کد خبر: 203189 A

باحضور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، تفاهم نامه اجرای تأسیسات فاضلاب شهر زواره به ارزش بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال به امضا رسید.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان با اشاره به عقد قرارداد متقابل با شرکت پرشیان فولاد گفت: تفاهم نامه به صورت بیع متقابل با شرکت پرشیان فولاد تنظیم شده است که مقرر شد این شرکت در کمتر از ۲۰ ماه ۳۸ کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا و نیز یک تصفیه خانه فاضلاب ۱۵ هزار نفری احداثکند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، هاشم امینی به زمان بهره برداری نیروگاه سیکل ترکیبی زواره از پساب حاصل از تأسیسات فاضلاب زواره پرداخت و افزود: بدنبال اجرای تأسیسات فاضلاب شهر زواره، نیروگاه سیکل ترکیبی زواره می‌تواند به مدت حداقل ۲۰ سال حجمی معادل ۱۶ میلیون مترمکعب پساب دریافت کند. همچنین با اجرای این پروژه بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ انشعاب فاضلاب به مشترکین واگذار می‌شود.

وی اظهار داشت: برخورداری از خدمات شبکه فاضلاب یکی از مطالبات مهم مردم شهر زواره بوده است که تاکنون به علت تنگناهای مالی اجرای این امر محقق نگردیده بود که خوشبختانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی این مهم در کمترین زمان ممکن اجرایی می‌شود و مردم این منطقه تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار می‌گیرند و از سوی نیروگاه سیکل ترکیبی هم با استفاده از پساب فاضلاب نیاز آبی خود را جهت فعالیتهای اقتصادی برطرف می‌کنند.

امینی گفت: استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی در اجرای تأسیسات فاضلاب در شهرهای فاقد شبکه به روش‌های بیع متقابل، BOT و BOO از اولویت‌های شرکت آبفای استان اصفهان است که در چندسال اخیر با روی آوری صنعت آبفا به این نوع سرمایه گذاری مدت زمان اجرای شبکه فاضلاب کوتاه‌تر، و وابستگی به منابع دولتی نیز کاسته شده تا شهروندان بتوانند در حداقل زمان ممکن از خدمات شبکه فاضلاب بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: همچنین در ۲سال گذشته رویکرد شرکت به بهره گیری از این نوع سرمایه گذاری جنبه عملیاتی به خود گرفته و نیز اهتمام جدی جهت بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در سنوات آتی برای شهرهای فاقد شبکه فاضلاب در دستور کار قرار دارد.

آب و فاضلاب استان اصفهان اصفهان بخش خصوصی پوشش سرمایه گذاری سرمایه گذاری بخش خصوصی صنعت فولاد فاضلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر