کد خبر: 1004658 A

قبل از اینکه به سراغ تفاوت قیمت طراحی و بازسازی دکوراسیون برویم باید بدانیم این دو چه تفاوت‌هایی با هم دارند. با شناسایی این تفاوت‌ها در صورت نیاز می‌توانید بر اساس شرایط موجود خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. به طور مثال در پروژه‌ای که با یک بازسازی ساده می‌توانید به آنچه می‌خواهید برسید نیازی نیست که طراحی دکوراسیون را انتخاب کنید.

از طرفی مالک باید با تفاوت این دو مورد به خوبی آشنا باشد تا بتواند نظر مالک را اجرا نماید. در برخی پروژه مالک اعلام می‌کند که می‌خواهد خانه خود را بازسازی کند. اما پس از بررسی شرایط و تعمیرات پیمانکار به این نتیجه می‌رسد که این پروژه پروژه طراحی دکوراسیون و است و بازسازی نیست.

به طور مثال برای یک داروخانه می توان از اول دکوراسیون داخلی داروخانه را طراحی نمود و یا اقدام به بازسازی آن نمود که هر کدام تفاوت ها و مزایا و معایب خود را دارند. گروه معماران شهرآرا با فعالیت چندین ساله خود در زمینه طراحی دکوراسیون داروخانه  و مراکز پزشکی توانسته پروژه های بزرگی اجرا کند که خود نشانه ای از تیم متخصص و پرانرژی در این مجموعه است.

تفاوت بازسازی و طراحی دکوراسیون چیست؟

تعریف‌های متعددی برای طراحی دکوراسیون و بازسازی وجود دارد. اما مهمترین تفاوت این دو عمل در اضافه شدن المان‌های دکوراتیو در فضای محل اجرا است. در واقع زمانی که می‌گوییم المان یا آیکون جدیدی برای تعمیر یا تغییر به فضا اضافه می‌کنیم به شکلی که ارزش دکوراتیو را داشته باشند، پروژه ما یک پروژه دکوراسیون داخلی است.

اما اگر در پروژه مصالح، مواد و متریال‌های موجود تعمیر یا تعویض شوند و برخی از اجزا اصلاح گردند پروژه ما یک پروژه بازسازی خواهد بود. در این حالت برخلاف طراحی دکوراسیون المان یا آیتمی که ارزش دکوراتیو داشته به فضای پروژه اضافه نشده است.

گام نخست در اینجا بررسی نظر کارفرما است. باید ابتدا هدف کارفرما از پروژه مشخص شود تا بتوانیم تعیین کنیم پروژه ما یک پروژه بازسازی است یا طراحی دکوراسیون.

درباره گروه معماران شهرآرا

جهت دریافت مشاوره در مورد طراحی داروخانه و یا طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید. همچنین جهت اطلاع از هزینه ها و یا مشاهده نمونه کارها می توانید از طریق وب سایت ما اقدام نمایید.

شماره تماس: 03132648849

شماره همراه: 09136992614

از کجا بفهمیم هدف کارفرما دکوراسیون داخلی است؟

 در مواقعی کارفرما از وضعیت موجود فضای خود راضی نیست و بازسازی تاثیری در جلب رضایت کارفرما نخواهد داشت و باید در ساختار فضا تغییرات اساسی اعمال گردد. پس باید طراحی دکوراسیون پروژه مطابق با خواسته کارفرما انجام شود تا پروژه پس از اجرا مورد پسند کارفرما باشد. در این شرایط اگر به جای طراحی بازسازی صورت گیرد در نهایت نتیجه مورد رضایت کارفرما حاصل نشده و تنها پول، زمان و هزینه صرف شده و رضایتی حاصل نگشته است.

از کجا بفهمیم هدف مالک بازسازی است؟

اگر خواسته کارفرما تعمیر یا تعویض بخش‌هایی از فضا باشد نیازی به طراحی دکوراسیون نیست. در اینجا با اعمال بازسازی، مالک به شکل و مشخصات مورد نظرش رسیده و پس از اتمام از پروژه رضایت دارد. در اینجا هدف استفاده از المان‌های جدید نیست بلکه هدف تعویض یا تعمیر مصالح و المان‌ها است.

در اینجا اگر کارفرما با تفاوت این دو روش آشنا نباشد و به جای بازسازی طراحی دکوراسیون را انتخاب کند پول، هزینه و زمان زیادی صرف می‌کند. در صورتی که با کمترین مقدار می‌تواند به نتیجه قانع کننده دست یابد. ممکن است کارفرما زمانی که پروژه به اتمام رسید پروژه خود را با افراد دیگر مقایسه کند و متوجه شود که در مقایسه با آن‌ها زمان و هزینه زیادی صرف کرده در صورتی که با همان نتیجه دست یافته است. در واقع متوجه می‌شوند اقدامات غیرضروری بر روی پروژه آن‌ها انجام شده و می‌توانستند با یک بازسازی ساده به همان نتیجه دست پیدا کنند.

تفاوت اجرای طراحی دکوراسیون و بازسازی

از دیگر تفاوت‌های این دو پروژه نحوه اجرا، برنامه ریزی و شیوه اجرا است. در پروژه دکوراسیون داخلی مواد، متریال و المان‌های جدیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در پروژه بازسازی مواد و مصالح مورد هدف قرار گرفته و اصلاح می‌شوند.

مواد و مصالحی که در دکوراسیون داخلی به کار برده می‌شوند معمولا استیل، چوب، سنگ، سرامیک، منسوجات پارچه‌ای، انواع پلاستیک و پی وی سی است. اما در بازسازی از مواد و مصالح متعارف ساختمانی استفاده می‌کنند.

این تفاوت‌ها موجب شده تا در برنامه ریزی و هماهنگی این دو روش تفاوت‌هایی حاصل شود. موادی که برای دکوراسیون استفاده می‌شوند حساس‌تر بوده و پیچیدگی‌های آن زمان بیشتری می‌طلبد. از طرفی این المان‌ها معمولا در خارج از فضای اجرا آماده و سپس در محل نصب می‌شوند. از همین رو نتیجه کار تمیزتر بوده و ساخت با دقت بیشتری صورت می‌گیرد.

تفاوت نیروهای بازسازی و طراحی دکوراسیون

نیروهایی که برای بازسازی و دکوراسیون استفاده می‌شوند با یکدیگر فرق دارند. متاسفانه در برخی از شرکت‌ها یک نیرو هر دو کار را انجام داده که نتیجه کار کیفیت لازم را نخواهد داشت. نیرویی که در بازسازی مهارت دارد قرار نیست در امر دکوراسیون نیز موفق باشد. نیروی متخصصی که در زمینه بازسازی فعالیت دارد در واقع کارگری است نقاش، نجار و ... که با ظرفت‌های دکوراسیون آشنا نیست.

این شرایط به صورت برعکس نیز وجود دارد. کسی که در زمینه نقاشی پروژه دکوراسیون داخلی مهارت دارد نمی‌تواند در اجرای پروژه بازسازی موفق باشد. هر نیرو باید در جایگاه و بر اساس توانایی و مهارت کار کند. در غیر این صورت نتیجه‌ای بی کیفیت به کارفرما ارائه خواهد شد و زمان و هزینه زیادی تلف می‌شود.

تفاوت قیمت طراحی دکوراسیون و بازسازی

تا به اینجا تمام تفاوت‌های طراحی دکوراسیون و بازسازی بررسی شدند. آنچه مسلم است اختلاف هزینه این دو روش با یکدیگر بوده که به شرایط مختلفی بستگی دارد.

در بازسازی از مواد و متریال‌های متفاوتی استفاده می‌شود تا فضایی جدید ایجاد گردد. در این روش المان‌های جدیدی برای دکوراتیو به فضا اضافه شده که در مقایسه با بازسازی هزینه بیشتری را شامل می‌شود‌. اما در بازسازی برخی از فضاها اصلاح می‌شوند که برای این کار از مواد و مصالح متعارف استفاده می‌کنند. فضای حاصل از دکوراسیون پرزرق و برق‌تر و در نتیجه گران قیمت‌تر است‌.

بنابراین می‌توان گفت طراحی در مقایسه با بازسازی علاوه بر هزینه بالاتر به زمان بیشتری نیز نیاز دارد. قبل از شروع به کار کردن، نظر مالک و کارفرما را به طور کامل پرسیده و او را در مورد چگونگی روند کار و تفاوت بازسازی و دکوراسیون آگاه کنید.

شرکت‌های زیادی هستند که در این زمینه مشغول به کارند و خدمات لازم را به مشتری ارائه می‌دهند. قبل از واگذاری پروژه حتما نمونه کارهای آن‌ها را مشاهده کرده تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. یک شرکت معتبر ضمن داشتن نمونه‌کارهای قوی از تیم متخصصی تشکیل شده که هر کدام از نیروها در زمینه‌ خاصی تخصص دارند تا پروژه در بالاترین سطح کیفیت به مشتری تحویل داده شود.

منبع: theshahrara.ir

دکوراسیون داخلی داروخانه طراحی دکوراسیون داروخانه بازسازی دکوراسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر