کد خبر: 1013689 A

چند وقتی است که تور کیش پایگاه مسافران خوش ذوق ایراینی شده است جدا از جاذبه های کیش با کمی تعمل متوجه میشویم که قیمت ارزان هتل ها و پروازهای داخلی خیلی از مسافران و هم وطنان عزیزمان را تشویق به سفر به کیش در دوران کرونا نموده است و این به نفع صنعت گردشگری کشور عزیزمان و رونق کسب و کار برای هم وطنانمان می شود.حالا اگر در حستجوی تور کیش هستید با سایت توریاب یکی از هتل های 2 تا 5 ستاره کیش را رزرو و از سفر به این جزیره زیبا لذت ببرید.

در این پست شما را با یک از جاذبه های جالب کیش آشنا میکنیم:

شهر زیرزمینی کاریز کیش

شهر زیرزمینی کاریز با قدمتی 2500 ساله، و به خاطر مجموعه تفریحی اطرافش محبوبیت زیادی در میان گردشگران تور کیش ارزان پیدا کرده است.

کیش یکی از مناطق گردشگری مهم در جنوب ایران است که هر ساله  با برگزاری جشن ها و فستیوال های متنوع گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند. این جزیره زیبا امروزه با ظاهر مدرن خود هنوز هم اصالت تاریخی اش را حفظ کرده است. کسانی که با تور ارزان کیش سفر می کنند، با جاذبه های متعدد طبیعی، تاریخی و تفریحی در این شهر روبرو خواهند شد. سواحل نیلگون، شب زنده داری ها و خرید و بافت تاریخی و کهن در کنار هم مجموعه ای بی نظیر را برای تعطیلات و مسافرت ایجاد کرده اند. با مطالعه راهنمای سفر به کیش می توانید اطلاعات جامعی از سفر به کیش به دست بیاورید. در ادامه این مطلب از توریاب قصد داریم در زمان به 2500 سال پیش و به شهر زیرزمینی کاریز سفر کنیم. با ما همراه باشید.

9999

شهر زیرزمینی کاریز (Kariz Underground City):

کسی نیست که در کیش شهر زیرزمینی کاریز را نشناسد و در مورد آن اطلاعاتی نداشته باشند. جالب است که بدانید این جاذبه تاریخی در اصل یک قنات بوده که پس از بازسازی و مرمت به یک شهر زیرزمینی وسیع با مساحت ده هزار متر مربع تبدیل شده است. قنات کیش، مهمترین منبع آب شیرین جزیره کیش در 2500 بود. ساخت و معماری قنات کیش نشان از علم پیشرفته و بدیع ساکنین آن زمان جزیره کیش دارد. این قنات در عمق 16 متری زمین قرار دارد.

5555

در سال 1373 قنات کیش مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و قسمت های مختلف زیادی به آن اضافه شد. در آینده نه چندان دور این قنات که به شهر باستانی کاریز معروف است تنها جنبه گشت و گذاری تاریخی نخواهد داشت؛  بلکه پس از بازسازی و اضافه شدن، انواع رسوتران سنتی و مدرن، موزه، آمفی تئاتر، گالری هنری، سالن نمایش و کنفرانس به دنیای دیگری تبدیل خواهد شد.

حقایقی در مورد شهر باستانی کاریز وجود دارد که شندیدن آنها خالی از لطف نیست.

  • شاید قدمت این کاریز به 2500 سال برسد، اما قدمت قنات در این ایران به 6000 سال می رسد و این نشانگر این است که ایرانیان اولین کسانی هستند که قنات حفر کردند.
  • در قنات چاه های متعددی به چشم می خورند که توسط ساکنین برای تامین آب شیرین استفاده می شودند.
  • سقف کاریز کیش از مرجان ها و صدف هایی پوشیده شده است که عمرشان حدود 270 تا 570 میلیون سال تخمین زده شده است.
  • خاک کاریز دارای خواص درمانی متعددی است که برای گل درمانی از آن استفاده می شود.
  • آب کاریز از بارندگی های فصلی تامین می شود و مرجان های آن به صورت فیلتری آب را تصفیه می کنند.
  • ارتفاع کاریز کیش در برخی از قسمت ها به 45 متر می رسد.

هتل های نزدیک به کاریز کیش:

اگر به خاطر بازدید از شهر زیر زمینی کاریز به کیش سفر می کنید، می توانید هنگام رزرو هتل های کیش، هتلی را انتخاب کنید که نزدیک به ای شهر زیبا و زیر زمینی هستند. برخی از این هتل ها عبارتند از هتل 2 ستاره اسپادانا که  فاصله آن تا شهر زیر زمینی کاریز کیش 4.49 کیلومتر ( 7 دقیقه ) است؛ هتل 5 ستاره ترنج که  فاصله آن تا شهر زیر زمینی کاریز کیش 7 کیلومتر ( 9 دقیقه ) است؛ هتل 5ستاره کوروش کیش که  فاصله آن تا شهر زیر زمینی کاریز کیش: 7.05 کیلومتر ( 10 دقیقه ) است و بسیاری از هتل های دیگر.

سخن آخر:

در سفر به جزیره زیبای کیش، بازدید از شهر زیر زمینی کاریز را باید در اولویت گشت های خود قرار دهید. بدون شک بازدید از این جاذبه تجربه بی نظیری برای شما خواهد بود. شما می توانید برای برنامه ریزی دقیق و بهتر سفرنامه کیش دیگران را بخوانید و از تجربیات سفر آنها استفاده کنید. برای اطلاع از تور لحظه آخری کیش به توریاب و صفحه قیمت تور کیش مراجعه کنید.

چرا کیش اخیر شلوغ شده است

تور کیش تور کیش ارزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر