کد خبر: 220102 A

کریدور سراسری استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان به صورت چهار خطه و بزرگراه برای خروج استان ایلام از بن بست و پیوستن به راه‌های شریانی در حال اجراست.

مدیرکل ابنیه وزارت راه و شهرسازی، عزیزالله فیلی، در بازدید از طرح‌های راه سازی شهرستان مرزی دهلران اظهار کرد: با توجه به منابع و واقع بینی و اولویت شریانی بودن، راه‌ها را احداثمی‌دهیم و در این راستا کریدور سراسری استان نسبت به سایر طرح‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

به گزارش ایلنا، وی افزود: کریدور سراسری استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان به صورت چهار خطه و بزرگراه برای خروج استان ایلام از بن بست و پیوستن به راه‌های شریانی در حال اجراست.

مدیرکل ابنیه وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: مطالعاتی در این راستا انجام و قطعاتی از این کریدور سراسری آغاز شده است.

فیلی با اشاره به اینکه از منابع ملی اعتباراتی برای این مسیر تعریف شده است، افزود: بالغ بر دو هزار میلیارد ریال برای این کریدور هزینه می‌شود.

وی بیان کرد: در این مسیر کریدور که شامل سه استان فوق است، هر استان به تناسب وظیفه خویش اقداماتی انجام می‌دهد تا این کریدور به صورت بزرگراه اجرایی شود.

مدیرکل ابنیه وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: عملیات اجرایی کریدور سراسری در استان‌های خوزستان، کرمانشاه و ایلام شروع شده است و در استان ایلام نیز به شکل اصلاح نقاط حادثه خیز و واریانت‌ها در جهت چهار بانده کردن عملیات شروع شده است.

فیلی گفت: محور ایلام به مهران و مهران به دهلران چهار بانده می‌شود. بهبود مسیر مهران به دهلران با تعریض اکثر پل‌ها و ابنیه فعلی در حال اجراست تا این جاده را به راه درجه یک و اصلی ارتقا دهیم و همزمان نیز باند جدید در کنار آن ایجاد می‌کنیم.

فیلی اضافه کرد: همچنین در تلاشیم تا از این طریق مبادی ورودی و خروجی مهران، دهلران، صالح آباد و ایلام را با توجه به حجم ترافیک ساماندهی کنیم.

وی ادامه داد: طرح‌های مسیر دهلران به مورموری، جاده چم‌سرخ و واریانت‌ها قطعاتی هستند که اقداماتی برای آن‌ها انجام شده و از درخواست‌های مردم هستند که امیدواریم با ساماندهی کریدور سراسری این محور‌ها را با اعتبارات استانی و ملی به بهره برداری برسانیم.

فرماندار دهلران نیز در این نشست با اشاره به ۱۷۰ کیلومتر راه شریانی در این شهرستان بیان کرد: چهار بانده کردن مسیر دهلران به اندیمشک به طول ۹۰ کیلومتر با توجه به حجم ترافیک و عرض کم جاده ضروری است.

امیدعلی سبزی افزود: شتاب بخشی در عملیات اجرایی جاده چمسرخ که ۲۸ کیلومتر آن به تازگی به قرارگاه خاتم واگذار شده، از دیگر نیازهای منطقه است.

وی تاکید کرد: فاصله راه آهن اندیمشک تا مرز موسیان ۵۰ کیلومتر است که می‌تواند شهرستان دهلران را نیز تحت پوشش قرار دهد و مردم از نعمت راه آهن برخوردار شوند.

فرماندار دهلران در پایان با اشاره به مسیر ارتباطی دهلران به آبدانان خواستار بهسازی این مسیر ۴۰ کیلومتری و تعیین پیمانکار برای آن شد.

بزرگراه پوشش ترافیک جاده راه آهن فرماندار وزارت راه و شهرسازی استان راه ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر