کد خبر: 1123945 A

طرح بسته بندی و فرآوری مواد غذایی و میوه خشک با ایجاد 4 فرصت شغلی و صرف اعتباری معادل 5 میلیارد ریال در آسارا افتتاح شد.

شرفخانی مدیر استان البرز ضمن تبریک هفته دولت گفت: این طرح به نمایندگی از 6 طرح کارفرمایی افتتاح می شود. برای راه اندازی این طرحها که در کل 136 فرصت شغلی ایجاد کرده اند، تسهیلاتی برابر 50 میلیارد ریال پرداخت شده است.

مدیر استان البرز در ادامه با اشاره به مزیت رقابتی آسارا گفت: احداث سردخانه ها و کارگاههای بسته بندی و فرآوری، موجب کاهش ضایعات و افزایش سود کشاورزان خواهد شد؛ زیرا این منطقه دارای درختان میوه فراوانی است و میوه خشک کنی در آسارا بسیار معمول است.

شه حامد مدیر منطقه ای در ادامه به کمبود فرآوری در این منطقه اشاره کرد و به تشریح این روند پرداخت. وی اظهار امیدواری کرد بتوان این خط تولید را برای گیاهان دارویی نیز استفاده کرد.

وی در ادامه ضمن تقدیر از مجری طرح که توانسته بانوان منطقه را جمع آوری کند و در محل مشغول به کار کند، تشریح کرد: 3500  میلیون ریال از تسهیلات برای تجهیزات و 2500 میلیارد برای سرمایه در گردش در نظر گرفته شده است. ابنیه توسط مجری طرح آماده شده و شامل سالنهای بهداشتی برای خشک کردن بهداشتی میوه جات منطقه و سبزیجات کوهی است.

کارآفرین مزبور در حال طی مراحل دریافت سیب سلامت از وزارت بهداشت است تا بتواند محصول خود را با برند خاص و مشخص به بازار عرضه کند.

نوراله زاده ضمن اظهار خسته نباشید به همه دست اندر کاران افتتاح این طرحها، به روان شهید رجایی و شهد باهنر درود فرستاد و گفت: این روندی است که از آن دوره آغاز شده و به واسطه آن کارکنان دولت در خدمت مردم قرار می گیرند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از همت مجری طرح که بازنشسته آموزش و پرورش است بسیار تقدیر کرد و افزود: مشکلات این بانو باید سریعا حل شود و باید سعی کنیم تنوع تولید در فرآوری ایجاد بکنیم، می شود فرآوریهای مختلفی از آن محصولات تولید کرد. نکته بعد بسته بندی گیاهان دارویی است؛ چنانچه بخواهیم سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص بدهیم، باید در بسته بندی پیشرفته تر باشیم. نوراله زاده برای پرداخت اعتبارات تکمیلی قول مساعد داد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از شه حامد خواست به کارآفرین در مورد دریافت مجوزها و امهال اقساط مساعدت کند تا کارآفرین بتواند با قوت هرچه بیشتر به تولید خود ادامه دهد.

در انتها کارآفرین منطقه به ارائه گزارش تصویری به تشریح لواشک و آب گیری از میوه جات پرداخت.

 

انتهای پیام/
آموزش و پرورش سبزیجات سلامت مواد غذایی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر