کد خبر: 1023571 A

امروزه اهمیت سلامت دندان‌ها چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ سلامت و ایمنی اثبا‌ت‌شده است و خوشبختانه بسیار مورد توجه عموم مردم قرارگرفته ‌است.

تاثیرگذار بودن دندان‌ها و لبخند شما، باعث افزایش اعتماد به‌نفس شما می‌شود؛ به‌ همین‌صورت، از دست دادن دندان‌ها نیز می‌تواند زیبایی شما را دچار اخلال کند و تاثیرات منفی برروی احساسات شما نسبت به خود بگذارد اما پیشرفت علم و تکنولوژی دنیای امروز به کمک شما خواهد آمد و شما می‌توانید از ایمپلنت دندان به‌جای دندان از دست رفته خود استفاده کنید.

ایمپلنت دندان چیست؟

پس از این‌که دندانی از بین رفت و جای آن خالی‌شد، ممکن است باعث به‌وجود آمدن مشکلات زیادی برای جویدن و حتی تکلم شود. یکی از راه‌های درمان این وضعیت استفاده از ایمپلنت دندان است. در گذشته، افرادی که دندان خود را از دست داده ‌بودند، راهی جز استفاده از دندان مصنوعی (پروتز متحرک) نداشتند و مشکل این نوع پروتزها آن بود که به‎مرور تحلیل استخوان باعث لقی و جابجایی آن در حین غذا خوردن و حرف زدن می‌شد.

امروزه با استفاده از ایمپلنت می‌توان تمام دندان‌های قوس فک را به‌صورت ثابت، بازسازی و جایگزین کرد، بنابراین ایمپلنت یک جایگزین عالی برای دندان‌های از دست‌رفته است به شرطی که متخصص ایپملنت دندان مهارت کافی در قراردادن ایمپلنت را داشته باشد؛ کلینیک دکتر صدری ‌منش متخصص پروتز و ایمپلنت دندان همراه با 40 سال تجربه و تیمی از پزشکان خبره با استفاده از جدیدترین تجهیزات دندانپزشکی، بهترین و مطمئن‌ترین شیوه‌های درمان را ارائه می‌دهند.

ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم خالص است که با بدن انسان سازگاری دارد. شکل آن به صورت میله باریکی است که درون استخوان فک قرارداده می‌شود. در واقع ایمپلنت نوعی ریشه‌ی مصنوعی است که می‌تواند به استخوان فک متصل شود.

مزیت ایمپلنت دندان بر دندان مصنوعی چیست؟ 

در واقع می‌توان گفت ایمپلنت هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکردی در مرحله‌ی جلوتری از دندان مصنوعی است. ایمپلنت دندان کاملاً شبیه دندان طبیعی است و کسی متوجه تفاوت آن نمی‌شود. با ایمپلنت دندان می‌توانید همه غذاها را بخورید و هیچ‌ محدودیت غذایی خاصی برای آن وجود ندارد در حالی ‌که با دندان مصنوعی بسیاری از غذاها را نمی‌توان خورد.

برای تمیزکردن دندان‌های مصنوعی باید آن‌هارا جداگانه از دندان‌های طبیعی خود تمیز کنید در حالی که ایمپلنت درست همانند دندان‌های دیگرتان تمیز می‌شود و نیازی به مراقبت ویژه ندارد. ایمپلنت کاملاً ثابت است و لغزش و تکان ندارد درحالی که دندان مصنوعی هنگام صحبت‌کردن و جویدن غذا تکان خورده و دائماً درحال تحریک لثه می‌باشد. در حضوردندان مصنوعی ، استخوان فک تحلیل می‌رود که باعث می‌شود هر چند سال یکبار دندان مصنوعی نیاز به تنظیم مجدد یا تعویض داشته باشد.

بسیاری از بیماران همیشه هنگام صحبت کردن و خندیدن نگرانی بیرون آمدن دندان مصنوعی خود را داردند در حالی‌که ثبات ایمپلنت همانند دندان طبیعی است چون به استخوان فک جوش خورده است.

از نظر سلامتی نیز ایمپلنت بهتر از روکش هایی است که با تراش دندان های مجاور به شکل پُل ساخته می شوند  چرا که نه تنها از دندان‌های دیگر استفاده نمی‌کند و سلامت آنها را به مخاطره نمی‌اندازد، بلکه مانع تحلیل رفتن استخوان می‌شود.

میزان موفقیت ایمپلنت دندان چقدر است؟

طبق گزارشات رسمی از منابع علمی، میزان موفقیت کاشت دندان در افراد مختلف چیزی حدود 97 درصد است.

چه مدت طول می‌کشد تا صاحب دندان شویم؟ 

دریافت ایمپلنت دندان یک فرآیند چند مرحله‌ای است که چندین ماه طول می‌کشد. درحالت معمول از زمان جایگذاری پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک تا زمانی که صاحب دندان می‌شوید دو تا شش ماه زمان می‌برد. با این حال در برخی موارد ممکن است بارگذاری فوری انجام شود به این معنی که بلافاصله پس از کاشت ایمپلنت، روکش دندان موقتی برروی آن نصب شود تا فعلاً جای خالی دندان را در دهان پرکند اما این کار صرفاً جنبه زیبایی دارد و نمی‌توانید با این دندان غذا بخورید.

دوام و طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟ 

در صورت مراقبت مناسب و چکاپ‌های متوالی، احتمالاً ایمپلنت دندان تا آخر عمر به شما خدمت می‌کند. معمولاً هیچ نیازی به تعویض خود ایمپلنت‌ها وجود ندارد اما طول عمر روکش دندان که بر پایه ایمپلنت نصب شده است 10 تا 15 سال برآورد می‌شود که بسته به عوامل مختلف ممکن است کمتر یا بیشتر شود.

ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت

  • داشتن تخصص
  • کلینیک مجهز
  • داشتن اعتبار و تجربه
  • اخلاق کاری
  • محیط بهداشتی
  • وجود تیمی از دکتران مجرب

ایمپلنت یک روش درمانی پرهزینه با دوره درمان طولانی مدت است. اگر به روش صحیحی انجام شود، شما را از هزینه‌های مجدد درآینده نزدیک بی‌نیاز می‌کند، پس توجه شما به انتخاب پزشک در پروسه درمان شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود، همچنین دقت پزشک در هنگام معاینه و صبر و حوصله وی برای پاسخ دهی به سوالات بیمار طی جلسه مشاوره بسیار اهمیت دارد.

کلینیک دندان پزشکی دکتر صدری منش

کلینیک دکتر صدری منش مجموعه‌ای منسجم است که فعالیت خود را از سال 1361 آغاز نموده است و مفتخر است با ارایه مجموعه خدمات دندانپزشکی تمام دیجیتال محیطی آرام و دوستانه را برای شما فراهم کند تا لبخند برلبان شما نقش ببندد.

شما با انتخاب صحیح خود به زیبایی ارزش می‌دهید.

ایمپلنت دندان متخصص ایمپلنت دندان کلینیک دکتر صدری ‌منش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر