کد خبر: 221808 A

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت:

ایران آمادگی و توانایی لازم را برای اجرای پروژه های پالایشی در کشورهایی همانند عراق و ترکمنستان را دارد.

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت گفت: ایران آمادگی و توانایی لازم را برای اجرای پروژه های پالایشی در کشورهایی همانند عراق و ترکمنستان را دارد.

به گزارش ایلنا، میرعلی اصغر ساجدی در تشریح عملکرد این شرکت، اظهارداشت: قرارگاه خاتم الانبیا موفق به تامین منابع مالی پروژه احداثخط لوله سبزآب به ری نشد و اکنون پیمانکار جدیدی برای اجرای این پروژه انتخاب شده و روند اجرای این پروژه در آذرماه آغاز می شود.

وی با بیان اینکه اکنون تعدادی از طرح های پالایشی در دست اقدام قرار دارد، گفت: تکمیل واحدهای پالایشگاه شازند اراک، بهینه سازی و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه تهران، افزایش تولید بنزین پالایشگاه بندرعباس، توسعه و بهینه سازی پالایشگاه اصفهان از جمله طرح های در دست اجرا محسوب می شوند.

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت، افزایش تولید ۶ میلیون لیتر بنزین به ظرفیت پالایشگاه بندر عباس را به عنوان طرحی که در بخش پالایش به اجرا درآمده، نام برد.

وی گفت: قرار است ۶٠ درصد از نفت کوره پالایشگاه اصفهان به بنزین مرغوب تبدیل شود و اجرای این طرح حدود دو میلیارد یورو هزینه دربر دارد.

این مقام مسئول افزود: توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان نیز توسط شرکت مهندسی و ساختمان نفت انجام می شود و براساس آن واحدهای قدیمی این پالایشگاه جمع آوری شده و واحدهای جدید مطابق با استانداردهای روز دنیا و با قابلیت تولید فرآورده های یورو ۵ احداثمی شود.

ساجدی در خصوص وضعیت احداثپالایشگاه آناهیتا(کرمانشاه) گفت: پس از تامین منابع مالی، ساخت این پالایشگاه شروع می شود و منتظر تامین فاینانس این پروژه هستیم.

وی با بیان اینکه ۲۰ طرح در نوبت گشایش خط اعتباری چین قرار دارند، افزود: طرح تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان نیز باید از محل فاینانس چین تامین شود که تاکنون نهایی نشده است، اما اقدامات اولیه آغاز شده و پس از رفع مشکلات مالی کار شروع خواهد شد.

اصفهان ایران بنزین پالایش ترکمنستان چین عراق مشکلات مالی منابع مالی نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر