کد خبر: 1088429 A

نامزد ششمین دوره شورای شهر تهران:

نامزد ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران گفت: برنامه این است که شهرداری تهران را یک سازمان کنیم نه اینکه بخش‌های بیرونی بیایند و به صورت پیمانکار با شهرداری همکاری کنند.

«عبدالله بهرامی» نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره برنامه‌ها و اهداف خود برای حضور در شورای شهر گفت: من مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف کشور، رییس کمیسیون فرش و صنایع گردشگری و نایب رییس انجمن اتاق تعاون ایران هستم، همچنین به مدت ۲۵ سال مدیر عامل تشکلات ملی کشور بودم.

وی ادامه داد: من طی ۲۵ سال خدمت خود در حوزه تعاون همواره پیگیر بحث فرهنگی و اجتماعی در صنایع و گردشگری بودم، معتقدم امتیازات و ابزارهایی که در شهرداری موجود است می‌تواند در بحث فرهنگی، هنری و شهروندی و کار آفرینی کارایی داشته باشد.

بهرامی اضافه کرد: عدم کارایی وظایف اصلی شورا و عملکرد نهادهای پایین دستی یکی از مشکلات است که در شورای شهر وجود دارد. چیزی که ما اکنون داریم شورای شهرداری است نه شورای شهر؛ بنابراین باید برای اصلاح این وضعیت فردی انتخاب شود که از همه مشکلات شهروندی، هنری، فرنگی و اجتماعی کاملا آگاه باشد و برای آن برنامه بدهد. به عنوان مثال یکی از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد این است که در منطقه امام حسین، ۱۷ شهریور، شهدا وانقلاب چهره مرکز شهر را در این مناطق نمی‌‎توان دید.

وی در خصوص برنامه‌های خود بیان کرد: برنامه من برای حل مشکلات این است که اجزا شامل یک تشکیلات منسجم باشند نه اینکه سازمان محور باشد، زیرا اکنون هر سازمانی در شهرداری پیمانکاری شده است. پیمانکاری بدترین ضربه به شهرداری است و قابل نظارت نبوده و رانت در آن وجود دارد.

بهرامی گفت: برنامه این است که شهرداری تهران را یک سازمان کنیم نه اینکه بخش‌های بیرونی بیایند پیمانکار شوند. در چنین شرایطی است که همیشه همه امکانات برای بالاشهری بوده است و باید به آن نظارت شود. در خصوص پسماندها هم برنامه داریم که این برنامه الگوبرداری شده و قابلیت اجرایی دارد.

وی افزود: ما باید با تمام کشورهایی که ارتباط داریم از اقدامات‌ مناسب‌شان در زمینه شهری الگو برداری کرده و حتی هنر‌های ایرانی را به این کشورها منتقل کنیم. همچنین بر امر هوشمندسازی نیز تاکید دارم.

بهرامی تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های مهم من این است که در تمام مناطق تهران حضور فیزیکی خواهم داشت.

انتهای پیام/
شهرداری عبدالله بهرامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر