کد خبر: 1130558 A

پرستار کودک و بررسی متداول‌ترین اشتباهات خانواده‌ها از نگاه زردی کلینیک

از نظر خانواده‌ها معمولاً مواردی چون استخدام پرستار کودک ، پرستار سالمند و اجاره دستگاه زردی نوزاد کاری سخت است و نمی‌توانند دقیقاً نیازهای خود را بسنجند و در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشند. درصورتی‌که باتکیه‌بر چند فاکتور اساسی این کار بسیار آسان و منطقی می‌شود.

انتخاب پرستار کودک مسئله مهمی می‌باشد که باید به‌صورت ویژه‌ای به آن توجه داشت. درصورتی‌که مجبور هستید برای کودک خود پرستار بگیرید باید سن فرزندتان را هم جز ملاک‌های اصلی بدانید.

در واقع نوزادان قطعاً شرایطی سخت‌تر برای نگه‌داری خواهند داشت. در بیشتر مواقع نیازهای این رده سنی برای توجه و نظارت مداوم بیشتر است. ممکن است هرچند ساعت یکبار گرسنه شده یا این که نیاز به تعویض پوشک داشته باشند.

انتخاب پرستار کودک مسن یا جوان؟

برعکس در سنینی که کودک قادر است سخن بگوید شرایط کمی بهتر است و قطعاً هزینه استخدام پرستار کودک در این شرایط کم تر خواهد بود.

اما وقتی کودک شما قادر به راه‌رفتن و حرف‌زدن است مسئولیت‌ها کمی تغییر می‌کند. در واقع شما نسبت به فرزندتان مسئولیت‌های اجتماعی خواهید داشت که در صورت حضور نداشتن این موارد را باید در پرستار کودک جویا شوید.

نمی‌توانیم به سؤالی که در ابتدا از شما پرسیدیم جواب منطقی و کاملی بدهیم. اما به‌طورکلی انتخاب پرستار باتجربه و آشنا به علوم نگه‌داری از کودک چه از بعد روان‌شناسی و چه از بعد فیزیولوژی بسیار اهمیت دارد. پرستاران بی‌تجربه در شرایطی که وضعیت اضطراری و عملکرد حیاتی است و یا این که کودک شما دچار عارضه‌ای شده است باید عکس‌العملی سریع و به‌موقع داشته باشند.

در مقابل سن بالای پرستار هم می‌تواند یک مسئله دیگر باشد. روند اجتماعی شدن کودکان پس از 3 سالگی سیر صعودی به خود خواهد گرفت. در نتیجه سواد و تحصیلات پرستار شما و آشنایی با تکنیک‌های روان‌شناسی اهمیت ویژه‌ای دارد.

راهنمای استخدام پرستار بچه

به‌هرحال در دوران بیماری کووید 19 هستیم، مسئله امنیت فرزند شما و عدم درگیرشدن با بیماری‌های واگیر و عفونی شاید بیش از هر زمانی پررنگ‌تر شده است. نخست این که شما باید حتماً نسبت به‌سلامت روحی و روانی پرستار مطلع و اطمینان پیدا کنید.

دراین‌بین بیماری‌های واگیردار پوستی و عارضه‌هایی وجود دارد که می‌تواند فرزند شما را درگیر خودش کند. قطعاً پرستار نوزاد یا کودک در طول روز برخوردهای فیزیکی زیادی با او خواهد داشت. در نتیجه مؤسسه استخدام پرستار کودک موظف است که نسبت به تهیه گواهی‌های لازم برای سلامت پرستار خود اقدام نماید.

مؤسسه زردی کلینیک در این زمینه مسئولیت اجتماعی خود را پذیرفته است و در دوران بیماری کرونا نیز خدمات خود را به‌صورت پابرجا و با رعایت پروتکل‌های امنیتی ارائه می‌دهد.

آیا می‌توان به مراکز معرفی پرستار اعتماد کرد؟

هیچ راهکار قطعی در این مورد وجود ندارد. شما باید سابقه فعالیت و خدمات شرکت را بررسی کنید. درصورتی‌که آن ها گواهی‌های لازم را از سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه دریافت کرده باشند. مسئولیتی مشخص در قبال معرفی پرستار خواهند داشت. انتخاب پرستار بچه مسئله مهمی است. چون او ساعت‌های زیادی در طول شبانه‌روز را با فرزند شما خواهد بود و کودک شما به‌مرور از الگوهای رفتاری او پیروی خواهد کرد. در نتیجه نسبت به این مسئله حساس باشید.

عدم درگیر بودن پرستار با بیماری‌ها و اختلالات روانی نیز مسئله دیگری است که شما می‌توانید با بررسی نگرش و رفتاری‌های او نسبت به این مسئله اطمینان حاصل کنید.

مسائل نظافتی و کارهای خانه

یکی دیگر از مواردی که باید در طیف وظایف پرستار کودک مشخص گردد مربوط به انجام وظایف نظافتی و خدمات شست‌وشو و پخت‌وپز است. بالاخره کارهای سبکی هستند که در هر خانه‌ای در طول روز باید انجام شوند.

درصورتی‌که قصدتان استخدام پرستار سالمند است می‌توانید از خدمات زردی کلینیک برای این موضوع نیز بهره بگیرید و مشابه استخدام پرستار کودک مسئولیت این شرکت در چنین موردی نیز مشخص و با رعایت تمامی استانداردها است.

از طرفی کودک شما نمی‌تواند مشکل خود را بیان کند و قطعاً حضور او در کنار یک شخص جدید چالش‌های پیش و روی فرزندتان را بیشتر می‌کند. پس سعی کنید که با حساسیت انتخاب پرستار را انجام دهید.

مدت‌زمان قرارداد استخدام پرستار

در ادامه مبحث راهنمای جامع استخدام پرستار کودک، شما باید یک قرارداد با جزئیات دقیق تنظیم کنید. در آن به تفکیک تمامی وظایف و مسئولیت‌های شخص موردنظر و مؤسسه استخدام پرستار را قید کنید.

زردی کلینیک در صورت نیاز تمامی راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم در این زمینه را به شما ارائه می‌دهد و اگر صاحب نوزاد شده‌اید احتمالاً در روزهای اول تولد او به اجاره دستگاه زردی نوزاد نیز نیاز پیدا می‌کنید. برای افراد شاغل حضور مداوم یک پرستار در کنار نوزادی که تحت مراقبت پزشکی است یکی از ضروری‌ترین موارد خواهد بود.

مدت‌زمان قرارداد استخدام پرستار نیز در بازه زمانی کوتاه‌مدت زیر یک ماه، شش‌ماهه و یک‌ساله انجام می‌گردد. تاریخ شروع و پایان فعالیت در صورت لزوم در قرارداد ذکر می‌شود و تمامی تعهدات پرستار در قبال کودک و والدین در قبال پرستار نیز باید کاملاً شفاف‌سازی شود.

مزایای استخدام پرستار در منزل

پرستار کودک شما می‌تواند در طول روز کارهایی از قبیل استحمام، پخت‌وپز، نظافت و تهیه خوراکی را انجام دهد.

شما می‌توانید پرستار کودک را به‌صورت شبانه‌روزی استخدام کنید و اگر تحت هیچ شرایطی قادر به مدیریت وقت خود نیستید. شرکت موردنظر باید چنین امکانی را برای شما فراهم کرده باشد. از یک‌سوی دیگر مراقبت فرزند شما در کودک و عدم حضور در مؤسسات و مهدها و مؤسسات نگه‌داری می‌تواند سلامت او را در دوران بیماری کووید 19 تضمین کند.

ازآنجاکه هیچ شرایطی جز حضور در منزل برای کودک نوزاد شما امن نیست و شما هم‌خیالتان راحت‌تر است پس از دیگر مزایای حضور پرستار بچه در منزل به‌صورت شبانه‌روزی می‌توان به این مسئله اشاره کرد.

استخدام پرستار بر اساس موقعیت جغرافیایی

از طرفی پرستار شما باید دوره‌های مهارت‌آموزی مراقبت از نوزادان و کودکان در رنج‌های مختلف سنی را آموخته و آمادگی لازم برای رویارویی با چالش‌های مختلف یک نوزاد و کودک تا سن 10 سال را داشته باشد. نظارت بر رژیم غذایی و دارویی و مسائل تربیتی کودک تا حد توان، از جمله وظایف و مسئولیت‌های کلیدی و آشکار پرستار کودک در خانه است.

سعی کنید بر اساس منطقه جغرافیای و شهر محل زندگی‌تان پرستار را استخدام کنید. مثلاً اگر ساکن کرج و یا تهران هستید زدی کلینیک استخدام پرستار کودک در کرج را به‌صورت اختصاصی با خدمات ویژه و مطمئن در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
پرستار کودک پرستار سالمند اجاره دستگاه زردی نوزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر