کد خبر: 253750 A

در پی قطع عرضه گاز اوکراین به منطقه دونتسک، روسیه عرضه گاز به این منطقه را آغاز کرد.

در پی قطع عرضه گاز اوکراین به منطقه دونتسک، روسیه عرضه گاز به این منطقه را آغاز کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از خبرگزاری ریانووستی از مسکو، مدیرعامل شرکت روسی گازپروم اعلام کرد که این شرکت عرضه روزانه گاز به جنوب شرق اوکراین را از ١٩ فوریه(پنجشنبه ٣٠ بهمن ماه) به ١٢ میلیون مترمکعب افزایش داده است.

این اقدام در بحبوحه تصمیم کی یف برای قطع تحویل گاز با خط لوله به این منطقه در روز چهارشنبه(٢٩ بهمن ماه) انجام گرفت.

آلکسی میلر اعلام کرد: بر اساس قرارداد کنونی میان شرکتهای گازپروم و نفتوگاز اوکراین، شرکت گازپروم امروز از ساعت ١۶ به وقت مسکو(١١ صبح به وقت گرینویچ) ١٢ میلیون مترمکعب گاز به اوکران تحویل می دهد که این رقم شامل عرضه گاز از ایستگاههای پوروخوروکا و پلاتوو می شود.

در همین روز و در پی قطع عرضه گاز اوکراین با خط لوله به منطقه جنوب شرق این کشور، دیمیتری مدودوف، نخست وزیر روسیه به وزارت انرژی این کشور و شرکت گازپروم دستور داد که پیشنهادهایی را برای تحویل سوخت به مناطق دونتسک و لوهانسک تهیه کنند.

همچنین به گزارش رویترز، سرگئی کاپریانوف، سخنگوی شرکت گازپروم نیز گفت: عرضه روزانه ١٢ میلیون مترمکعب گاز به منطقه جنوب شرق اوکراین علاوه بر ٣٠ میلیون مترمکعب در روز گازی است که کی یف هم اکنون از روسیه دریافت می کند و به طور کلی انتقال گاز به اوکراین ۴٢ میلیون مترمکعب در روز است.

وی از ارائه جزئیات بیشتر در این باره خودداری کرد و گفت که عرضه اضافی گاز بر اساس قرارداد کنونی با شرکت نفتوگاز است.
اوکراین: قطع عرضه گاز به جنوب شرق این کشور به دلیل آسیب دیدگی خط لوله است

در همین حال، شرکت نفتوگاز اوکراین اعلام کرد که این شرکت تحویل گاز به منطقه دونتسک را به دلیل آسیب دیدگی خط لوله انتقال گاز به این منطقه قطع کرده است.

شرکت نفتوگاز اعلام کرد: زمانی که خصومتها و دشمنی ها در این منطقه پایان یابد، این خط لوله را تعمیر خواهد کرد.
بنا بر اعلام شرکت نفتوگاز، زیرساختهای تحویل گاز در منطقه جنگی جنوب شرق اوکراین به دلیل انفجارها به شدت آسیب دیده و به این دلیل عرضه گاز متوقف شده است.

این شرکت اعلام کرد که هم اکنون به دلیل تداوم جنگها در این منطقه، ازسرگیری تحویل گاز غیرممکن است.
شرکت نفتوگاز همچنین اعلام کرد: زمانی که فرصت در امان بودن جان کارگران آن فراهم شود، این شرکت آماده آغاز عملیات تعمیر بخش آسیب دیده این خط لوله است.

با این حال، آندری پورگین، سخنگوی پارلمان دونستک گزارش رسانه ها مبنی بر روی آوردن این منطقه به استفاده از گاز روسیه را تکذیب کرد.

وی گفت که گزارشها مبنی به روی آوردن به استفاده از گاز روسیه ناقص است.

این مقام با بیان این که مشکلات فنی این موضوع هم اکنون در حال حل و فصل است، گفت: این منطقه هم اکنون در حال استفاده از ذخایر گازی خود است، اما مقامهای دونتسک به دنبال راهی برای روی آوردن به استفاده از گاز روسیه هستند.

آسیب دیدگی انرژی رسانه روسیه گاز گازپروم مسکو مشکلات منطقه عرضه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر