کد خبر: 182992 A

آژانس بین المللی انرژی اتمی با تقاضای نیجریه در مورد راه اندازی نیروگاه هسته ای برای تولید برق، موافقت کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از خبرگزاری اونا، موافقت آژانس با ساخت نیروگاه هسته ای در این کشور، در پی قطع روزانه برق برای ساعتهای متوالی، در شهرهای مختلف از جمله پایتخت آن، ابوجا، صورت گرفت.

وزارت برق نیجریه در این مورد اعلام کرد: در دیدار معاون همکاریهای فنی مدیر کل آژانس، کواکو وانینگ و وزیر برق نیجریه، چیندو نبو، که روز پنجشنبه(١٢ تیر ماه) در ابوجا برگزار شد، کواکو از آمادگی آژانس بین المللی انرژی به منظور ارائه کمکهای فنی به نیجریه برای تکمیل موفقیت آمیز این پروژه خبر داد.
وزیر برق نیجریه نیز ضمن تاکید بر آمادگی کشورش نسبت به انجام اقدامات لازم برای اطمینان از موفقیت این پروژه، گفت: برای برطرف کردن نیاز نیجریه به تنوع بخشیدن به منابع تولید برق، از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.
وی افزود: انرژی هسته ای که از جمله امن ترین و پاک ترین انرژیها به شمار می رود، به عنوان بهترین انرژی برای برطرف کردن نیازنیجریه است.
به تازگی گروهی از سرمایه گذاران آمریکایی در بازدید از نیجریه متعهد به کمک به این کشور برای تولید ۴٠٠ مگاوات برق در مدت ١۴ ماه شده اند.
این سرمایه گذاران برای راه اندازی پروژه های انرژی، شهر بایلسا، در جنوب نیجریه را که غنی از نفت و گاز است برای سرمایه گذاری انتخاب کردند.
بر اساس این گزارش، قرار است در مرحله نخست این پروزه ها ۴٠٠ مگاوات برق در ١۴ ماه، تولید شود و در مرحله بعد که مدت زمان چهار سال برای آن پیش بینی شده است، این مقدار به ۶٠٠ مگاوات افزایش یابد.
همه شهرهای نیجریه از جمله پایتخت آن ابوجا شاهد قطع مداوم برق برای ساعتهای طولانی در روز هستند، به نحوی که ساکنان این شهرها ناچار به استفاده از ژنراتورهای آلوده و پر سر و صدا شده اند.

آژانس بین المللی انرژی انرژی انرژی هسته ای برق پایتخت سر و صدا سرمایه گذاران سرمایه گذاری نیروگاه هسته ای نیجریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر