کد خبر: 228506 A

قیمت نفت به دلیل افزایش چشمگیر تولید نفت در آمریکا و کاهش تقاضای جهانی نفت به دلیل کاهش رشد اقتصادی اروپا، چین و ژاپن از ماه ژوئن(خرداد) تاکنون ۳۰ درصد کاهش یافته و بازار آن اشباع شده است.

پایگاه خبری بلومبرگ اعلام کرد: قیمت نفت های برنت دریای شمال و وست تگزاس اینترمدیت در پایان معاملات دیروز(جمعه) به پایین ترین سطح خود در بیش از چهار سال گذشته رسیدند، زیرا اوپک تولید هدف خود را کاهش نداد و آن را در سطح ۳۰ میلیون بشکه در روز حفظ کرد.

به گزارش ایلنا، قیمت نفت به دلیل افزایش چشمگیر تولید نفت در آمریکا و کاهش تقاضای جهانی نفت به دلیل کاهش رشد اقتصادی اروپا، چین و ژاپن از ماه ژوئن(خرداد) تاکنون ۳۰ درصد کاهش یافته و بازار آن اشباع شده است.

علی النعیمی وزیر نفت عربستان سعودی در پایان نشست ۲۷ نوامبر(شش آذر) اوپک در وین گفت: این سازمان تولید جمعی خود را در سطح ۳۰ میلیون بشکه در روز حفظ می کند.

نفت های پایه اروپا و آمریکا، هر دو، دیروز بیشترین کاهش قیمت ماهانه خود از سال ۲۰۰۸ را تجربه کردند.

لئونید فیدان معاون شرکت او. ای. او لاک اویل روسیه گفت: سیاست اوپک اطمینان می دهد، تولید نفت شیل آمریکا کاهش خواهد یافت.

هری چیلینگیریان رییس بخش استراتژی بازارهای نفت بانک بی. ان. پی پاریباس اس. ای فرانسه واقع در لندن گفت: در وضعیتی قرار داریم که اوپک آماده شده با قیمت پایین نفت زندگی کند.

وی افزود: اوپک نقش خود به عنوان تعدیل کننده قیمت را رها کرده و این نقش را به بازار سپرده است.

قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه ژانویه(دی)، در پایان معاملات بعد از ظهر دیروز(جمعه) بازار لندن، دو دلار و ۴۳ سنت کاهش یافت و به ۷۰ دلار و ۱۵ سنت رسید که کمترین قیمت پایان روزی از مه ۲۰۱۰ است.

قیمت نفت برنت در هفته جاری میلادی ۱۳ درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش هفتگی آن از مه ۲۰۱۱ است.

همچنین، قیمت نفت برنت که از ابتدای امسال تاکنون ۳۷ درصد کاهش یافته در ماه جاری(نوامبر) ۱۸ درصد کاهش پیدا کرد که بدترین عملکرد ماهانه آن از اکتبر ۲۰۰۸ است.

اوپک چین دلار رشد اقتصادی روسیه ژاپن قیمت نفت لندن معاون نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر