کد خبر: 1020966 A

دکوراسیون داخلی و دیزاین محیط، از مهم ترین اقداماتی است که هر فرد باید برای زیباتر کردن محیط اطراف خود انجام دهد. در واقع برای افزایش راحتی و ایجاد حس امنیت در محیط‌ها، از اشیاء و تجهیزات خاصی، با رعایت فوانین و اصول از پیش تعیین شده استفاده می‌شود.

این اصول و نکات هستند که سبب خلق یک محیط گرم و صمیمی می‌شوند. امروزه، دیزاین محیط و چیدمان اصولی لوازم و تجهیزات یک محیط، امری مهم محسوب می‌شود و هر محیطی اعم از خانه، محیط اداری، کلینیک‌ها و هر محیط دیگری، باید از این اصول و قواعد پیروی کنند تا بتوانند علاوه بر ایحاد محیطی زیبا، توجه و اعتماد بسیاری را کسب کنند. به بیان بهتر، مهم نیست که در چه محیطی قرار داریم. هر محیطی باید متناسب با سبک‌ها و اصول آن‌ها دکوراسیون شود تا بتواند آرامش و راحتی را برای همگان فراهم آورد.

در این مطلب به معرفی دکوراسیون داخلی و بایدها و نبایدهای انتخاب وسیله‌ها و تجهیزات برای دکوراسیون این محیط‌ها پرداخته‌ایم. پیشنهاد می‌کنم حتما این مطلب را مطالعه کنید تا بتوانید با قوانین دکوراسیون آشنا شوید و نکاتی را در خصوص افزایش زیبایی محیط اطراف خود بیاموزید.

تعریف دکوراسیون داخلی

ممکن است با این واژه آشنا باشید. دکوراسیون داخلی، استانداردها، قوانین و اصولی برای به وجود آوردن هماهنگی بین اجزاء تشکیل دهنده یک محیط، و همچنین به منظور ایجاد محیطی با طیف زندگی مناسب و فضایی آرامش بخش و امن می‌باشد. دکوراسیون است که هر محیطی را هرچقدر هم که نامناسب و ناپسند باشد، به محیطی بسیار زیبا و محسور کننده تبدیل می‌کند. این علم، دانشی عظیم است که زیرشاخه‌های بسیاری دارد. یکی از بهترین خصوصیت دکوراسیون داخلی این است که با داشتن زمینه‌ای بزرگ، تمامی سلایق را در بر می‌گیرد و هر فردی می‌تواند به راحتی، سبکی متناسب با سلیقه خود انتخاب کرده و در محیط خود پیاده سازی کند.

بایدها و نبایدهای دکوراسیون محیط

باید گفت که دکوراسیون کردن، آن چنان هم که تصور می‌کنید کار راحتی نیست! در واقع پیدا کردن تجهیزات و لوازم و ایجاد پالت رنگی متناسب با یکدیگر کار سختی است. در نتیجه، انجام این عمل، کار هر کسی نیست و اگر قصد دارید دکوراسیون داخلی را به صورت حرفه‌ای انجام دهید، حتما قبل از انجام آن، با تمامی نکات و اصول چیدمان و بایدها و نبایدهای این عمل آشنا شوید.

انتخاب درست، مهم ترین قدم است!

در واقع برای شروع اینکار، باید ابتدا سبکی که متناسب با خاسته شما و طبق سلیقه شما باشد را انتخاب کنید. مرحله بعد، آشنایی با تمامی لوازم و تجهیزاتی است که قرار است در محیط مورد نظر شما قرار گیرند. منظور از آشنایی این است که باید تمامی اصولی را که برای پیاده سازی سبک دکوراسیون داخلی انتخابیتان بشناسید و طبق آنن اصول و استانداردها، شروع به خرید تجهیزات کنید.

نکته مهم!

پس از آشنایی با محیط و قواعد دکوراسیون، می‌رویم سراغ وسیله‌ها و تجهیزات داخلی. برخی از لوازم هستند که نسبت به سایر تجهیزات دیگر، سایز بزرگ تری دارند. این تجهیزات که ابعاد بزرگ دارند، توجه بیشتری را در محیط به خود جلب می‌کنند. در واقع با ورود به محیط، اولین نگاه‌ها، به این وسیله‌ها می‌افتد. مبل راحتی یکی از این تجهیزات است که با ابعاد بزرگی که دارد، هم حجم بیشتری از محیط را می‌گیرد و هم توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. در نتیجه هنگام خرید این وسیه باید به چند نکته توجه کنیم.

نکاتی در خصوص خریداری مبل راحتی

برای خرید مبل راحتی، باید به این نکته توجه کنید که قصد دارید پالت رنگی محیط شما شامل چه رنگ‌هایی باشد. در واقع اصلی ترین نکته هم همین است. نمی‌شود مبلی خرید که رنگ آن هیچ تناسبی با رنگ سایر لوازم و تجهیزات و در کل دکوراسیون داخلی محیط ما ندارد. علاوه بر این، هنگام خرید مبل راحتی، به ابعاد مبل و تناسب آن هنگام قرار گیری در محیط دقت کنید. به بیان بهتر اگر محیط شما کوچک باشد و مبلی بزرگ و جاگیر انتخاب کنید، زیبایی محیط را از بین می‌برید. یکی دیگر از نکات خریداری مبل راحتی این است که با توجه به سبک انتخابیان، مبلی متناسب با همان سبک خریداری کنید. در واقع اگر سبک سلطنتی را انتخاب کردید، نباید مبلی با سبک مردن را در محیط خود قرار دهید. اینکار توازن محیط شما را از بین می‌برد.

بایدها و نبایدهای خرید لوستر

لوستر یکی دیگر از تجهیزاتی است که تاثیر بسیار زیبایی در محیط دارد و هنگام خرید آن باید به چند نکته توجه کرد. لوسترها با انواع مختلفی که دارند، می‌توانند طیف انتخابی وسیعی را به شما ارائه دهند. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که برای خرید لوستر نیز باید مطابق با سبک دکوراسیون مد نظرتان، انتخاب درستی داشته باشید. زیرا لوسترها نیز طبق سبک‌های دکوراسیون دارای انواع متنوع می‌باشند. علاوه بر این، همانطور که می‌دانید، لوستر مدرن محبوبیت بیشتری نسبت به سایر لوسترها در میان مردم دارد. در هنگام خرید این لوسترها به این نکته توجه کنید که این اشیاء به علت نورپردازی‌ای که ایجاد می‌کنند، به تنهایی می‌توانند جلوه محیط را دو چندان کنند.

کلام آخر

زیباسازی محیط و دکوراسیون داخلی، از اقداماتی است که این روزها نمی‌شود به سادگی از کنار آن رد شد. بهتر است که همیشه برای زیبایی محیط زندگی خود تلاش کنیم و مطابق با مد روز، در این راستا اقداماتی را انجام دهیم. جالب است بدانید که به صورت روزانه، نکات متعددی در راستای فنگ شویی و دکوراسیون محیط، به قواعد و اصول دکوراسیون اضافه می‌شوند. در نتیجه به روز نگه داشتن اطلاعات و دانش خود در این مساله، می‌تواند بر زیباسازی محیط شما، تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

دکوراسیون داخلی دکوراسیون محیط
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر