کد خبر: 255796 A

در سه ماه چهارم سال ٢٠١۴؛

شرکت تولیدکننده نفت و گاز طبیعی کانتیننتال ریسورسز آمریکا روز سه‌شنبه(پنجم اسفند ماه) از کاهش ١۴ درصدی سود این شرکت در سه ماه چهارم سال ٢٠١۴ میلادی خبر داد.

شرکت تولیدکننده نفت و گاز طبیعی کانتیننتال ریسورسز آمریکا روز سه‌شنبه(پنجم اسفند ماه) از کاهش ١۴ درصدی سود این شرکت در سه ماه چهارم سال ٢٠١۴ میلادی خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، کانتیننتال ریسورسز روز سه‌شنبه اعلام کرد که به دنبال افت قیمتهای نفت خام در بازارهای جهانی، سود این شرکت در سه ماه چهارم سال گذشته ١۴ درصد کاهش یافت.

درآمد خالص کانتیننتال ریسورسز، دومین تولیدکننده بزرگ نفت در حوزه شیل باکن در داکوتای شمالی، در مدت یادشده به ١١۴ میلیون دلار یا ٣١ سنت در هر سهم رسید که در مقایسه با سه ماه چهارم سال ٢٠١٣ میلادی کاهش داشته است. درآمد خالص این شرکت در سه ماه چهارم سال ٢٠١٣ میلادی ١٣٢, ٨ میلیون دلار یا ٣۶ سنت در هر سهم بود.

بر اساس این گزارش، میانگین تولید روزانه این شرکت در سه ماه چهارم با ٣۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به ١٩٣ هزار و ۴٥۶ بشکه معادل نفت در روز رسید.

کانتیننتال ریسورسز اوایل این ماه اعلام کرده بود که ذخایر این شرکت سال گذشته با ٢٠ درصد افزایش به ١, ٣٥ میلیارد بشکه معادل نفت رسید.

بنا بر آمارهای دولتی، این شرکت از روز سه‌شنبه ١٣ دکل حفاری فعال در داکوتای شمالی در اختیار دارد.

شرکت کانتیننتال ریسورسز در ماه دسامبر اعلام کرده بود که تا پایان سه ماه نخست سال ٢٠١٥ میلادی، شمار دکلهای حفاری را از حدود ٥٠ دکل به ٣۴ دکل(٣٢ درصد) و در مجموع در سال ٢٠١٥ میلادی ٣١ عدد(٣٨ درصد) کاهش می‌دهد.

افت حدود ٥٠ درصدی قیمتهای نفت از ماه ژوئن سال گذشته تاکنون سبب کاهش درآمد و سودآوری بسیاری از تولیدکنندگان نفت و گاز در جهان شده است. به همین دلیل، بسیاری از شرکتهای انرژی به منظور پایین آوردن هزینه‌ها، مخارج سرمایه‌ای خود را کاهش داده و بسیاری از پروژه‌های خود را به تعویق انداخته یا متوقف کرده‌اند.

کانتیننتال ریسورسز نیز پیشتر از کاهش ۴٠ درصدی مخارج سرمایه‌ای خود در سال ٢٠١٥ میلادی خبر داده بود.

انرژی جهان درآمد دلار سرمایه نفت نفت و گاز سال ماه کاهش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر