کد خبر: 1025289 A

برای داشتن کسب و کاری موفق، همواره باید جنبه های مختلفی که بر عملکرد مجموعه تاثیرگذارند را مد نظر داشت. فروش محصول باکیفیت، ارائه طیف گسترده ای از خدمات، داشتن کمپین های قوی برای بازاریابی محصولات، همگی مهم اند؛ اما توانایی ساخت روابط پایدار با مشتریان، یکی از فاکتورهای کلیدی در موفقیت کسب و کارهای کوچک و متوسط است و چنین امری به کمک نرم افزارهای CRM به سادگی میسر می شود.

هدف از به کارگیری نرم افزارهای CRM، ایجاد و حفظ ارتباط با مشتریان است. در کسب و کارهای کوچک از آنجاکه زیرساخت مشتری محدودتر است، می توانند با کاربران، از طریق ایجاد کانال های ارتباطی شخصی سازی شده (اختصاصی) در ارتباط باشند. نرم افزار CRM سرو، به کسب و کار شما در ایجاد ارتباطات موثرتر با مشتریان کمک می کند.

مدیریت تعاملات مشتری

از آنجا که حفظ مشتریان برای حیات هر کسب و کاری ضروری است، سازمان ها برای ایجاد ارتباط میان مشتریان و کسب و کارشان و مدیریت این ارتباطات، به یک نرم افزار CRM نیاز خواهند داشت.

به کمک نرم افزارهای CRM می توان داده های حاصل از کانال های ارتباطی مختلف سازمان (اعم از خطوط تلفن، وب سایت، ایمیل و چت ها) را گردآوری و یکپارچه کرد. به دلیل آنکه حجم این داده ها بسیار زیاد است، پردازش دستی این داده ها ممکن نیست. استفاده از ابزارهای مختلف پردازش داده در نرم افزارهای CRM باعث می شود کاربران بتوانند به صورت اتوماتیک به بهترین و جامع ترین پاسخ برای جستجوهایشان دست یابند. با وجود آنکه در حال حاضر نرم افزارهای CRM متعددی موجود است، اما بیشتر آنها برای مدیریت امور کسب و کارهای کوچک چندان مناسب نیستند؛ به کمک نرم افزار CRM سرو، می توان از برآورده شدن تمامی انتظاراتی که از یک نرم افزار CRM دارید مطمئن باشید.  برای اطلاعات بیشتر در مورد CRM، لطفا از این سایت بازدید کنید:  نرم افزار سی آر ام چیست؟

مزیت های CRM سرو برای کسب و کارهای کوچک و متوسط

از آنجا که در حال حاضر نرم افزارهای CRM بسیاری در بازار موجودند، دست مدیران برای انتخاب CRM متناسب با کسب و کارشان باز است؛ اما وجود چندین برنامه متفاوت و فرعی، ممکن است آنها را در انتخاب مناسب ترین گزینه سردرگم کند. اثبات ناکارآمدی یک نرم افزار CRM پس از به کارگیری آن در سازمان، موجب هدر رفت پول و زمان سازمان است. با آنکه در نسخه های آزمایشی نمی توان تمامی امکانات و ابزارهای نرم افزار را مورد بررسی قرار داد، اما با بررسی برخی جنبه ها می توان به کارایی یک نرم افزارCRM  پی برد. پس برای اطمینان از کارایی یک نرم افزار CRM  در کسب و کارتان  بهتر است این ویژگی ها را مورد بررسی قرار دهید:

  1. مدیریت مشتریان

محوری ترین بخش هر نرم افزار CRM، بخش مدیریت مشتریان است. یک نرم افزار CRM مناسب، می تواند جزییات داده های مشتریان را جمع آوری، ذخیره سازی، پردازش و نمایش دهد. هر سرویس مدیریت مشتری، باید داده های مشتریان را به گونه ای پردازش کند که به کمک آن بتوان تعامل موثرتری با مشتریان داشت .به کمک نرم افزار CRM سرو، می توان به داده های حاصل از تماس های تلفنی، وبسایت، ایمیل و چت ها به صورت یکجا دسترسی داشت. با آنکه اطلاعات فرم های موجود در وبسایت و پرسشنامه های ایمیلی به صورت خودکار جمع آوری می شوند، به کمک نرم افزار سرو می توان به صورت دستی نیز داده های مشتریان را وارد کرد. به کمک این سرویس می توان قالب های ایمیلی قابل تغییر و ویژگی های اختصاصی ساخت و گزارشگیری کرد.

نرم افزار crm چیست؟

  1. مدیریت قراردادها

برای رشد یک کسب و کار، علاوه بر جذب مشتریان جدید، ایجاد تمایل در مشتریان پیشین برای تعامل مجدد با کسب و کار شما نیز بسیار مهم است. برای اینکه کسب و کار موفقی داشته باشید، باید بتوانید با مشتریان قراردادهای بلند مدت ببندید. به کمک برنامه های مدیریت قرارداد می توان ضمن ایجاد و ارزیابی قراردادها، آنها را متناسب با شرایط هر مشتری بهینه سازی کرد. ابزار مدیریت قرارداد نرم افزار CRM سرو، با فراهم کردن امکان تنظیم قراردادها متناسب با شرایط هر مشتری، به شما در کسب مزیت حداکثری از معاملات کمک می کند. به کمک این ابزار می توان به سادگی قراردادها را ثبت و مشاهده کرد. با استفاده از طراحی های متنوع موجود در این ابزار می توان به تناسب کسب و کار و نوع هر قرارداد، بهترین چیدمان را انتخاب نمود.

یکپارچه بودن  نرم افزار CRM با نرم افزار حسابداری سازمان، باعث می شود بتوان بر سفارشات مشتریان، فاکتورها و فرآیندها اِشراف داشت. به این منظور، نرم افزار CRM سرو، با نرم افزارهای همکاران سیستم و سپیدار در هماهنگی کامل است و تیم فروش سازمان با داشتن دسترسی به اطلاعات مشتری و تراکنش های مالی آن، می توانند فرآیندها را به بهترین نحو مدیریت کنند.

  1. برنامه ریزی فروش

داشتن استراتژی مشخص برای برنامه های بازاریابی ضروری است و درصورت پیشروی بدون استراتژی، تلاش های تیم مارکتینگ ناهماهنگ و ناکارآمد خواهند بود. برای داشتن یک استراتژی فروش موفق، باید برنامه ها را با خواسته های مشتری هماهنگ کرد. نرم افزار CRM سرو با فراهم کردن امکان هدف گذاری فروش برای شخص و تیم، دستیابی به اهداف تعیین شده را تسهیل می کند.  برای اطلاعات بیشتر در مورد اتوماسیون بازاریابی، لطفا از این سایت بازدید کنید:  نرم افزار بازاریابی

نرم افزار بازاریابی

  1. مدیریت سرنخ های فروش

با آنکه حفظ مشتریان فعلی برای تداوم حیات هر کسب و کاری ضروری است، از تاثیر ایجاد مشتریان جدید برای رشد سازمان نیز نباید غافل شد. سرنخ ، به مشتریان بالقوه ای گفته می شود که هنوز از کالاها و خدمات کسب و کار شما خرید نکرده اند اما به کسب و کار شما علاقه دارند. این سرنخ ها ممکن است از طریق کانال های مختلفی ایجاد شده باشند. تبدیل سرنخ ها به مشتری می تواند باعث افزایش درآمد کسب و کار شما شود. سیستم مدیریت سرنخ ها در نرم افزار CRM سرو با فراهم کردن ملزومات جهت ایجاد ارتباط مناسب، ارزیابی و تبدیل سرنخ ها به مشتری، به شما در دستیابی به بهترین نتایج کمک می کند.

امکانات اضافه نرم افزار CRM سرو

انتخاب از میان انبوهی از ابزارها برای مدیریت ارتباط با مشتریان ممکن است کمی اذیت کننده باشد. برخی نرم افزارهای CRM ممکن است برای به کارگیری در سازمان های بزرگ عالی باشند ولی استفاده از آنها برای یک کسب و کار کوچکتر، چندان ثمربخش نباشد. کسب و کارهای کوچک و متوسط می توانند بر اساس نیازهایشان، نسبت به انتخاب شماری از این امکانات اقدام کنند:

  1. اتوماسیون Helpdesk

Helpdesk، ابزار مدیریتی است که برای مدیریت بازخوردهای مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد. سازمان های بزرگ ممکن است Helpdesk ای اختصاصی داشته باشند. به کمک این ابزار می توان شکایات مشتریان را در پایگاه داده ای که قابلیت جستجو داشته باشد ثبت کرد. با اینحال برای شرکت های کوچکتر، به کارگیری یک سیستمی اختصاصی برای ثبت شکایت ها تلف کردن منابع است. راهکار مدیریت وضعیت موجود در CRM سرو، می تواند برای چنین شرکت هایی مانند سیستم اتوماسیونی اختصاصی برای ثبت شکایات عمل کند.

  1. اتوماسیون مرکز تماس

شرکت های بزرگ برای برای پاسخگویی  تماس های مشتریان از مرکز تماس استفاده می کنند. اما در حقیقت بسیاری از پرسش هایی که طی این تماس ها مطرح می شود سوالاتی عمومی اند که می توان با ایجاد سیستم های پاسخگویی خودکار، به آنها پاسخ داد. این روش برای سازمان های بزرگ می تواند کارآمد باشد اما در شرکت های کوچکتر بهتر است از راهکارهای اختصاصی تری برای پشتیبانی مشتریان استفاده کرد. راهکار مدیریت مخاطبان موجود در نرم افزار CRM سرو به شما کمک می کند تا با ارائه خدمات اختصاصی تر، تجربه کاربری شخصی سازی شده تری برای آنها ایجاد کنید.

  1. مدیریت خدمات میدانی

بسیاری از شرکت های بزرگ برای توسعه کسب و کارشان با شرکت های خدمات دهنده دیگر مشارکت می کنند. این کار باعث می شود بتوانند طیف گسترده تری از محصولات و خدمات را تحت برندشان ارائه کنند. با اینحال ارائه چنین خدماتی، نیاز به نظارت و بررسی های مداوم دارد. از آنجا که ارائه کالاها و خدمات تحت نام برند آن شرکت انجام می شود، هرگونه نقصی می تواند به اعتبار برند آسیب برساند. با توجه به آنکه شرکت های کوچک و متوسط به ندرت با شرکایی خارج از شرکت همکاری می کنند با چنین مشکلی مواجه نخواهند شد. در نتیجه هزینه کردن برای استفاده از  نرم افزار CRM ای که از چنین امکانی پشتیبانی کند، برای شرکت هایی با این اندازه ضرورتی ندارد. به کمک راهکارهای پشتیبانی پس از فروش نرم افزار CRM سرو، می توان در اکوسیستمی واحد به تمامی جنبه های کسب و کار پرداخت.

نتیجه گیری

به کارگیری ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتریان برای تمامی سازمانها (با هر اندازه ای) امری ضروری است اما این ابزارها در نرم افزار مانند CRM کاربردهای بسیار متفاوتی دارند. در نتیجه، برای ساماندهی کسب و کار خود، CRM ای انتخاب کنید که در نهایت باعث بهبودی اساسی در کسب و کارتان شود. با استفاده از نرم افزار CRM سرو می توان گامی بزرگ در جهت تعاملی پربازده با مشتریان برداشت.

 

نرم افزار CRM سرو نرم افزار سی آر ام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر