کد خبر: 1022488 A

لپ تاپ ها وسیله ای ضروری برای همه افراد در همه رده های سنی میباشند اما با این حال همه ی افراد اطلاعات کاملی درمورد سیستم های لپ تاپ استوک ندارند و باید با افراد دیگر مشورت کنند تا بتوانند لپ تاپ مناسب برای کاری که خودشان انتظار دارن با آن انجام بدهند انتخاب نمایند.

لپ تاپ ها وسیله ای ضروری برای همه افراد در همه رده های سنی میباشند اما با این حال همه ی افراد اطلاعات کاملی درمورد سیستم های لپ تاپ استوک ندارند و باید با افراد دیگر مشورت کنند تا بتوانند لپ تاپ مناسب برای کاری که خودشان انتظار دارن با آن انجام بدهند انتخاب نمایند.

امروزه با گسترش فضا های مجازی و کلاس های درس آنلاین و همچنین بالا رفتن قیمت لپ تاپ ها باید در انتخاب آنها قبل از خرید دقت لازم انجام شود.

قبل از خرید لپتاپ استوک باید سیستم مورد نیاز خود را بر اساس نیاز های خود انتخاب نمایید برای انتخاب مناسب باید به نکات  مهم زیر توجه نمایید.

انتخاب گرافیک

یکی از مهم ترین ویژگی های هر لپ تاپ کارت گرافیک آن می باشد

به طور کلی کارت های گرافیک به دو دسته کلی تقسیم می شوند یک دسته گرافیک آنبرد است که اکثرا اینتل هستند این گرافیک ها گرافیک معمولی هستند و از رم سیستم استفاده میکنند و حافظه جداگانه ندارد.

گرافیک های اینتل برای اکثر برنامه ها و کار های معمولی مناسب هستند و کار های دانش آموزان و تا حدود زیادی دانشجویان به غیر از رشته های مهندسی را جوابگو می باشد.

دسته دیگر کارت های گرافیک مجزا می باشند این لپ تاپ ها علاوه بر گرافیک آنبرد اینتل یک گرافیک دیگر دارند که در هنگام استفاده از برنامه های سنگین گرافیگی مثل رندر گیری و نقشه کشی و یا در حین گیمینگ مورد استفاده واقع می شوند و تاثیر خود را نمایان میکنند.

انتخاب پردازنده مناسب

پردازنده مرکز پردازش داده های است و قسمت اصلی محسوب می شود هر چه قدرت پردازنده بیشتر باشد اطلاعات با سرعت بیشتری پردازش میشوند . در صورت استفاده از برنامه هایی که نیاز به پردازش سنگین دارند باید از پردازنده های قوی استفاده نمایید و در غیر اینصورت پردازنده معمولی جوابگو خواهد بود.

خرید لپ تاپ استوک از فروشگاه معتبر

نکته مهمی که باید به آن توجه ویژه اساسی بشود خرید از فروشگاه معتبر میباشد، فروشگاه افرا استوک با سابقه طولانی مدت و درخشان، دارای مجوز نماد اعتماد الکترونیکی می باشد و کلیه محصولات به طور کامل توسط کادر مجرب تست و بررسی می شوند  و سپس ارسال میگردند، همچنین مهلت تست10 روزه جهت تست دوباره به مشتریان خود می دهد.

 جهت مشاهده محصولات به نشانی (afrastok.ir) مراجعه نمایید.

تفاوت حافظه رم و حافظه داخلی

حافظه رم و حافظه داخلی دو قسمت با اسم مشابه اما کارایی متفاوت هستند حافظه داخلی برای ذخیره سازی اطلاعات و حافظه رم برای انتقال داده در یک زمان مشخص می باشد هرچه حافظه رم بیشتر باشد داده ها در این یک زمان مشخص سریعتر انتقال می یابند.

نکته مهم:در لپ تاپ ها حافظه داخلی و حافظه رم به راحتی قابل ارتقا و تغییر می باشند پس نیازی در انتخاب اولیه توجه زیادی به این دو مورد داشته باشیم زیرا هر زمان بخواهید می توان آنها را ارتقا داد،اما پردازنده و گرافیک قابل تغییر نیستند و اگر هم باشند با مشکلات فراوانی همراه است.

نحوه تست کارایی و سخت افزار لپ تاپ

پس از اینکه شما یک لپتاپ استوک خریداری میکنید باید بتوانید سیستم خود را از لحاظ سخت افزاری تست نمایید تا از کارایی و صحت عملکرد آن مطمئن شوید جهت تست سخت افزاری لپ تاپ خود میتوان از برنامه های زیر استفاده نمود:

تست هارد

برای تست حافظه داخلی یا همان هارد سیستم خود می توان با توجه به نوع هارد ssd  یا hdd از دو برنامه ی ssd life pro  و hard disk sential استفاده نمایید و درصد سلامت آن را مشاهده نمایید.

تست باطری

جهت تست باطری و میزان شارژ دهی سیستم خود باید لپ تاپ خود را خاموش کرده و به شارژ بزنید پس از آنکه شارژ لپ تاپ صدرصد شد آن را روشن کرده و یک فیلم پخش نمایید و زمان شارژ دهی را تا وقتیکه سیستم خاموش میشود محاسبه کنید در سیستم های دست دوم و استوک اگر بالای 50  دقیقه باشد مناسب و پایین تر از این میزان معیوب است.

تست صفحه نمایش

بررسی صفحه نمایش از لحاظ ضربه خوردگی مورد مهمی است که باید به آن توجه شود در صورت ضربه دیدگی صفحه نمایش صفحه شکسته شده یا قسمتی از محل ضربه دیده پیکسل هایش می سوزند که قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود.

لپ تاپ استوک انتخاب گرافیک خرید لپ تاپ استوک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر