کد خبر: 1013033 A

مهاجرت تحصیلی به کانادا دارای مزایای بسیاری می باشد. شما فرصت زندگی در کشوری را خواهید داشت که در آن زبان انگلیسی و زبان فرانسه به عنوان زبان اصلی بوده و امکان آموختن هر دو زبان را در مدت زندگی در این کشور دارید.

موسسات آموزشی و دانشگاه های کانادا دارای کیفیت جهانی می باشند، دانشجویان مهاجر در کانادا امکان دریافت ویزای کار پس از پایان تحصیل را در این کشور خواهند داشت. تجربه زندگی و تحصیل در کشوری مهاجرپذیر، شما را با فرهنگ های مختلفی آشنا می کند که در کنار طبیعت زیبا و پیشرفت های فناوری این کشور، از جمله مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا می باشد.

برای تحصیل در کانادا باید مراحلی را طی نمایید که اگر کارهای شما به درستی انجام گردد در نهایت ویزای تحصیلی کانادا را دریافت خواهید کرد.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا شامل موارد زیر می شود :

  1. ثبت نام در یکی از دانشگاه های کانادا برای دریافت پذیرش تحصیلی
  2. پس از دریافت پذیرش تحصیلی می توانید برای ویزای دانشجویی درخواست دهید
  3. مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی کانادا را آماده کنید
  4. ارائه مدرک زبان تافل، آیلتس یا دولینگو
  5. شرکت در مصاحبه و انجام کارهای انگشت نگاری یا بیومتریک

دریافت ویزای تحصیلی کانادا چقدر زمان می برد ؟

پاسخ به این سوال که ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول میکشه بستگی به زمانی دارد که پذیرش تحصیلی شما توسط موسسه آموزشی صادر می گردد. زیرا درخواست ویزای تحصیلی بدون مجوز تحصیل انجام نخواهد شد. در صورتی که درخواست اجازه تحصیلی شما تایید شود تقریبا 90 روز زمان خواهد برد تا ویزای مهاجرت تحصیلی برای شما صادر گردد.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا شامل موارد مختلفی می شود. در اولین گام هزینه های مربوط به دریافت ویزای کانادا است. هزینه دریافت ویزای کانادا شامل 150 دلار کانادا است که معادل 114 دلار آمریکا می شود. این هزینه شامل هزینه مصاحبه و بیومتریک است و شما برای پذیرش تحصیلی باید با توجه به موسسه ای که انتخاب کرده اید هزینه ای جداگانه پرداخت نمایید.

میانگین هزینه ماهانه زندگی در کانادا برای دانشجویان خارجی شامل مواد غذایی و سایر هزینه های روزانه بدون در نظر گرفتن هزینه اقامت بین 600 تا 800 دلار کانادا می باشد. برای مثال هزینه یک وعده صبحانه یا شام در رستوران در حدود 10 تا 15 دلار کانادا برای هر نفر می شود.

میانگین برخی از هزینه های زندگی در کانادا در سال 2020 :

هزینه کافه در کانادا : 4 دلار کانادا

هزینه وعده غذایی کانادا : 17 دلار کانادا

هزینه حمل و نقل عمومی شهری کانادا به صورت ماهانه : 90 دلار کانادا

هزینه بلیط سینما در کانادا : 13 دلار کانادا

بخش زیادی از هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا را هزینه اقامت دانشجویان در بر می گیرد. به طور میانگین هزینه ماهیانه اقامت یک دانشجو در کانادا مبلغی معادل 600 دلار کانادا می باشد. در مقایسه با سایر شهر های بزرگ مانند نیویورک و لندن، شهر های کانادا مانند مونترال و تورنتو بسیار مقرون به صرفه تر هستند. دانشجویان معمولا برای هر ماه مبلغی بین 675 تا 875 دلار کانادا را برای اقامت باید پرداخت نمایند.

ضروری ترین هزینه هر دانشجوی مهاجری در کانادا شهریه دانشگاه می باشد. شهریه دانشگاه با توجه به نوع رشته متفاوت خواهد بود. در ادامه شهریه برخی دانشگاه های کانادا را می توانید مشاهده نمایید.

شهریه هنرستان موسیقی سلطنتی کانادا : 8.300 دلار کانادا

شهریه دانشگاه تامپسون ریورز کانادا : 5.187 دلار کانادا

شهریه دانشگاه وسترن کانادا : 7.576

شهریه دانشگاه مک مستر کانادا : 5.966

شهریه کالج سنت کلیر - پردیس ویندزور کانادا : 3.814

شهریه دانشگاه رایرسون کانادا : 7.574

شهریه دانشگاه دالاهو کانادا : 8.983

شهریه دانشگاه کارلتون کانادا : 9.200

شهریه دانشگاه رجینا کانادا : 8.492

 

مهمترین مشکل در راه دریافت ویزای تحصیلی کانادا

مهمترین چالش متقاضیان تحصیل در کانادا ریجکت شدن درخواست ویزای آنها می باشد. بسیاری از افراد به هنگام ارسال درخواست ویزا این طور فکر میکنند که دارای شرایط لازم برای ویزا هستند، اما حتی اگر شما دارای شرایط علمی کافی هم باشید ممکن است به دلایلی ویزای شما رد شود. شما حداقل باید برای سال اول تحصیل بودجه کافی ارائه نمایید. در صورتی که افسر مهاجرت شما را در تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا ناتوان تشخیص دهد، ویزای شما رد خواهد شد. به همین خاطر لازم است تا از قبل نسبت به هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا اطلاعات کافی را بدست آورید.

ارائه برنامه مناسب می تواند کمک زیادی به تایید ویزای شما بکند. در صورتی که برنامه شما برای مهاجرت با سابقه تحصیلی و کاری شما مطابقت نداشته باشد، افسر مهاجرت پرونده شما را رد خواهد کرد. در هنگام درخواست پذیرش تحصیلی نسبت به اعتبار موسسه مورد نظر تحقیق کافی را انجام دهید تا در زمان صدور ویزا با مشکل بر نخورید. برای دانشجویان ایرانی لازم است که با شرکت در آزمون تافل یا آیلتس و کسب نمرات کافی مهارت خود را در زبان انگلیسی نشان دهند، ناتوانی در زبان باعث رد شدن ویزای شما خواهد شد. اگر از آخرین سفر خاجی شما مدت زیادی گذشته باشد و توضیح کافی برای آن نداشته باشید و یا اسناد هویتی شما ناقص باشد به احتمال زیاد دلیلی می خواهد تا افسر مهاجرت تقاضای شما رد نماید. یکی دیگر از مهمترین دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا عدم ارائه مدارک کافی برای بازگشت به وطن می باشد. متقاضی باید نشان دهد که خانواده ای دارد که به خاطر آنها به وطن بازخواهد گشت همچنین موقعیتی کاری در ایران وجود دارد که در پایان دوره تحصیل به این موقعیت کاری باز خواهد گشت.

در صورت رد شدن درخواست ویزا چه کار کنیم ؟

ثبت اعتراض نسبت به عدم پذیرش درخواست ویزا، اولین کاری است که در صورت ریجکت شدن ویزا باید انجام شود. در صورت رد شدن درخواست تجدید نظر سه مسیر پیش روی شما باز خواهد بود. ارائه درخواست ارزیابی مجدد، درخواست تجدید نظر خواهی در دادگاه فدرال و در نهایت ارائه درخواست جدید.

اگر شما برای اولین بار برای ویزای دانشجویی کانادا اقدام میکنید می توانید از مشاوران مهاجرتی موسسه مهاجرتی ایران کانادا استفاده نمایید. از طریق این موسسه شما میتوانید با خیالی آسوده نسبت به ارسال درخواست ویزای تحصیلی اقدام نمایید. مشاوران مهاجرتی ایران کانادا ضمن زندگی و تحصیل در کانادا در طی سالیان دراز پرونده های متعدد مهاجرت تحصیلی را هدایت کرده اند و به انواع مشکلات و موانع ای که منجر به رد شدن ویزا می شود، آگاهی کامل دارند. به همین خاطر استفاده از خدمات دفاتر مهاجرتی شانس موفقیت شما و سرعت انجام کار های ویزای شما را افزایش خواهد داد.

کانادا مهاجرت ویزای کانادا تحصیل در کانادا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر