کد خبر: 1011256 A

ذخیره‌سازی اطلاعات با استفاده از Tape Storage ها یکی از روش‌های رایج و محبوب در دیتا سنترهاست. از آنجایی که امروزه تمامی سازمان‌ها از شبکه‌های کامپیوتری و سرورHPE استفاده میکنند و این شبکه های کامپیوتری به اینترنت متصل هستند همواره اطلاعات در حال استفاده بر روی این شبکه‌های کامپیوتری در معرض خطر ویروس‌ها، باج افزارها و بد افزارها هستند.

ذخیره سازی اطلاعات با استفاده از Tape Storage ها یکی از روش های رایج و محبوب در دیتا سنتر هاست.  از آنجایی که امروزه تمامی سازمان ها از شبکه های کامپیوتری و سرورHPE استفاده میکنند و این شبکه های کامپیوتری به اینترنت متصل هستند همواره اطلاعات در حال استفاده بر روی این شبکه های کامپیوتری در معرض خطر ویروس‌ها، باج افزارها و بد افزارها هستند. فرض کنید اطلاعات مربوط به اتوماسیون ادارات دچار مشکل شوند در این صورت تمامی سوابق مربوط به کار های شرکت دچار مشکل شده و اطلاعات از دست خواهد رفت . و یا فرض کنید اطلاعاتی که کارمندان شرکت ها در حال کار با آنها هستند دچار مشکلات شوند این مشکل میتواند باعث از بین رفتن تلاش های انجام شده توسط کارمندان در ماه  ها اخیر شوند. پس بهترین کار در هر زمانی برای جلوگیری از ازبین رفتن اطلاعات بکاپ گیری و پشتیبانی گیری مرتب از اطلاعات موجود بر روی سرورHPدر سازمان است تا در صورت هر گونه مشکل در مورد اطلاعات بتوانید با استفاده از فایل های پشتیبان موجود و بکاپ های موجود بتوانیم به اطلاعات از بین رفته دست یابیم .

یکی از محبوب ترین روش های بکاپ گیری استفاده از نوار ها و  تیپ استوریج ها در سازمان برای بکاپ گیزی و پشتیبان گیری از اطلاعات است . در این مقاله سعی داریم به مقایسه میان بکاپ گیری با استفاده از Tape Storage  ها با بکاپ گیری با استفاده از HDD و SSD های موجود بر روی سرور اچ پی  بپردازیم .

Tape

Disk

از لحاظی قیمتی ارزانتر

از لحاظ قیمتی گرانتر

عدم نیاز به سیستم خنک کننده برای حفظ داده ها

نیاز به سیستم خنک کننده برای حفظ داده ها

عدم نیاز به برق برای حفظ داده ها

نیاز به برق برای حفظ داده ها

ضریب خطای کمتر در هنگام Write

ضریب خطای بیشتر در هنگام Write

ذخیره داده ها در دمای محیط

ذخیره داده ها در دمای بالا

ذرات مغناطیسی زیاد و بسیار بزرگ

ذرات مغناطیسی کم و کوچک

مدت زمان نگهداری داده حدود 30 سال

مدت زمان نگهداری داده حدود 5 سال

سرعت زمان دسترسی تصادفی کمتر

سرعت زمان دسترسی تصادفی بیشتر

ثابت بودن سرعت Read و Write در Backup گیری

متغیر بودن سرعت Read و Write در Backup گیری

محدودیت در تعداد Backup گیری همزمان

عدم محدودیت در تعداد Backup گیری همزمان

نوع ذخیره سازی Offline

نوع ذخیره سازی Online

امید واریم با مطالعه این مقاله توانسته باشیم شما را در شناخت بکاپ گیری و پشتیبان گیری از اطلاعات بر مبانی Tape کمک کرده باشیم . در صورت وجود هر گونه ابهام و کمک به راهنمایی ها بیشتر میتوانید با کارشناسان شرکت شبکه گستران یاقوت سرخ به شماره 71189-021 تماس حاصل نمائید و یا به سایت شرکت یاقوت سرخ به آدرس www.Ysorkh.net مراجعه کنید .

 

سرورHP سرورHPE سرور اچ پی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر