کد خبر: 1056053 A

فرماندار شهرستان میانه خبر داد:

فرماندار شهرستان میانه گفت: ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این شهرستان همزمان با حوزه‌های انتخابیه «تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس»، «تفرش، آشتیان و فراهان»، «بهار و کبودرآهنگ»، «گچساران و باشت»، «آستانه اشرفیه» آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از میانه، محمدرضا مشایخی در نشست صمیمی با سرکاربران و همکاران انتخاباتی در شهرستان اعلام کرد: ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح هشتم فروردین ۱۴۰۰ آغاز شده و تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۴ فروردین ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به برگزاری سه انتخابات همزمان در شهرستان میانه گفت: جمع بندی نتایج روز اخذ رای مهمترین مرحله از انتخابات است که باید در سریعترین زمان انجام شود.

فرماندار میانه اظهار کرد: هماهنگی ارکان مهم و تاثیر گذار انتخاباتی از جمله نماینده فرمانداری، بخشدار، کاربران و اعضای هیئت نظارت موجب می شود تا نتایج انتخابات زود ارسال شده و در سامانه ثبت شود.

گفتنی است ، ۲۸ خرداد امسال در شهرستان میانه شاهد برگزاری سه انتخابات شامل انتخابات میان دوره ای مجلس یازدهم، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی و انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری خواهیم بود.

داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس می‌توانند جهت ثبت نام به سه روش زیر اقدام کنند:

۱. ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبتنام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷ (v.Keshvar)

۲. ثبت نام از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه (دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷ (v.Keshvar)

۳. ثبت نام از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه یا ستاد انتخابات کشور (از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰) و دریافت رسید ثبت‌نام

انتخابات میان دوره ای مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه میانه قرار بود بیست و یکم شهریور ماه پارسال همزمان با سراسر کشور برگزار شود که به دلیل ردصلاحیت یکی از نامزدهای راه یافته به دوره دوم، لغو شد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه میانه دوم اسفند ماه سال ۹۸ همزمان با سراسر کشور برگزار شد و از مجموع ۶۸ هزار و ۸۱۴ رای ماخوذه در این حوزه، مهدی اسماعیلی با ۱۶ هزار و ۸۶۶ رای در مرحله اول حائز اکثریت آراء شد و به مجلس راه یافت. 

علی شامی با ۱۱ هزار و ۷۰۳ رای و بهنام صفایی با ۱۱ هزار و ۳۴ رای هم به مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم راه یافته بودند.

حوزه انتخابیه میانه در ۱۸۰ کیلومتری جنوب تبریز ۲ نماینده در در مجلس شورای اسلامی دارد.

اسلامشهر انتخابات شمیرانات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر