کد خبر: 871451 A

علی یعقوبی، متولد سردسیر سراب، با سال‌ها سابقه فرهنگی در آموزش و پرورش، اهداف خود را حمایت از کارگران و حل معضلات بیکاری و مسکن عنوان می‌کند.

"علی یعقوبی" در مهرماه پنجاه و هشت، در روستای زیبای عسگرآباد (عسگوار) از توابع شهرستان سرد سیر سراب واقع در استان آذربایجان شرقی متولد شده است.

وی در ارتباط با کودکی خود می‌گوید: پدرم سواد قرآنی داشت و در روستا کشاورزی می‌کرد و بعد از مهاجرت به تهران در سال ۱۳۵۸ در راه آهن جمهوری اسلامی مشغول کار شد و در سال ۷۸ به رحمت خدا رفت. خانواده پرجمعیتی داشتیم و دارای ۵ برادر و خواهر بودم.

یعقوبی در طول ۲۸ سال فعالیت فرهنگی در وزارت آموزش و پرورش در سمت‌های معلمی و معاونت مدارس و در ادارات آموزش و پرورش مناطق ۱۹ و ۲ به عنوان کارشناس مشغول فعالیت بودم و اکنون به عنوان مدیر هنرستان انقلاب اسلامی منطقه ۲ تهران، مشغول به کار است.

او اکنون ساکن محله قلعه‌مرغی منطقه ۱۷ تهران و دارای دو فرزند است.

یعقوبی در ارتباط با انگیزه خود برای شرکت در انتخابات می‌گوید: معتقدم به دلیل درک واقعیت‌های جامعه و شرایط سیاسی و ملی مذهبی و اقتصادی مردم، بتوانم نماینده واقعی برای آنها باشم و به دور از منافع حزبی و جناحی در تصمیمات کلان کشوری مشارکت داشته باشم.

او اولویت‌های برنامه خود را برمی‌شمارد: توجه به حاکمیت و تمامیت ارضی کشور، رفع تبعیض و بی‌عدالتی، توجه به مشکلات معیشت آحاد آسیب‌پذیر جامعه و مسایل مربوط به مسکن و ازدواج جوانان.

یعقوبی اهداف خود را اینگونه معرفی می‌کند: حمایت از جامعه کارگری به دلیل وضعیت اشتغال / معیشت که بسیار نامناسب است؛ مشکلات مسکن جوانان؛ مسائل مربوط به حقوق زنان و بخصوص قشر زنان کارگر و زنان خانه‌دار؛ ساماندهی بازارچه‌ها و بازار روزهای هفتگی؛ موضوع بیمه تامین درمان و تامین اجتماعی و بیمه‌های مکمل؛ ساماندهی وضعیت آموزش مدارس و دانشگاه‌ها بر اساس نیاز کشور؛ عدم ثبات در جامعه کارگری و نحوه تنظیم قراردادهای موقت؛ حمایت از تولید و تولیدکنندگان و حذف واسطه‌ها و دلال‌ها و ترمیم و تامین مایحتاج کارگران به جای تزریق نقدینگی و ایجاد تورم.

علی یعقوبی کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر