کد خبر: 1016123 A

سیلندر پنوماتیک( جک) چیست ؟؟؟ 

سیلندر پنوماتیک یکی از اساسی ترین بخش های یک مجموعه پنوماتیکی می باشد. در واقع جک پنوماتیک ابزاری است که فعالیت آن به وسیله باد انجام می شود و از نیروی هوای فشرده برای جریان های طولی و رفت و برگشت استفاده می نماید. 

 راندمان این سیستم مانند هیدرولیک است اما در این مجموعه چون هوا به عنوان یک سیال بیشتر در دسترس است بازده ساده تری دارد و آلودگی کمتری نسبت به روغن هیدرولیکایجاد می کند وگزینه ای بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف می باشد. این سیلندرها تشکیل شده از بدنه، پیستون یا میله متحرک، پکینگ و اتصالات می باشد. آنچه که تعیین کننده کورس آن می باشد توان مقاومتی آن در برابرفشارهای وارده و قدرت تحمل باری است که دارد.  

 ساختار سیستم جک پنوماتیک 

سیلندرهای یک طرفه، درزگیرهای  پیستونی یک طرفه ای دارند که در جهت ورود هوا اتصال پیدا می کند. از متریال های قابل انعطاف برای ساخت درزگیرها استفاده می شود که داخل پیستون هایی از جنس پلاستیک یا فلز تعبیه می شود که در زمان به حرکت درآمدن وسیله نقلیه لبه های آن روی سطوح یاتاقان می لغزد. از جمله جک های یک طرفه می توان به موارد زیر اشاره نمود:  

  • سیلندرهای دیافراگمی 
  • سیلندرهای دیافراگمی غلطکی 

نقش پیستون را در این مدل جک ها، دیافراگم هایی از جنس پلاستیک یا فلزو پلاستیک بر عهده دارند. در این سیستم ها بر روی قسمت اصلی و هسته دیافراگم میله پیستون ها را اتصال می دهند، و درزگیری های لغزشی انجام نمی شود و کشش های مکانیکی دیافراگم اصطکاک را ایجاد می نمایند. کورس های کوتاه ایجاد شده در سیلندر پنتوماتیک  برای فرایندهای مهار،استحکام، بلند کردن و برجسته نمودن به کار می رود.   

سیلندر پنوماتیک استاندارد

سیلندر پنوماتیک دیافراگمی 

اگر بخواهیم اجزاء جک ها را تجزیه کنیم از قسمت هایی مانند لوله استوانه ای، یاتاقان، میله پیستون، گردگیر، سرپوش های انتهایی می توانیم نام ببریم. روکش های این سیلندر از فولادهای کشیده شده فاقد درز درست شده است، برای افزایش طول عمر قسمت های درزگیر تعبیه شده داخل جک، قسمت بیرونی یا بدنه جک را باید ماشین کاری نمود. برای طراحی های ویژه بدنه جک پنوماتیک را از آلومینیوم، فولاد، برنج با روکش های داخلی کرم های سخت شده تهیه می کنند، که برای کاربری های خاص یا در مواقعی که اثرات ناشی از تحلیل و خورندگی وجود دارد به کار می رود.  

خرید سیلندر هیدرولیک (جک) 

سیلندر و جک هیدرولیک

خرید جک هیدرولیک را باید با دقت و سر حوصله انجام داد و گزینه های تاثیر گذار و مهم را در این محصولات مورد بررسی قرار داد تا انتخابی مناسب داشته باشید. در راستای خرید سیلندر هیدرولیک باید شناخت و آشنایی کافی با انواع این محصولات داشته باشید که عبارتند از سیلندرهای فاقد میله، تلسکوپی، میله ای و دیافراگمی !!!  

کارامدترین و پراستفاده ترین مدل سیلندرهای پنوماتیک مدلی است که داخل یک استوانه بسته حرکت می نماید. همانگونه که در بالا اشاره شد این محصولات را با توجه به کارکرد و فعالیتشان به دو گروه سیلندرهای یک طرفه و دو طرفه دسته بندی می کنند. 

لیست خرید سیلندر هیدرولیک  

در واقع قیمت این محصول از فاکتورهای زیادی تاثیر می پذیرد و باید در زمان خرید مورد توجه قرار داد. میزان انرژی و نیرویی که بدنه استوانه ایی لازم دارد را باید در زمان خرید سیلندر هیدرولیک به گونه ای صحیح مورد ارزیابی قرار داد. 

 سطح پیستون نیرو و انرژی نظری موجود در سیلندر می باشد که با فشار هوای برآورد شده ضرب می گردد. در واقع در مورد انرژی های لازم برای جک های یک طرفه باید از این مقادیر جدا گردد. انرژی های استفاده شده در بار به سبب پائین آمدن فشار در این مجموعه از 3 درصد تا 20 درصد افت خواهد داشت. چنانچه سطح بهینه در پیستون A برآورد شود می توان ضخامت بهینه در مته D را با استفاده از این فرمول پیدا نمود در واقع برای گزینش ملاک اصلی ترتیب اتصال سیلندر و پیکربندی های حاصله از آن می باشد.  

در زمان خرید جک هیدرولیک نمونه های بسیار متنوعی در دسترس می باشد. مدل های مختلف سیلندر پنوماتیکی عبارت اند از جک چهار میل، کامیکت پنوماتیک، پنوماتیک کوچک، جک DNC و جک قلمی پنوماتیک می باشد. پس از تعیین سایز و تنظیمات محرک، فاکتورهای مهم دیگری از قبیل کوسن های خاتمه کار و مهر و موم های خاص در نظر گرفته می شود. غالبا در بعضی مجموعه ها کلیدهایی برای تمیز دادن موقعیت لازم است که با استفاده از پیستون های مغناطیسی انجام می شود.  

آلوده شدن سیستم، نشتی های جزئی و اصطکاک، خوردگی و تحلیل از جمله مسائلی هستند، که بر فشار هوا و تعاملات موجود برای عملیات محرک سیلندر پنوماتیک اثر می گذارد. محرک و سیستم قدرت مایعات و سیالات باید به گونه ای درست و مناسب اندازه گیری شود تا از هدر رفت نیرو و انرژی ممانعت کند.  

شیلنگ های سیلیکونی چه کاربردی دارد؟؟؟  

شیلنگ سیلیکونی

شیلنگ سیلیکونی محصولی تولید شده از پلیمر سیلیسیم می باشد که در صنایع مختلفی از جمله دانش پزشکی، علوم آزمایشگاهی و صنایع غذایی کاربرد دارد. از مهمترین استفاده های این محصول می توان برای انتقال و جابه جایی سیالات و وکیوم ها استفاده نمود. از مهمترین خاصیت های این شلنگ نداشتن هر گونه مزه یا بو، سمی نبودن می باشد که در کنار دیگر قابلیت های آن سبب شده است که این فراورده کاربرد بسیار زیادی داشته باشد. این محصولات در درجه های متفاوتی از سختی و همچنین با توانایی به تاخیر انداختن شعله تولید می گردند. ازدیگر خاصیت های این شلنگ ها کشش استحکامی بسیار خوبی است که در طولهای زیاد به راحتی پاره گی نمی دهند و همین ویژگی سبب تمایز آنها از شلنگ های معمولی شده است. محدوده استفاده و کاربرد این شلنگ ها زیاد می باشد و دلیل آن ویژگی های منحصر به فرد شلنگ سیلیکونی می باشد.  

این شلنگ های پر کاربرد در درجه حرارت های بسیار زیاد توان مقاومتی خوبی نشان می دهند به گونه ای که در دمایی بسیار بیشتر از مکانی که قارچ ها و میکروب ها فعالیت می کنند پایدار بوده اند بنابراین گزینه ای بسیار مناسب برای تولید تجهیزات پزشکی می باشند. برای استفاده در تجهیزاتی مانند رادیاتور و سیستم های خنک کننده از شیلنگ سیلیکونی بهبود یافته با پلی استربهره می گیرند.  

توانایی های شیلنگ سیلیکونی

  • رتبه بندی با کارامدی بسیار بالا و قابلیت اتکا و اطمینان در شرایط مختلف 
  • گزینه ای آسان برای جانشینی، برش و انطباق با خواسته های لوله کشی شما 
  • توان مقاومتی بسیار عالی در برابر ضربه و خوردگی 
  • قابلیت استفاده در دمای حرارتی -60  تا +180 درجه سانتیگراد 

عملیات فروش شیلنگ سیلیکونی 

 از آنجایی که شیلنگ سیلیکونی فراورده ای تخصصی می باشد از جمله کالاهایی است که باید بازاریابی آن به صورت نزدیک و توسط افراد با دانش و متخصص در این زمینه و در زمینه لاستیک و پلاستیک انجام شود. در واقع امروزه این فراورده ها در سطوح بسیار گسترده و متنوعی انجام می شود که این خود دلیلی برای سخت بودن عملیات فروش شیلنگ سیلیکونی می باشد.  

دلیل این تنوع بسیار زیاد محصول استفاده از متریال های اولیه مختلف، محدوده ای گسترده در زمینه تولید و ساخت، وجود متریال هایی متفاوت از نظر توان مقاومتی می باشد که فرآیند فروش را نیز سخت می کند. همچنین سفارش و فروش محصول باید پس از مراحل مشاوره ای و تعیین سطح کاربری آن به صورتی سفارشی ساخته شود. همانگونه که اشاره شد محصولات سیلیکونی با کیفیت های مختلف و درجه مرغوبیت متفاوت تولید می گردند و همین مسئله یکی از علت های فروش سخت آن می باشد چون کیفیت بیشتر یعنی محصولی با توانایی های تخصصی بالاتر و به کار گیری در گونه های خاص!!!  

برای آشنایی بیشتر می توان به کاربرد شیلنگ سیلیکونی در صنعت دارویی و غذایی اشاره نمود که مسئله ای تخصصی و مهم می باشد. در راستای خریدی آگاهانه و مناسب و همچنین دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان عصر هیدرولیک به صورت رایگان مشاوره نموده و انتخابی مطمئن داشته باشید.  

اتصالات هیدرولیک را از کجا تهیه نمائیم؟؟؟ 

 اتصالات هیدرولیک

قبل از بحث در رابطه با اینکه اتصالات هیدرولیک را از کجا تهیه نمائیم؟ بهتر است کمی با این محصولات آشنا شویم. در واقع اتصالات هیدرولیکی غالبا برای قرارگیری و استفاده روی سرشیلنگ های هیدرولیک تولید می گردند. این محصولات از آلیاژهایی مانند فولاد تولید می شوند. این فراورده ها در طیف هفت رنگ، آبکاری طلایی و سفید رنگ تولید شده و بر روی سرشیلنگ های مورد نظر اتصال داده می شوند. در مورد اتصالاتی با نیرو و فشار زیاد می توان از چند تیپ متنوع بهره گرفت مانند اتصالات آمریکایی، آلمانی و انگلیسی 

در واقع اصلی ترین سازوکار امنیتی در مجموعه های هیدرولیک بر مبنای اتصالات هیدرولیکی استوار است. در کل هر اندازه که بتوان کیفیت، ظرافت، زیبایی، دقت وتوجه را عملیات اتصال و پیوند افزایش داد شاهد نتیجه بهتری خواهیم بود. با توجه به اهمیت و حساس بودن این اتصالات حتما قبل از نصب و استفاده باید مورد تست و آزمایش قرار گیرند. در حقیقت اتصالات هیدرولیکی در امنیت این مجموعه ها گزینه ای بسیار حساس هستند چون به هر اندازه که طراحی با کیفیت تر باشد و محاسبات دقیقی انجام شود محصولات بهینه و استانداری تولید خواهدشد. 

 اتصالات هیدرولیکی فشار قوی از نظر شکل ظاهری به حالت خم، صاف و نیم خم در دسترس و مورد استفاده می باشد. در پاسخ به این پرسش که اتصالات هیدرولیک را از کجا تهیه نمائیم؟ باید گفت که شرکت عصر هیدرولیک می تواند گزینه ای بسیار عالی برای انتخاب های شما در این زمینه باشد.  

در پایان قدردان همراهی همیشگی شما سروران گرامی هستیم و امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. 

سیلندر پنوماتیک سیلندرهای دیافراگمی سیلندرهای دیافراگمی غلطکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر