کد خبر: 1085668 A

مسئول ستاد رئیسی در غرب تهران:

مسئول ستاد رئیسی در غرب تهران گفت: رهبری ویژگی‌هایی را برای رئیس جمهور تعریف کرده‌اند از جمله جوان‌گرایی ، استفاده از مدیران انقلابی و عدم اشرافیت گرایی است درحالی‌که در دولت فعلی استفاده ی از مدیران پیر و اشرافی گری زیادی داشته که همه شاهد هستیم. ساده بودن ، رفتار متواضع و استفاده از مدیران جوان انقلابی از ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سید محمد رضوانی،  مسئول ستاد آیت‌الله رئیسی در غرب تهران در آستانه سالگرد رحلت امام(ره) و قیام خونین  ۱۵ خرداد با تسلیت این ایام نسبت به انتخابات پیش رو اظهار داشت: فضای مجازی نسبت به فضای شهری رنگ و روی بیشتری در انتخابات گرفته است؛ اشاره مقام معظم رهبری بر توجه به فضای مجازی هم به همین دلیل بود.

وی ادامه داد: از طرفی عملکرد ضعیف دولت فعلی و مشکلات معیشتی و نا امیدی نیز یکی از این دلایلی است که در محیط شهرها هنوز رنگ و بوی انتخابات نیامده. مردم ایران باید پای صندوق‌های رأی بیایند، رای دادن نه تنها وظیفه شرعی بلکه وسیله ای برای تغییر احوال مردم و تغییر است. اینکه عده ای می گویند رأی سفید خواهند داد به معنی این است که اوضاع جامعه برایشان مهم نیست و بی تفاوت هستند در حالیکه می توانند در جامعه بسیار موثر باشند و به مشکلات و  بی‌ثباتی‌های حاضر پایان دهند. مردم به مدیرانی که اثر گذار باشند رای خواهند داد. ما در سیستم کشورمان موضوعی به نام بر خورد با ترک فعل نداشتیم و اگر توبیخی وجود داشت برای تصمیم مشکل‌دار و غلط بود در حالیکه در این دولت با ترک کار و کم کاری مدیران روبرو شدیم که به حمدالله در دوره ریاست آقای رئیسی بر قوه قضائیه برخورد با ترک فعل در دستور کار قرار گرفت.  وی در پاسخ به اینکه مشکلات معیشتی باعث فاصله گرفتن مردم از انتخابات شده و راهکار آقای رئیسی در این باره چیست، افزود: آیت الله رییسی در خودشان می‌دید که در انتخابات شرکت کند، کسی که در سیستم دولتی کار کرده باشد و در جامعه زندگی کرده باشد می‌داند که رسیدگی به تخلفات و مشکلات در قوه مجریه نسبت به قوه قضائیه راحت‌تر و توانایی مبارزه با فساد بیشتر خواهد بود. 

رضوانی گفت: رهبری ویژگی‌هایی را برای رئیس جمهور تعریف کرده‌اند از جمله جوان‌گرایی ، استفاده از مدیران انقلابی و عدم اشرافیت گرایی است درحالی‌که در دولت فعلی استفاده ی از مدیران پیر و اشرافی گری زیادی داشته که همه شاهد هستیم. ساده بودن ، رفتار متواضع و استفاده از مدیران جوان انقلابی از ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی است.

وی در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد که سیاست باعث تغییر این ویژگی ها نشود، گفت: ایشان مدت‌ها در پست های بالای کشوری بودند، تولییت آستان قدس رضوی ،معاون اول قوه قضاییه ، دادستان کل کشور و رئیس قوه قضائیه اگر تغییری قرار بود اتفاق بیفتد این رفتار باید یک جایی بروز پیدا می‌کرد و تغییر ایجاد میشد. وی تصریح کرد: بنده به‌عنوان یک شهروند معتقدم اولین مرحله ایجاد تحول در مسائل اقتصادی مبارزه با فساد است باید جلوی فساد را گرفت و همان‌طور که آقای نیک‌زاد نیاز امروز جامعه را اشتغال مسکن و ازدواج معرفی کرده‌اند باید در مرحله ابتدایی مبارزه با فساد این مسئله حل شود و سپس با ورود به معیشت مردم مانع زدایی و تولید شود. 

حجت الاسلام رضوانی با تاکید بر مانع زدایی در مسیر اقتصاد کشور از مسکن مهر تا توسعه صنایع گفت: حجت الاسلام رییسی در دوره ۱۶ ماهه ریاست قوه قضاییه توانستند با سرکشی و بازدید میدانی کارخانه هایی را به چرخه تولید بازگردانند، درحالیکه اگر رئیسی در مقام رئیس دولت بود هرگز شاید این پروژه‌ها نمی‌خوابید که نیاز به اصلاح و فعال سازی مجدد داشته باشد. یکی از برنامه‌های آقای رئیسی مانع زدایی برای تولید و حرکت آسان به سمت تولید بنا بر فرمایش مقام‌معظم رهبری است باید سریع تصمیم گرفت و نباید با بی تدبیری مسایل مهمی که گره به وضعیت معیشت مردم خورده را پشت گوش انداخت.

وی درخصوص نگاه آیت الله رئیسی در حوزه بین الملل اظهار داشت: نگاه ایشان نگاهی یک‌سویه به سمت غرب و کدخدا منشانه نیست،  باید مسئله بین‌المللی تعریف‌شده باشد اما نگاهی که یک‌طرفه به سمت غرب باشد به‌جایی راه نخواهد برد. ارتباط و تفاهم نامه های زیادی را می‌توان با کشورهای مختلفی ازجمله آسیای شرقی، آمریکای جنوبی، کره، چین و بسیاری از کشورهای دیگر داشته باشیم، متأسفانه دولت فعلی و نگاه مسئولان به سمت غرب بود و تمام تعریفشان از روابط بین الملل فقط نگاه به سمت غرب هست که در دولت آقای رئیسی اینگونه نخواهد بود.

حجت الاسلام رضوانی در پاسخ به این سوال که برخی مردم می گویند تائید صلاحیت ها باعث شده انتصاب باشد تا انتخابات گفت: به قول آقای رئیسی نباید با انتخابات قهر کرد همه مردم نظام را دوست دارند، بنده معتقدم ۱۲ نفر از اعضای شورای نگهبان رای برای محرز شدن تأیید صلاحیت‌ها طبق قانون رای می‌دهند پس مهندسی شدن انتخابات مسئله‌ای است که رد شده است.

وی تاکید کرد: حتی در آمریکا هم که بهشت برخی است، هم در قانون خود تأیید صلاحیت دارند آن‌ها که به قول خودشان مهد دموکراسی هستند به‌ حدی از صلاحیت معتقد هستند که اعضای ازنظر جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها باید تأیید شوند در ایران هم مُر قانون باید انجام شود.

حجت الاسلام رضوانی افزود: اینها زمانی‌که اقبال عمومی به سمت گروهی خاص است آن‌ها انتخابات را تایید می‌کنند اما اگر علیه شان باشد رد می‌کند. بعد از انتخابات سال ۹۶ آقای روحانی گفت یکی از بهترین انتخابات‌های بعد از انقلاب اتفاق افتاد چطور زمانی‌که شما رای میارید انتخابات سالم است ولی زمانی‌که حزب شما رای نیاورد انتخابات اشتباه است و شورای نگهبان را زیرسوال می برید؟! 

وی در پایان این گفتگو خطاب به کاندیداها گفت: بی‌اخلاقی کردن و تهمت و مطالب کذب در مناظره‌ها در سال‌های اخیر زیاد اتفاق افتاده و توصیه من به کاندیداها این است که بی‌اخلاقی را که در سطح مسئولان این روزها زیاد اتفاق می‌افتد کنار بگذارند؛ همان‌طور که آقای رئیسی نیز روی رعایت مسائل اخلاقی تاکید بسیار دارند.

 

آستان قدس رضوی ازدواج انتخابات جامعه قوه مجریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر