کد خبر: 1000328 A

اگر سراغ بهترین قالیشویی در تهران را می‌گیرید، مطلب زیر را بخوانید:

۴۴۴۴۴

معرفی قالیشویی بعنوان شغلی خدماتی

امروزه و با رونق گرفتن شغل های خدماتی ، قالیشویی نیز بعنوان یک شغل خدماتی رونق گرفته است. عوامل زیادی در رونق گرفتن مشاغل خدماتی نقش دارند . پیشرفت تکنولوژی ، وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه ، تغییر شیوه ی زندگی کردن و ... همگی در ترویج و توسعه ی مشاغل خانگی نقش دارند.شاید برای شما سوال پیش بیاید که این عوامل چگونه در ترویج شغل های خدماتی نقش دارند . ما در ادامه به نقش هریک در ترویج قالیشویی که یک شغل خدماتی است اشاره میکنیم.

تاثیر پیشرفت تکنولوژی در ترویج شتشوی فرش بعنوان شغلی خدماتی

 پیشرفت تکنولوژی چگونه باعث ترویج شغل قالیشویی میشود؟ پاسخ این سوال واضح است . به دلیل این که اگر دستگاه های پیشرفته و امروزی قالیشویی وجود نداشتند،کمتر کسی به فکر این میفتاد که یک قالیشویی راه بیاندازدو بخواهد تمام فرش هایی را که تحویل گرفته با دست و به روش سنتی شستشو دهد. چون همانطور که میدانید شستشوی فرش به روش سنتی کاری بسیار طاقت فرسا و وقت گیر است و اگر کسی بخواهد مدام این کار را انجام دهد قطعا خسته شده و از عهده ی آن برنخواهد آمد و از طرفی خانواده ای که فرش زیر پایش را برای شستشو به قالیشویی تحویل میدهد، انتظار دارد که شستشوی فرش و تحویل آن با سرعت هرچه تمام انجام پذیرد و این کار جز با استفاده از دستگاه های قالیشویی امکان پذیر نیست. اما امروزه با پدید آمدن  دستگاه ها و تجهیزات قالیشویی صنعتی و پیشرفته خیلی ها با تهیه ی  آن ها کارخانه قالیشویی راه اندازی کرده اند و ازین راه برای خود شغلی مناسب دست و پا کرده اند.

تاثیر وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه در قالیشویی به عنوان شغلی خدماتی

قطعا وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه ، بر تمامی مشاغل خدماتی از جمله قالیشویی تاثیر گذار است. یک خانواده ی روستایی را که وضعیت اقتصادی مناسبی ندارد در نظر بگیرید . چنین خانواده ای سعی میکند تمام احتیاجاتش را خودش برطرف کند . برای تهیه ی غذا دامداری و کشاورزی میکند ، مسکن را خودش میسازد . نان میپزد ، لباس میدوزد و ...یقینا چنین خانواده ای با این سبک زندگی و با این وضعیت اقتصادی هیچ گاه برای شستن فرش به کارخانه قالیشویی مراجعه نمیکند و به توسعه ی شغل قالیشویی و به طور کلی مشاغل خدماتی نمیتواند کمکی کند.حالا یک خانواده ی ثروتمند در تهران را در نظر بگیرید، قطعا به خاطر سخت بودن شستشوی فرش، این کار را به عهده ی  کارخانه قالیشویی میگذارد و حتی تعرفه قالیشویی هم برای چنین خانواده ای مهم نیست. پس خانواده ای با این وضعیت اقتصادی قطعا در ترویج شغل قالیشویی و بطور کلی مشاغل خدماتی تاثیر گذار خواهد بود. حالا در نظر بگیرید وضعیت اقتصادی یک جامعه آنقدر خوب باشد که برای هیچ خانواده ای تعرفه قالیشویی مهم نباشد. یقینا شغل قالیشویی و همه ی مشاغل خدماتی در آن جامعه رونق بیشتری خواهند داشت.

قیمت قالیشویی بر اساس فاکتور های مختلفی متفاوت است. عموما در کارخانه قالیشویی بر اساس متراژ و اندازه فرش قیمت آن را تعیین می کنند. خدمات دیگری که روی قالی انجام می شود هم قیمت جداگانه دارد. مثلا لکه گیری و یا ریشه دوزی و یا کارهای مشابه بر اساس اینکه چقدر زمان و هزینه خواهد داشت، روی قیمت قالیشویی تاثیر می گذارد. شستشوی فرش در تهران یک حرفه بسیار سخت و تخصصی است و افراد زیادی در این گونه مجموعه ها کار می کنند تا نتیجه سفارش مشتری به بهترین شکل باشد. قالیشویی در تهران و شهرستان ها ممکن است کمی متفاوت باشد. مثلا یکی از این تفاوت ها قیمت قالیشویی است که عموما کمی بیشتر از شهرستان ها از آب در میاید و آن هم به دلیل هزینه های متفاوتی است که این کارخانه ها انجام می دهند. مثلا هزینه کرایه محل یا مصرف آب و برق و گاز و موارد اینچنینی روی قیمت قالیشویی در تهران تاثیر می گذارد. در کنار این ها هزینه های حمل و نقل و بارگیری و برگرداندن کالا هم روی قیمت قالیشویی تاثیر مستقیم داشته و آن را کم و یا زیاد می کند.

برای اینکه روندی آسان را برای قالیشویی بکار برده شود از دستگاه های مدرن قالیشویی استفاده می شود تا بتوان این کار را آسان تر انجام داد. به شکل معمول قیمت شستشوی فرش در شرکت قالیشویی بدین خاطر میباشد که دارای این نوع دستگاه های قالیشویی است . یک شرکت قالیشویی هر نوع قالی و فرش، قالی های ابریشمی، موکت ها و حتی مبلمان را نیز می شوید و با استفاده از دستگاه های مکانیزه سعی می کند به تار و پود قالی ها هیچ گونه آسیبی نرساند، جندین نوع دستگاه با روند کار مشخص در قالیشویی ها وجود دارد که این چند نوع دستگاه برای یک قالیشویی یک اصل و ضرورت محسوب می شوند. در قالیشویی ها باید اصول بهداشتی به خوبی و درستی رعایت شود، اگر از دستگاه های پیشرفته و مدرن در یک شرکت قالیشویی استفاده شود قطعا میزان مصرف اب نیز پایبن می آید و هم چنین قالی ها نیز از طول عمر بالاتری برخوردار خواهند شد. بنابراین یک قالیشویی مدرن باید از دستگاه های پیشرفته برای قالیشویی خود استفاده کند.

یک شرکت قالیشویی خوب با ارائه مجموعه ای از خدمات و قیمت های رقابتی که به گزینه ای برتر تبدیل می شود ، این شرکت پیشرو در زمینه تمیز کردن فرش معمولا از تجهیزات اساسی برای شستن و خشک کردن قالی استفاده می کند. این نوع شرکت ها از فرآیند استخراج بخار داغ استفاده می کنند که الیاف فرش را به طور عمیق پاک می کنند تا لکه های قابل مشاهده ، خاک و پودر پنهان و مواد حساسیت زا را از بین ببرد.

یکی از ویژگی های برتر در شرکت قالیشویی راگا که آن را از سایر شرکت ها در دادن قیمت شستشوی انواع فرش ،قالی و موکت متمایز می کند این واقعیت است که همه تکنسین های تخصصی در زمینه روش های تمیز کاری قالی آموزش های لازم را دیده و گواهینامه و سابقه آنها باید مورد بررسی قرار بگیرند. معمولا یک شرکت قالیشویی از مواد و شامپوها بسیار عالی برای شستشوی فرش استفاده می شود.

کارخانه قالیشویی راگا در تهران

در تهران و شهرستان های مختلف کارخانه قالیشویی به تعداد زیاد وجود دارد اما همه آنها لزوما در انجام این کار متخصص نیستند و به یک میزان به کیفیت کار اهمیت نمی دهند. خیلی مهم است در شستن فرش ها از موادی استفاده شود که باعث پوسیدگی آن نگردد ضمن آنکه قالی را تمیز کرده و ظاهر آن را زیباتر نماید. برای همین قالیشویی در تهران عموما بعد از مدتی بر اساس کیفیت کار توسط مشتریان شناخته می شود. برخی کارخانه های قالیشویی از موادی استفاده می کنند که به مرور بافت فرش را بهم زده و آن را بد شکل می نمایند. مشتریان حتما دقت داشته باشند قبل از تحویل قالی خود به این کارخانه ها از متصدیان در مورد نوع پودر و مواد شوینده سوال کنند چون این موضوع دقیقا حق مشتری است که بداند اگر کارخانه ای به عنوان بهترین قالیشویی تهران شناخته می شود بر اساس چه مکانیزمی فعالیت می کند وگرنه هر کارخانه ای می تواند برای خود نام و نشان بهترین قالیشویی تهران را بدهد. البته در تهران به علت بزرگ بودن و وسعت مشتریان در مناطق مختلف پیدا کردن یک فرش شویی با کیفیت بالا مشکل است اما اگر به مشتریان سابق این کارخانه ها رجوع کنید و از همکاران و یا همسایه های خود بپرسید قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت ضمن آنکه با یک بار سفارش دادن به این کارخانه ها خودتان هم متوجه وضعیت کار آنها خواهید شد.

تاثیر شیوه ی زندگی بر قالیشویی به عنوان شغلی خدماتی

برای امروزی ها زمان از خیلی چیزها و حتی شاید از پول مهمتر باشد . هرکسی به نوعی زمانی که در اختیار دارد را صرف موفقیت و پیشرفت خود میکند و مردم دیگر خیلی مایل به انجام فعالیت های  وقتگیر نیستند . همین عامل باعث شده که مردم برای انجام کارهای وقتگیر پول پرداخت کنند اما زمان نه! به همین دلیل استقبال عمومی از کارهای خدماتی خیلی بیشتر از گذشته شده است و اگربعنوان مثال بخواهیم قالیشویی را در نظر بگیریم ، چون این کار وقت گیر است، مردمان امروزی که ارزش زیادی برای وقت خود قائل میشوند نسبت به قدیمی ها بیشتر به کارخانه های قالیشویی روی می آورند و این نشان میدهد که با تغییراتی که در شیوه ی زندگی انسان ها به وجود آمده شغل قالیشویی و بطور کلی مشاغل خدماتی توسعه بیشتری پیدا کرده اند. به خصوص در میان کلان شهرها که به دلیل هزینه ی بالای زندگی، ممکن است مردم چند شغل داشته باشند، خیلی ها اصلا وقت انجام کاری مثل شستشوی فرش راندارند .مثلا قالیشویی تهران با قالیشویی یک شهر کوچک متفاوت است. بخاطر اینکه شیوه ی زندگی در آن ها متفاوت است  . یعنی تغییر در شیوه های زندگی می تواند در ترویج شغل قالیشویی و دیگر مشاغل خدماتی موثر باشد.

ارتباط با کارخانه قالیشویی راگا :

دفتر مرکزی: 22518001-77739447-44024771

قالیشویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر