کد خبر: 250426 A

معاون وزیر نیرو به ایلنا خبر داد؛

در حال حاضر نیز کشور ترکیه از ما برق دریافت می کند تصریح کرد: ترکیه علاوه بر برقی که در دریافت می کند تقاضای دریافت بیشتر داردو اعلام آمادگی کرده اند که خودشان در داخل کشورمان پروژه های نیروگاهی را فاینانس کنند.

معاون وزیر نیرو از درخواست ترکیه برای دریافت برق از ایران خبر داد و گفت: طرف ترک با تامین فاینانس و احداثنیروگاه در ایران برق مورد نیاز کشور خود را تولید و انتقال می هند.

هوشنگ فلاحتیان معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در خصوص برنامه وزارت نیرو برای صادرات برق به ترکیه گفت: درخواستهایی از طرف ترک برای دریافت برق داشته ایم لذا در سفری که در آینده نزدیک به درخواست وزارت انرژی ترکیه خواهم داشت در ارتباط با تامین برق این کشور مذاکره خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه تبادل برق با ترکیه صورت نمی گیرد افزود: با توجه به اینکه میزان مصرف برق و انرژی ترکیه درحال افزایش است و به سوخت فسیلی نیز دسترسی ندارد طبعا فقط به عنوان گیرنده، مصرف کننده و خریدار برق است و ما برقی از این کشور دریافت نمی کنیم.

فلاحتیان با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز کشور ترکیه از ما برق دریافت می کند تصریح کرد: ترکیه علاوه بر برقی که در دریافت می کند تقاضای دریافت بیشتر داردو اعلام آمادگی کرده اند که خودشان در داخل کشورمان پروژه های نیروگاهی را فاینانس کنند.

وی ادامه داد: طرف ترک با احداثنیروگاه در ایران برق مورد نیازشان را به وسیله شبکه های انتقال به کشور خود منتقل می کند.

معاون وزیر نیرو یادآور شد: قیمت برق صادراتی به ترکیه نیز بعد از توافق نهایی وبراساس نرم های جهانی تعیین می شود.

انرژی ایران برق ترکیه واردات وزارت نیرو وزیر نیرو فاینانس احداثنیروگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر