کد خبر: 1011407 A

افرادی که در مشاوره پس از طلاق شرکت کرده اند، اذعان می کنند که این بهترین کاری بوده است که پس از طلاق انجام داده اند.

 تعریف مشاوره طلاق

مشاوره بعد از طلاق شامل درمانی است که به زوجین کمک می کند احساسات پیچیده خود در مورد طلاق را کنترل کنند. همچنین به عنوان راهنمایی هایی ملایم برای هر دو طرف درگیر، در روند سخت طلاق است.

مشاوره بعد از طلاق برای کسانی است که کاملا از یکدیگر جدا شده اند و اکنون تمایل دارند که به زندگی عادی و فعالیت های روزمره خود برگردند.

استفاده از مشاوره بعد از جدایی مخصوصا برای افرادی که فرزند دارند بسیار مفید خواهد بود، چرا که فرزندان طلاق بیشترین آسیب را می بینند. پس برای این که فرزندانی شاد داشته باشید و آینده ای با موفقیت های بسیار در انتظارشان باشد بهتر است به آن ها به هر طریقی کمک های لازم را داشته باشید.

مزایای کمک گرفتن از مشاوره پس از طلاق

مشاوره پس از طلاق کمک زیادی به بازیابی سلامت روحی و جسمی و سلامتی شما خواهد کرد.

  1. زندگی خود را پس بگیرید

آیا به خاطر می آورید که زندگی شما قبل از ازدواج چطور بوده است ، با دوستان خود بیرون می رفتید و دائما با کمترین دغدغه و نگرانی می توانستید به خوش گذرانی بپردازید.

خوب، وقت آن رسیده که ناراحتی خود را کنار بگذارید و دوباره به زندگی عادی خود برگردید. انجام این تغییرات کار بسیار سختی است، اما می دانیم که غیر ممکن نخواهد بود. مشورت و کمک گرفتن از یک روانشناس خوب به شما کمک می کند از زندگی متاهلی که مسئولیت های زیادی دارد، به زندگی سرگرم کننده دوران مجردی خود بازگردید.

  1. قرار ملاقات را شروع کنید

برخی از افراد تنها بودن را نمی توانند تحمل کنند. آن ها سال های زیادی را با فردی زندگی کرده اند و اکنون تنها بودن برایشان به شدت سخت خواهد بود.

مشاوره پس از طلاق به آن ها کمک می کند تا راه خود را پیدا کرده و آن ها را در مسیر درست قرار می دهند. اگر تعهد دوباره خواسته آن ها باشد ، درمان به آن ها کمک می کند تا پس از طلاق بهبود یابند و فرد مناسب را پیدا کنند.

  1. خودتان را دوست داشته باشید

یادگیری اینکه چگونه خود را دوست داشته باشید ، یک قسمت اساسی در طلاق درمانی است . بسیاری از مردم خود را مقصر می دانند که چرا ازدواجشان موفق نبوده است. با گذشت زمان خود-ناامیدی آن ها به نفرت به خود تبدیل می شود.

درمان پس از طلاق به آن ها کمک خواهد کرد که بفهمند حتی اگر واقعاً دلیل طلاق خودشان بوده اند، نفرت از خود و سرزنش خود زندگی را برایشان بهتر نمی کند .

بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که مشاوره پس از طلاق عملی برای حفظ سلامتی ذهنی و جسمی خود است.

  1. هزینه هایتان را کنترل کنید

مدیریت کردن خرج کردن پول ممکن است کاری باشد که در این شرایط احمقانه به نظر برسد .اما برخی افراد بعد از جدایی

 سعی می کنند با خرید کردن های افراطی، احساس خالی درونشان را پر کنند. مشاوره بعد از جدایی این نکته را به شما یادآور خواهد شد که خرید کردن بیش از اندازه ممکن است آینده مالی شما را با مشکلات بسیار جدی تری روبرو کند.

مشاوره پس از طلاق ، می تواند از یک فرد گیج و سردرگم به یک فرد منطقی با برنامه بسازد.

  1. به فرزندتان رسیدگی کنید

بزرگترین مسئله بعد از طلاق رسیدگی به بچه ها است. کودکان بعد از جدایی والدین بین آن ها قرار گرفته اند و این احتمال وجود دارد که هر کدام از والدین از دیگری بد بگوید.

مشاوره بعد از جدایی این نکته را برای زوجین طلاق گرفته مشخص می کند که آن ها به هیچ عنوان نباید در مقابل فرزند خود دیگری را سرکوب کنند.

در مشاوره بعد از جدایی، پدر و مادر فرزند باید یاد بگیرند که چگونه فرزند خود را در این شرایط تربیت کنند تا کمترین آسیب به او وارد شود.

منبع: مرکز مشاوره ذهن آرا

ازدواج پدر و مادر ذهن طلاق والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر