کد خبر: 1076295 A

یادداشت علی اعلم‌الهدی؛

علی اعلم الهدی مدیرمسئول ماهنامه هم‌وطن، در یادداشتی، نقش شهرداری ها در جهش تولید را مورد بررسی قرار داده است.

قطعا مدیریت شهری و شهرداری یکی از ارکان مهم و اثرگذار در مسیر جهش تولید است. یکی از وظایف بسزای شهرداری، فراهم ساختن زمینه‌ها و پیش ساختارهای مورد نیاز و تشویق برای چرخه و رونق تولید است.

با توجه به گسترش کرونا و دگردیسی‌های اعلام شده توسط این ویروس، در حال حاضر اغلب فعالیت‌های شهرداری به صورت تمام و کمال، مبتنی بر مبارزه با کرونا برای سلامتی هموطنان و محدود ساختن این ویروس نحس می‌باشد. اما در امتداد حاصل از توان مدیریت شهری، باید از تمام امکانات و قابلیتهای موجود و منابع تأمین نیروهای انسانی خصوصاً بخش کارگاه‌های بزرگ و کوچک حمایت اساسی شود و تمامی خواسته‌ها و ابزار کار آنان فراهم شود.

شهرداری می تواند در بحث راه اندازی کارگاه های تولیدی و واحدهای کوچک با توجه به تامین نیاز ضروری مردم، بسته های حمایتی به کارفرمایان اهدا کند تا قدمی موثر در این حرکت برداشته شود که قطعا موجب اشتغالزایی و جهش تولید خواهد شد.

در دستور کار شهرداری باید از همه ظرفیت‌ها و اختیارات قانونی جهت حمایت از تولیدکنندگان و فعالان دلسوز وجود داشته باشد و همچنین با حمایت از بخش خصوصی، محفلی مناسب برای سرمایه گذاری‌های جدید در تمام مناطق شهری ایجاد شود.

بنابراین مهمترین بخش در روند رو به رشد در عرصه‌های تولید و کارآفرینی برای جوانان، برنامه ریزی دقیق تمام دستگاه ها نهاد ها و بانک ها میباشد و شهرداری در این بین نقش بسیار مهمی را بهمراه خواهد داشت.

شورای ششم با تحقیق و تدوین برنامه ها و طرح های نو و دانش بنیان با کمک جوانان با انگیزه در این راستا قدم بر خواهد داشت.

علی اعلم الهدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر