کد خبر: 1024074 A

در این مقاله قصد داریم به بررسی ارور NF یا 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم و سپس به شما آموزش خواهیم داد که چگونه این کد خطا را رفع نمایید.

درب ماشین لباسشویی شما، چه از جلو باز شود و چه از بالا، ممکن است، ارور 4E یا NF در هر کدام از این لباسشویی ها دیده شود، برای رفع این خطا باید علت اصلی آن را مشخص کنید. ارور 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ، می تواند مربوط به مشکلی در زمینه تأمین آب دستگاه باشد. این خطا، به پر نشدن آب در دستگاه، یا مسئله دیگری که مانع آبگیری ماشین می شود، اشاره دارد. دلیل خاصی وجود ندارد که این خطا اتفاق بیفتد، اما در صورت مشاهده آن، باید موارد زیر را بررسی کنید تا متوجه شوید که مشکل دقیقاً از کجا می تواند باشد. توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله بسیار کاربردی که توسط تعمیرگاه پارسینا سرویس بعنوان نمایندگی سامسونگ در کرج تهیه شده است را مطالعه نمایید.

هنگامی که با ارور 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ مواجه شدید، چه کاری باید انجام دهید؟

هنگام روبرو شدن با این خطا، جهت جلوگیری از وقوع مشکلات جدی تر یا حتی آسیب دیدگی به دستگاه، مراحل زیر را دنبال نمایید.

مرحله 1: خاموش کردن دستگاه و سپس دوباره روشن کردن آن

اولین کاری که باید هنگام مواجه شدن با کد خطای 4E انجام دهید، خاموش کردن دستگاه است. به دو دلیل باید دستگاه را از برق جدا کنید.

دلیل اول، به منظور جلوگیری از استارت ناگهانی دستگاه و  هر نوع آسیب دیدگی احتمالی به آن می باشد.

دلیل دوم این است که ماشین های لباسشویی سامسونگ، مخصوصاً مدل های جدیدتر آن، حتی اگر، هیچ مشکل واقعی برای دستگاه اتفاق نیفتاده باشد، ممکن است کدهای خطایی را ایجاد کنند.

با خاموش کردن دستگاه، و مجدداً روشن کردن آن پس از چند دقیقه، می توانید این اشکال را برطرف نمایید.

با انجام این کار، باید ارور 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ رفع شود و به خاطر داشته باشید، همیشه هنگام مواجه شدن با این کد خطا، باید اولین اقدام شما انجام همین کار باشد.

اما اگر این کار، مشکل ارور را حل نکرد، می توانید به سراغ مرحله 2 بروید.

مرحله 2: شیرهای تأمین آب دستگاه را چک کنید

وقتی که ماشین خود را از برق جدا کردید، حالا می توانید، بدون ترس از خطر آسیب دیدگی، به بررسی بخش های دیگر دستگاه بپردازید.

برای شروع، اولین قسمتی که باید به سراغ آن بروید، شیرهای مربوط به تأمین آب دستگاه می باشد تا ببینید آیا کاملاً باز هستند یا خیر. زیرا تنها در این صورت است که آب کافی برای ماشین لباسشویی فراهم می شود.

اگر دیدید شیرها به طور کامل باز نیستند آنها را موازی با لوله ها قرار دهید.

اگر شیرهای ورودی آب کاملاً باز هستند یا حتی پس از باز کردن شیرها نیز، کد ارور 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ شما، همچنان برطرف نشد، به مرحله 3 بروید.

مرحله 3: اطمینان حاصل نمایید که آب، برای هر دو نقطه ورودی دستگاه(گرم و سرد) تأمین می شود.

ممکن است دو نقطه ورودی، در پشت دستگاه خود، که یکی برای آب سرد است و دیگری برای آب گرم، دیده باشید.

حتی اگر شما نمی خواهید از آب گرم یا سرد استفاده کنید، باز هم نیاز به تأمین آب، برای هر دو ورودی خواهید داشت.

جهت تأمین آب برای این دو ورودی، از یک تقسیم کننده، استفاده کنید.

ممکن است قصد داشته باشید آب کافی برای شستشوی دستگاه را، تنها از طریق یکی از ورودی ها تأمین کنید، اما با این حال، همچنان کد خطا پا برجاست، زیرا هر دو نقطه ورودی نیاز به آب دارند.

اگر با کمک تقسیم کننده و یا بدون استفاده از آن، آب را برای هر دو ورودی تأمین کردید، اما کد خطا همچنان وجود داشت، به مرحله 4 بروید.

مرحله 4: لوله های تأمین آب را از نظر خم شدن و پیچ خوردگی بررسی کنید

جهت رفع ارور 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ، می توانید به بررسی لوله های موجود در پشت دستگاه بپردازید و ببینید که آیا دچار خمیدگی یا پیچ خوردگی شده اند یا خیر.

ممکن است دستگاه را بیش از اندازه به دیوار نزدیک کرده باشید و این امر، باعث خم شدن یا پیچ خوردگی لوله ها گردد.

دستگاه را کمی از دیوار دور کرده و پشت آن را جهت بررسی مشکل چک کنید. اگر عیب از لوله ها است، سعی کنید آنها را با دست صاف کنید.

اگر لوله ها خیلی کوتاه هستند، می توانید لوله های بلندتری را جایگزین کنید، زیرا لوله های بلندتر، به احتمال زیاد خم نمی شوند به گونه ای که سبب انسداد دستگاه گردند.

اما اگر لوله ها مشکلی ندارند، ولی هنوز ارور 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ، به قوت خود باقی است، به مرحله 5 بروید.

مرحله 5: مطمئن شوید که درون شلنگ تأمین آب، با چیزی مسدود نشده باشد.

اگر شلنگ تأمین آب دستگاه دچار خمیدگی نشده باشد، این امر، نمی تواند به این معنی باشد که آنها مشکلی ندارند و به خوبی کار می کنند. علاوه بر خم شدن، باید آنها را از نظر گرفتگی و مسدود شدن نیز مورد بررسی قرار دهید.

ابتدا شیلنگ را از دستگاه جدا کرده و مقداری آب را از درون آن عبور دهید تا ببینید که آیا آب، بدون مشکل از داخل آن رد می شود یا خیر.

هنگام برداشتن شلنگ ها، باید مراقب گلوله های مشبک کوچکی باشید که بین شلنگ و ورودی ماشین لباسشویی وجود دارند.

اگر این گلوله ها کثیف هستند، آنها را تمیز کنید زیرا ممکن است مانع ورود آب به دستگاه شوند. اما اگر شلنگ ها و همچنین گلوله های مشبک تمیز و بدون گرفتگی هستند، به مرحله 6 بروید.

مرحله ششم: ورودی های آب دستگاه را بررسی کنید

اگر تاکنون، همه چیز در ماشین لباسشویی سامسونگ شما به درستی و بدون نقص به نظر می رسد، مورد بعدی که باید به بررسی آن بپردازید، ورودی های خود آب است.

جهت رفع ارور 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ، درون ورودی های آب را بررسی کنید و با کمک چراغ قوه در آن نگاهی بیندازید و ببینید که آیا چیزی آنها را مسدود کرده است، یا خیر. اگر خوش شانس باشید، ممکن است دلیل خطا را پیدا کرده باشید.

اما اگر آنقدرها هم خوش شانس نیستید و خطا همچنان نمایش داده می شود، بهتر است به مرحله 7 بروید.

مرحله 7: ممکن است ورودی های آب، از داخل دچار گرفتگی شده باشند

آخرین مسئله ای که ممکن است وجود داشته باشد، مسدود شدن ورودی های آب از داخل است.

به منظور برطرف کردن ارور 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ، باید دستگاه خود را باز کنید و نگاهی به داخل آن بیندازید.

بسته به مدل ماشین، می توانید به سیم کشی های آن از جلو یا پشت دستگاه دسترسی پیدا کنید.

ابتدا بررسی کنید که سیم کشی به ورودی متصل است یا خیر. در مرحله بعدی، باید چک کنید که آیا شیر برقی داخل شیر (های) شما، دچار خرابی شده است یا خیر.

اگر چنین است، می توانید آنها را تعویض کرده و دستگاه را ببندید. البته، اگر نمی خواهید خودتان این روند پیچیده را انجام دهید، می توانید از یک تکنسین متخصص و حرفه ای کمک بگیرید.

در صورتی که بعد از خواندن این مقاله کماکان مشکل دستگاه شما پابرجاست، تعمیرگاه پارسینا سرویس بعنوان مرکز تعمیرات لباسشویی سامسونگ در کرج به شما توصیه می نماید که بشدت از دستکاری خودسرانه دستگاه خودداری نمایید و سریعا با یک مرکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی جهت اعزام سرویس کار حرفه ای تماس حاصل نمایید.

نمایندگی سامسونگ در کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر