اصطلاح را به عرصه‌ی مدیریت اموال وارد کنیم، اهمیت برچسب بارکد به روشنی مشخص می‌شود. فرقی نمی‌کند که شرکت بزرگی دارید یا کسب‌وکار کوچکی را اداره می‌کنید. در هر صورت، اموال شما جزئی از سرمایه‌ی شماست و هرگونه تصرف در آن‌ها نتیجه‌ای جز ضرر اقتصادی ندارد. همین منطق است که باعث شده است هزینه‌ی اندک برچسب بارکد جای خود را در بودجه‌ی بسیاری از کسب‌وکارهای جهان محکم کند. پیش‌بینی می‌شود بازار رهگیری اموال به رقم 36.3 میلیارد دلار در سال 2025 برسد و نرخ سود سالانه (CAGR) رقم 15 درصد را به خود ببیند. این میزان رشد در بازار رهگیری اموال که حوزه‌ای مختص مشتریان تجاری است، بسیار چشمگیر است.

بنابراین اگر هنوز برای تهیه و خرید برچسب اموال اقدام نکرده‌اید، باید زودتر آستین‌ها را بالا بزنید و سیستم مدرن رهگیری با برچسب بارکد را جایگزین روش‌های سنتی کنید.

برچسب کاغذی یا لیبل هولوگرام؟

لیبل هولوگرام نوع خاصی از برچسب کاغذی است که ظاهری شکیل‌تر از برچسب‌های معمولی دارد و با هولوگرامی که روی آن نقش می‌بندد به کالا اعتبار می‌دهد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای کاربردهایی مثل برچسب کنترل کیفیت، نمونه‌های لیبل هولوگرام را در اولویت قرار دهید و تا حد امکان به سراغ برچسب کاغذی ساده نروید. اگر از نظر بودجه مشکلی نداشته باشید، نوع هولوگرام می‌تواند به صورت اختصاصی برای برند شما طراحی شود و بر اصالت محصول شرکت شما بیفزاید.

برچسب شیشه ای و برچسب ژله ای برای کاربردهای ویژه

اگرچه برچسب شیشه ای و برچسب ژله ای به طور دقیق در تعریف برچسب اموال نمی‌گنجند ولی زیرمجموعه برچسب‌های تجاری محسوب می‌شوند و پهلو به پهلوی لیبل اموال حرکت می‌کنند.

برچسب شیشه ای بی‌رنگ و شفاف است و حتما روی شیشه‌های خودرو مدل‌هایی از آن را دیده‌اید. از نام برچسب شیشه ای کاربرد متداول آن هم آشکار می‌شود. این نوع برچسب بیشتر بر روی محصولات شیشه‌ای استفاده می‌شود که می‌تواند محصولات غذایی یا دارویی باشد. اگر رنگ برچسب کاغذی به زیبایی ظاهری وسایل لطمه بزند، برچسب شیشه ای به میدان می‌آید. چنین کاربردی برای لوازم خانگی بیشتر به چشم می‌خورد.

برچسب ژله ای در دسته‌ی برچسب‌های لوکس قرار می‌گیرد و همچون لیبل هولوگرام به کالاها ارزش و اعتبار می‌بخشد. استحکام برچسب ژله ای به قدری بالاست که معمولا برای لوگوی برندها دست یاری به سوی این نوع لیبل دراز می‌شود. پس بدون حرف اضافی باید بگوییم که برچسب ژله ای از نظر جلال و شکوه حاکمیت بلامنازعی در دنیای برچسب‌ها دارد.

نام افرا چاپ روی برچسب اعتبار  

شاید با گشت‌وگذار در بین انواع برچسب اموال بیشتر مردد شوید که کدام برچسب کاغذی برای رهگیری تجهیزات شما مناسب است. در این حالت به شرکتی نیاز دارید که هم کار چاپ انواع لیبل اموال را انجام دهد و هم خدمات مشاوره‌ای را در اختیار شما بگذارد. وب‌سایت افرا چاپ این دو نیاز کسب‌وکارها را به هم پیوند زده است تا بهترین خروجی را از خرید برچسب کاغذی داشته باشید. همین رویکرد است که باعث شده نام افرا چاپ همچون برچسب اعتباری باشد که بر روی اقلام باارزش نقش می‌بندد. همکاری شما با افرا چاپ از طریق وب‌سایت afrachap.com یا شماره تلفن 09125372402 آغاز می‌شود. پس اگر ماجراجویی ذهنی شما که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم به پایان رسیده است، به سایت افرا چاپ بروید یا گوشی تلفن خود را بردارید و اطلاعات مورد نیاز خود را با تماس تلفنی دریافت کنید.

تلفن خودرو زیبایی نرخ سود خرید اینترنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر