کد خبر: 229920 A

۷۲ روز پس از آغاز سال تحصیلی؛

در ابتدای سال تحصیلی دانش آموزان مجبور شدند که در نمازخانه مدرسه جدید مشغول به تحصیل شوند / کلاس جدید دانش‌آموزان پیرانشهری آماده شده است و دانش آموزان از امروز در این کلاس به تحصیل ادامه می‌دهند.

با گذشت ۷۲ روز از آغاز سال تحصیلی نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس از تحصیل دانش‌آموزان پیرانشهری در کلاس درس جدید خبر داد.

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره وضعیت دانش‌آموزان پیرانشهری، گفت: با توجه به اتفاق و سانحه‌ای که برای این دانش‌آموزان رخ داد، مسئولان مربوطه قول دادند مدرسه‌ای با شرایط استاندارد در منطقه پیرانشهر ایجاد کنند.

وی افزود: این مدرسه در حال ساخت است و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که با تکمیل ۲۰ درصد دیگر قابل بهر‌ه‌برداری است که طبق قول داده شده تا یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

این نماینده مجلس با اشاره به مدرسه‌ای که دانش‌آموزان پیرانشهری در آن دچار سانحه آتش‌سوزی شدند، گفت: مدرسه‌ای که در آن آتش سوزی شد، دیگر قابل استفاده نبود به همین دلیل برای دانش آموزان، مدرسه موقت دیگری احداثشد. اما دانش آموزان حادثه دیده به دلیل شرایط ویژه، درمان‌ها و امکاناتی که نیاز دارند در کلاس مجزایی درس می‌خواندند.

وی با اشاره به اینکه شرایط استانداردی برای این دانش آموزان حادثه‌دیده پیرانشهری در نظر گرفته نشده بود، گفت: تصور ما بر این بود که ساخت مدرسه به اتمام می‌رسد اما به دلیل عدم اتمام ساخت، در ابتدای سال تحصیلی دانش آموزان مجبور شدند که در نمازخانه مدرسه جدید مشغول به تحصیل شوند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس افزود: چندی پیش که بازدیدی از شرایط این دانش آموزان داشتم، متوجه شرایط غیراستاندارد آنها شدم به همین دلیل با پیگیری‌های لازم تلاش کردیم تا شرایط مناسب برای آنها مهیا شود.

وی افزود: در این رابطه با دفتر وزیر تماس گرفته و توانستیم سه روز پیش امکانات مناسب برای این دانش آموزان را تامین کنیم.

خضری با اشاره به اینکه کلاسی که برای این دانش آموزان ایجاد شده کف اسفنجی داشته و صندلی‌های استاندارد برای آن تامین شده است، افزود: به دلیل مشکلات ناشی از صدمات وارد شده به دانش آموزان پروژکتور و تخته هوشمند نیز برای آنها در کلاس نصب شده است.

این نماینده مجلس گفت: ۱۲ دانش‌آموز در حادثه آتش سوزی صدمه دیده بودند که یک نفر از آنها در تبریز ساکن است، یک نفر از توابع پیرانشهر است و با این دانش آموزان درس نمی‌خواند و یک نفر دیگر از آنها نیز با هزینه آموزش و پرورش در مدرسه غیرانتفاعی مشغول به تحصیل است به همین دلیل ۹ لپ‌تاب برای دانش آموزان حادثه‌دیده‌ای که اکنون در پیرانشهر مشغول به تحصیل هستند، تهیه شده تا نوشتن و خواندن راحت‌تری داشته باشند.

به گفته خضری کلاس جدید دانش‌آموزان پیرانشهری آماده شده است و دانش آموزان از امروز در این کلاس به تحصیل ادامه می‌دهند.

آتش سوزی آموزش و پرورش استاندارد دانش آموز دانش آموزان درمان مدرسه مشکلات نماینده مردم کلاس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر