کد خبر: 241336 A

۶۰ میلیارد آن پرداخت شده است و بقیه آن نیز تا پایان سال به حساب مدارس واریز می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که سه زیرنظام سند تحول بنیادین تا پایان سال آماده می‌شود، گفت: ۳۰۰ میلیارد تومان برای کیفیت بخشی و اجرای سند تحول بنیادین در بودجه سال ۹۴، درنظرگرفته شده است.

به گزارش ایلنا، علی اصغر فانی در نشست صمیمی وزیر آموزش وپرورش با فرهنگیان و مدیران مدارس شهرستان قرچک که در کانون فرهنگی ملائک برگزار شد، با اشاره به دیدار معلمان نمونه با مقام معظم رهبری در اردیبهشت ماه سال جاری اظهار کرد: درآن دیدار رهبری بزرگترین سرمایه گذاری را سرمایه گذاری در آموزش وپرورش معرفی کردند که این موضوع نشان می دهد اهمیت تعلیم و تربیت در نگاه ایشان بسیار متعالی است.

وی با بیان این که امروز، آموزش و پرورش کشور آیینه تمام نمای کشور است تصریح کرد: برای داشتن آینده‌ای بهتر و توسعه یافته باید به آموزش وپرورش توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وزیر آموزش وپرورش معلم و مدیریت را از ارکان مهم آموزش وپرورش خواند و افزود: معلم با رفتار و اعمالش شاکله شخصیت دانش آموز را می‌سازد و از این رو نقش معلم منحصر به فرد است و آموزش وپرورش تلاش می کند تا رسیدگی شایسته‌ای به معلم بنماید.

فانی با تاکید بر ارتقای انگیزه و شایستگی‌های حرفه‌ای معلمان خاطرنشان کرد: لایحه رتبه بندی معلمان با هدف بهبود وضعیت معیشتی و توجه به شاخص‌های حرفه ای معلمان در اسفندماه به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود.

عضو کابینه تدبیر و امید با بیان این که جذب دانشجومعلمان در سال جدید براساس بومی گزینی انجام می شود عنوان کرد: با این روش علاوه بر حفظ تجربه معلمی در مناطق محروم، کاهش نقل و انتقالات و ثبات در فرایند تعلیم وتربیت موردتوجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: باتصویب وزیران، استخدام فرزندان فرهنگیان به صورت یک اولویت در دانشگاه فرهنگیان درنظرگرفته شده است که می تواند نوعی ارج نهادن به تلاش‌های فرهنگیان کشور باشد.

فانی با اشاره به وجود ۷۳۰ هزار فرهنگی بازنشسته در کشور گفت: با تلاشهای دولت شرایطی ایجاد شده است که خدمات بیمه‌ای به بازنشستگان مانند شاغلین نظام آموزش وپرورش باشد.

وزیر آموزش وپرورش کیفیت بخشی را راهبردی ترین سیاست آموزش و پرورش معرفی کرد و افزود: در بودجه امسال ردیفی به این امر اختصاص یافت که توانستیم اعتبارات پرورشی، تربیت بدنی و سلامت را در مقایسه با سال ۹۲،۱۰ برابر و ۵ برابر نماییم. در صورتی که در سال های قبل چنین توجهی به کیفیت بخشی نشده بود.

فانی با بیان این که در بودجه امسال ۱۲۰ میلیاردتومان برای سرانه مدارس در نظرگرفته شده است اضافه کرد: ۶۰ میلیارد آن پرداخت شده است و بقیه آن نیز تا پایان سال به حساب مدارس واریز می شود.

عضو کابینه تدبیر و امید با اشاره به مشکلات مدارس در زمینه‌های مختلف مالی خاطر نشان کرد: نباید شرایطی را برای اولیا ایجاد کنیم که مجبور باشند به مدرسه کمک کنند و مردم زمانی که کار خوبی از مدارس ببینند، قطعا یاری رسان خواهند بود.

آموزش و پرورش تعلیم و تربیت دانش آموز سلامت لایحه مجلس شورای اسلامی مدرسه مشکلات معلم مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر