کد خبر: 1023510 A

در این مقاله قصد داریم تا برای دوستان خریدار، پارامترهای موثر در انتخاب یک فر گردان ،چه برای قنادی ؛ و چه برای کارگاه های فانتزی را به طور خلاصه شرح دهیم.

فر قنادی فریمان

فر گردان ساخت شرکت منتخب پخت فریمان که به اختصار با برند فریمان در بازار عرضه خواهد شده هم از لحاظ مکانیکی و ساختار و عملکرد ، و همچنین از نظر ظاهر و مزایای این طرح صنعتی  تفاوت های عمده و اساسی با سایر رقبایی چون کهن فر کاوه ،ممتاز شریفی  ،تاج فر ،مرشد گهر و .... داشته که در اینجا به اختصار توضیحاتی بابت این تفاوت ها ، عرضه خواهد شد.

در خصوص تفاوت های مکانیکی و فنی موجود در فرهای گردان فریمان با مصارف قنادی و فانتزی بایستی  به:

1-مصرف برق فوق العاده پایین تر (چیزی حدود نصف سایر رقبایی چون کهن فر کاوه یا ممتاز شریفی)

2-مکانیزم بهینه کردن زمان پخت انواع محصولات با استفاده از سیرکولاسیون بر اساس و اصول مهندسی

3-ایجاد رطوبت  مداوم در حین پخت و هوشمندی عملکرد دستگاه بر اساس میزان رطوبت که نسبت به دستگاه های شرکت کهن فر کاوه بسیار هوشمند تر و دقیق تر عملکرده و سطح کیفیت پخت را بسیار بالاتر از شرکت نامبرده برده که این اتفاق توشط شرکت منتخب پخت فریمان گام بسیار ارزنده ایی در صنعت نان و شیرینی میباشد

4-دوگانه بودن منبع حرارت دستگاه (کاملا برق-برق و گاز-گازوئیل و برق) که در دستگاه کامل برق بر اساس و اصولی طراحی شده که  مصرف برق سرسام اور نداشته و نسبت به دستگاه های مشابه با برند های تاج فر ،مرشد گهر ،کاوه ،زمانی  موجود در کشور چیزی حدود 50 درصد مصرف برق انها بوده و این پیشرفتی در عرصه استفاده از انرژی های پاک در ایران به شمار می اید.

 تفاوت های ظاهری موجود در فر های گردان پخت نان و شیرینی فریمان با رقبایی چون کهن فر کاوه و یا ممتاز شریفی و یا مرشد گهر نکاتی را در دل خود داشته که از لحاظ دید مهندسی و اصول صنایع غذایی بسیار حایز اهمیت بوده ؛ این نکات که شامل ایمنی  نیز میشود باعث شده تا در موارد مشابه که در فر های گردان شرکت ممتاز شریفی و یا کاوه  باعث به خطر انداختن جان اپراتور  شده را جلوگیری کند و بتوانیم فریمان را با ایمنی بسیار بالا تر از رقبا بشناسیم.

در اینجا به بررسی نکات و تفاوت های  گروه صنعتی فریمان  با سایر رقبا  در داخل کشور میپردازیم.

1-نمای مقابل دستگاه بر خلاف سایر رقبایی چون ممتاز شریفی، سطحی کاملا مسطح و تخت داشته که باعث میگردد اولا تمیزکاری بسیار راحت تر و درست تر را برای کارگران داشته باشد  ؛ ثانیا  باعث شده تا  اتلاف  گرمای بسیار کمتری از داخل کابین به بیرون از دستگاه داشته باشد.ثالثا از زیبایی بسیار بالاتری برخوردار میباشد.

2-استفاده از شیشه های دو جداره در داخل و خارج از دستگاه  های قنادی و فانتزی فریمان،  اتلاف کمتر انرژی و گرما را به همراه داشته ،لذا  استفاده از شیشه های دوگانه مجزا  این امکان را فراهم میسازد که در صورت شکست احتمالی یکی از شیشه های داخلی،یا خارجی که هرکدام از انها نیز دوجداره میباشد،امکان فعالیت با دستگاه تا نصب مجدد شیشه  وجود داشته باشد و  بر خلاف رقبایی چون کاوه ،ممتاز شریفی ،تاج فر،مرشدگهر،فجر و....کار مختل نمیگردد.

3- ارتفاع شیشه ی نصب شده در نمای مقابل دستگاه  فریمان  بسیار بزرگتر از رقبا بوده که این باعث میگردد  علاوه بر زیبایی  دید و نمایی بسیار کامل تر  به داخل کابین پخت داشته باشد.

ارتفاع این شیشه در دستگاه های رقبا بین 50 سانتی متر تا 120 سانتی متر بوده که  در دستگاه های فریمان 160 سانتی متر بوده و محسنات ذکر شده در بالا میسر میسازد.

4-در تابلو برق دستگاه  در قسمت پایینی  علامت  و لوگوی سرکت با استفاده از لیزر در آمده که علاوه بر  زیبایی نقش  هواکش برای مشعل دستگاه را ایفا میکند

5-هود دستگاه ساخت فریمان بسیار متفاوت نسبت سایرین بوده  و با داشتن زاویه ایی مناسب دود و گاز های ناشی از پخت  را  به راحتی هدایت به دودکش کرده و خارج میسازد این مساله متاسفانه در رقبایی چون کهن فر کاوه و یا ممتاز شریفی با بی توجهی خاصی مواجه شده که مشکلاتی از قبیل گرم شدن محیط کار،ایجاد  احساس خفگی برای کارکنان و کثیف سازی سطح دستگاه را به همراه داشته که خوشبختانه در فر های گردان فریمان شاهد هستیم این مسایل با ریزبینی و دقت بالایی رعایت میشود.

6-تابلو برق دستگاه و سیستک کنترلر دستگاه کاملا دیجیتال بوده و  با استفاده از صفحه های ژئوممبران کاور شده که ضمن استحکام و راحتی عملکردی بسیار زیبا تر و کوچکتر میباشد.لزا دستورالعملی که فریمان در استفاده و شرایط نگهداری از دستگاه در قسمت های برقی دستگاه گذاسته ،تعمیرات و نگهداری را بسیار راحت تر از رقبایی چون کهن فر کاوه و یا ممتاز شریفی کرده است.

7-در قسمت زیرین درب دستگاه به اندازه 1.5 سانتی متر باز بوده که ضمن ایمن بودن  برای خروج گاز ها در حین پخت باعث سهولت در عملکرد  سیستم سیرکولاسیون میشود  .

8- دستگیره قفل سازی و باز و بستن درب دستگاه بر خلاف ممتاز شریفی که از قفل های سردخانه ایی استفاده میکنند ، فریمان دستگیره ایی کاملا متفاوت  را خود طراحی و بر روی دستگاه نصب کرده که ضمن سهولت در عملکرد ،از ضربه خوردن  درب هنگام بستن ، جلوگیری به عمل می آورد.

تا اینجا به بررسی نکات ظاهری دستگاه فریمان با رقبایی چون کهن فر کاوه و ممتاز شریفی پرداخته که  از دید یک کارشناس صنایع غذایی به این جمع بندی رسیده که گروه صنعتی فریمان بسیار بیشتر از رقبا در تلاش بوده  تا اصول مهندسی را در دستگاه های خود رعایت کند ولی بنده به عنوان یک کاربر متخصص اکنون میخواهم به بررسی نکات فنی در داخل و بطن دستگاه ها بپردازم که با مطالعات انجام شده بر روی بیش از 50 مدل از 40 شرکت تولیدی فر های قنادی و فانتزی گردان به این جمع بندی  رسده که در این مقاله قصد داشته تا دوستان خریدار را ضمن ایجاد آگاهی و شناخت محصول مرغوب ،پارامتر های موثر در انتخاب یک فر گردان ،چه برای قنادی ؛ و چه برای کارگاه های فانتزی   را به طور خلاصه شرح دهم.

1)اولین گام در انتخاب یک فر گردان  دقت در دارا بودن شاسی و اسکلت بندی مناسب دستگاه میباشد این مساله به قدری مهم و حایز اهمیت میباشد که  بنده در صدر لیست پارامتر های انتخابی گذاشته ام ؛چرا که بسیاری از شرکت های تولیدی مثل کهن فر کاوه و یا تاج فر و یا گلپرور و یا زهرانی ،با اراعه ی دستگاه های فاقد شاسی و اسکلت  مناسب،در مدت زمان کوتاه دستگاه دچار تغیر شکل شده که خوشبختانه فر های گردان فریمان  دارای شاسی و اسکلت بندی مناسب بوده که با بازرسی یکی از دستگاه های تولید شده ی این سرکت در سال 1375 ،یعنی با گذست 25 سال  هنوز دفرمه نسده و این به علت دارا بودن شاسی و اسکلت بندی مناسب میباشد.

تجهیزات قنادی : https://vitrinnet.com/c/candy-making-equipment

2)مساله ی مهم بعدی که هر خریدار بایستی در هنگاه خرید به ان توجه کند  دارابودن علامت استاندارد و گواهی نامه معتبر از اداره کل استاندارد میباشد که باز، شرکت های بسیار زیادی به صورت غیر قانونی و بدون دارا بودن علامت استاندار در حال فعالیت میباسند 

در این مورد نیز فریمان توانسته با اخذ گواهی نامه استاندارد  از سال 1385 تا کنون یعنی بیش از 15 سال  ،جز اولین شرکت های دارنده ی استاندارد در همکاران خود را ثبت کند علاوه بر این ؛فریمان با اراعه ی 2 طرح  به معاونت ریاست جمهوری گام های بسیار بزرگی  در راستای پیشرفت در عرصه ی صنعت پخت نان و شیرینی برداشته است.

3)سوین مساله ی مهم که شاید از دید یک کاربر و مشتری عادی  در رده بندی بالا تر از استاندارد قرار گیرد، دارا بودن خدمات پس از فروش مناسب میباشد،فریمان با دارا بودن یک تیم قدرت مند 24 ساعته  به صورت انلاین توانسته این نیاز را برای مشتریان براورده کند که در هر ساعت از شبانه روز  این اطمینان برای مشتریان فراهم باشد که تیمی در برای حل مشکل احتمالی دستگاهشان وجود د ارد که در صورت امکان اعزام تکنسین داشته و در غیر این صورت، مشکل را به صورت انلاین برطرف میکنند.

متاسفانه این  سطح از خدماتی که فریمان بابت دستگاه های خارج شده از کارخانه به مشتریانش میدهد را در دستگاه های کهن فر کاوه و یا ممتاز شریفی شاهد نیستیم.

4) سیستم های ایرکاندیشن و سیرکولاسیون  یک بحث بسیار مهم دیگر در فر های قنادی گردان بوده که متاسفانه قابل تشخیص توسط  کاربران عادی نبوده  و شخصا میتوانم ادعا کنم فر های قنادی گردان فریمان یکی از بهترین سیرکولاسیون را در بین فر های تولید در داخل  دارا هستند.

5) استفاده از سیستم های محافظتی در تابلو های کنترلر دستگاه  با توجه به افزایش قیمت بسیار زیاد قطعات الکترونیکی بسیار حایز اهمیت میباشد  و توجه شود که  دستگاه  حتما دارنده ی کنترل فاز و بیمتال باشد که در زمان نوسانات و اختلالات  ،کمترین اسیب را الکترموتورها  ببینند.

ویدئو ها و نظرات مشتریان 

6) جنس منبع حرارت دستگاه ،جایی که مشعل در آن فعالیت میکند بایستی،الزاما بایستی استنلس استیل باشد  که در اثر حرارت طولانی مدت دچار خزش و دفرمه شده نشود 

یک تست راحت برای شناسایی استیل ضد مغناطی از مغناطیس ، استفاده از اهن ربا میباشد.

پخت فریمان شرکت منتخب پخت فریمان فر قنادی فریمان فر قنادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر