کد خبر: 1077843 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان خبرداد:

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، با اشاره به فرارسیدن روز جهانی موزه و هفته میراث‌فرهنگی از برگزاری ۲۷ برنامه شاخص فرهنگی خبر داد و گفت: در همین راستا از ۵۰ قلم شی مرمت شده عمارت ذوالفقاری رونمایی می شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، امیر ارجمند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی 27 برنامه فرهنگی در سطح استان زنجان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، ادامه داد: برگزاری مسابقه اسکیس توسط دانشجویان معماری در مقبره میرزایی، رونمایی از 50 قلم شی مرمت‌ شده در عمارت ذوالفقاری با حضور معاون عمرانی استانداری زنجان، افتتاح مخزن اموال معدن نمک چهرآباد و بانک سفال استان، اهداء لوح مجوز راه‌اندازی موزه کارخانه کبریت به شهردار زنجان، تهیه و پخش کلیپ 60 ثانیه‌ای از هفت اثر ثبت‌ شده جدید، افتتاح رسمی موزه صنایع‌دستی با توجه به انتقال اشیاء مرحوم مقدم، بازدید اعضای شورای فنی از کارگاه‌های مرمتی، تجلیل از مسئولانی که در شهرستان ها در زمینه حفظ آثار و ابنیه تاریخی و دیگر حوزه‌ها و ... از جمله برنامه‌هایی است که به همین مناسبت پیش‌بینی‌شده است.

وی،  افزود: همزمان با هفته میراث­ فرهنگی در پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه، رونمایی از اتمام حفاظت و مرمت تزیینات ایوان ضلع شمال غربی یا شمالی گنبد، برگزاری کارگاه روش‌های حفاظت از تزیینات دوره دوم در گنبد سلطانیه، برگزاری کارگاه آشنایی با معرفی عناصر شهری ارگ سلطانیه، تجلیل از استادکاران (معمار و سنگ‌تراش) بازنشسته گنبد سلطانیه، ملاقات تعدادی از پرسنل با مسئولین شهری، تجلیل از استادکار دهه سی گنبد سلطانیه و معرفی­ اش به‌عنوان حامل میراث فرهنگی نیز انجام خواهد شد.

ارجمند، ادامه داد: وبینار تخصصی در خصوص پژوهش، حفاظت و مرمت معبد داش کسن و بررسی دلایل تخریب‌ هم به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان /ار جمند /
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر