کد خبر: 241947 A

مدیر عامل منطقه آزاد کیش در مراسم افتتاح نمایشگاه انرژی:

مدیر عامل منطقه آزاد کیش با اشاره به برنامه دولت برای تبدیل این منطقه به هاب انرژی، از به اتمام رسیدن اسکله ۱۲ هزار تنی و آغاز عملیات احداثاسکله ۳۵ هزار تنی در این منطقه خبر داد.

مدیر عامل منطقه آزاد کیش با اشاره به برنامه دولت برای تبدیل این منطقه به هاب انرژی، از به اتمام رسیدن اسکله ۱۲ هزار تنی و آغاز عملیات احداثاسکله ۳۵ هزار تنی در این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا مونسان در مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه انرژی کیش در جمع خبرنگاران با ابراز امیدواری از اینکه کیش محلی برای تمامی موضوعات مرتبط با نفت باشد، در خصوص بورس نفت نیز گفت: درگذشته شرکتی با مشارکت منطقه آزاد کیش و وزارت نفت تاسیس شده و امیدواریم با تدبیر وزیر نفت این بورس فعال شود.

وی تصریح کرد: با توجه به موقعیت منطقه آزاد کیش در خلیج فارس این جزیره مکان مناسبی برای تبادلات نفت و انرژی خواهد بود که این موضوع توسعه منطقه و تسهیل مسائل مربوط به انرژی را در پی خواهد داشت.

مدیر عامل منطقه آزاد کیش در خصوص برگزاری نمایشگاه نیز توضیح داد: این نمایشگاه به صورت سنواتی انجام می شود و امسال نیز از سوی شرکتهای داخلی و خارجی استقبال خوبی شده است.

وی تاکید کرد: ما تلاش داریم یکی از موضوعات جدی کیش انرژی و نفت باشد و این منطقه محلی برای تبادل موضوعات مربوط به انرژی بین ایران و دیگر کشورها باشد.

مونسان خاطر نشان کرد: تسهیلاتی که براساس قانون برای شرکتهای خارجی دیده شده موضوعی است که کمک می کند دستاوردهای خوبی در زمینه انرژی در این منطقه داشته باشیم.

وی گفت: وزارت نفت تدابیری اندیشیده که نشست و برخاست های نفت درکیش اتفاق افتد و این منطقه تبدیل به اب انرژی شود زیرا قانون منطقه آزاد تسهیل کننده بوده و بروکراسی پایین می آید لذا این مسائل مشوق هایی است که کمک می کند شرکتهای نفتی خارجی حضور پررنگ تری داشته باشند.

وی یادآور شد: ما در کانون چاههای نفتی ایران در منطقه خلیج فارس قرار داریم و این موضوع می تواند تدابیر و اهداف وزارت نفت را عملیاتی کند و سازمان منطقه آزاد کیش نیز کمک وپشتیبانی لازم را برای اهداف مورد نظر وزارت نفت خواهد داشت.

وی با اشاره به روانتر بودن مراودات بین المللی در کیش اظهار داشت: با توجه به اینکه ورود وخروج شرکتهای خارجی در این منطقه راحت تر از سرزمین اصلی صورت می گیرد آسانتر می توانیم از کنار تحریم ها عبور کنیم.

وی در خصوص برنامه توسعه منطقه آزاد کیش نیز گفت: دولت برای منطقه آزاد کیش ماموریت تجاری و گردشگری را در نظر گرفته که از سال گذشته اقدامات زیادی برای جبران عقب ماندگی های زیر ساختی انجام شده به طوری که در حال حاضر درزمینه تامین انرژی درنقطه ثبات قرار داریم.

مونسان ادامه داد: در حال حاضر آب و برق منطقه تامین شده و در زمینه پسماند فاضلاب به نقطه خوبی رسیدیم.

وی تاکید کرد: در زمینه گردشگری نیز طی یکسال گذشته ۲۵ پروژه به اتمام رساندیم لذا فضای شهری متفاوت شده است.

مونسان گفت: در بحثتجارت نیز در حال توسعه بندر تجاری کیش هستیم که در این راستا لایروبی اسکله ۱۲ هزار تنی به اتمام رسیده و عملیات احداثاسکله ۳۵ هزار تنی را نیز شروع کردیم.

انرژی ایران برق بورس نفت خلیج فارس دولت قانون گردشگری نفت وزارت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر