کد خبر: 195573 A

رئیس سازمان نوسازی مدارس اعلام کرد:

دانش آموزانی که در فضاهای تخریبی و نیازمند مقاوم سازی مشغول تحصیل هستند؛ از ۶۷ درصد به ۳۳ درصد کاهش یافته است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: درسال تحصیلی جدید ۹۵۰ پروژه با ۵۴۰۰ کلاس درس با اعتبار ۷۰۰۰ میلیارد ریال تحویل آموزش و پرورش و دانش‌آموزان می‌شود.

به گزارش ایلنا، مرتضی رییسی در بازدید از واحدهای آموزشی اقلید با اشاره به تأمین تجهیزات موردنیاز پروژه‌های جدید تکمیل شده در آموزش و پرورش گفت: کار برگزاری مناقصه و عقد قرارداد‌ها انجام شده است و تجهیزات پروژه‌های تازه تأسیس به مرور تا شروع سال تحصیلی جدید تحویل خواهد شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه، اکنون سیاست اصلی آموزش و پرورش تکمیل پروژه‌های ناتمام است، گفت: با وجود همه اقدامات انجام شده و همراهی مجلس شورای اسلامی بخشی از فضاهای آموزشی کشور تخریبی و نیازمند مقاوم سازی است.

وی افزود: یک سوم دانش آموزان کشور در فضاهای تخریبی یا غیر استاندارد تحصیل می‌کنند که رقم قابل توجهی است و تمام تلاش وزارت آموزش و پرورش جایگزینی مدارس استاندارد به جای فضاهای آموزشی تخریبی و مقاوم سازی کلاسهای درس سراسر کشور است.

رئیسی با بیان اینکه ارتقای ایمنی کلاس‌های درس برای دانش آموزان مهم‌ترین اصل در نظام تعلیم و تربیت است، گفت: وزارت آموزش و پرورش با برنامه ریزی اصولی و تخصیص اعتبارات لازم در این راه، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه با مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۵ و تصویب قانون مقاوم سازی مدارس اقدامات خوبی انجام شد، افزود: با این اقدامات درصد دانش آموزانی که در فضاهای تخریبی و نیازمند مقاوم سازی مشغول تحصیل هستند از ۶۷ درصد به ۳۳ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰۰ پروژه آموزشی نیمه کاره در کشور وجود دارد، اظهار کرد: مجموع این پروژه‌ها ۳۱ هزار کلاس درسی و حدود شش میلیون متر مربع فضا را شامل می‌شود.

لازم به ذکر است؛ این بازدید، آذری مدیر کل آموزش و پرورش فارس، دست نیان مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس فارس و طاهری نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش را همراهی کردند.

آموزش و پرورش استاندارد تعلیم و تربیت قانون مجلس شورای اسلامی معاون مناقصه نماینده مردم وزارت آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر