کد خبر: 152097 A

قائم‌مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی در علوم پزشکی:

۵۰۰ عضو هیات علمی آموزشی و ۲۵۰ عضو هیات علمی پژوهشی در حوزه علوم پزشکی برای سال آینده جذب خواهندشد.

ایلنا: قائم‌مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی در علوم پزشکی گفت: ‌ دانشگاه آزاد یک واقعیتی در کشور است که پاک کردنی نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ محمد باقر لاریجانی در نشست دست اندر کاران حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی که صبح امروز در بیمارستان فرهیختگان برگزار شد، گفت: ۵۰۰ عضو هیات علمی آموزشی و ۲۵۰ عضو هیات علمی پژوهشی در حوزه علوم پزشکی برای سال آینده جذب خواهندشد.

وی دانشگاه آزاد را از دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: باید به محاسن دانشگاه آزاد توجه و عیوب آن را اصلاح کرد.

لاریجانی با اشاره به این که ۸۶ واحد دانشگاهی در کشور داریم که بین یک تا ۱۰ رشته گروه پزشکی در آنها فعال است، افزود: ۱۷۰۰ عضو هیات علمی، ۶۱ هزار دانشجو ۱۱ بیمارستان فعال و ۱۹ بیمارستان در دست ساخت دراین حوزه داریم.

وی به نقشه توسعه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اشاره کرد و افزود: این نقشه با هدف گسترش کمی و کیفی حوزه علوم پزشکی و هم سو سازی اهداف و اقدامات در کلیه واحدهای علوم پزشکی در دانشگاه آزاد تدوین شده است.

لاریجانی با اشاره به نقشه توسعه علوم پزشکی دانشگاه آزاد گفت: سیاست گذاری مبتنی بر شواهد مدیریت و مقررات، توسعه هدفمند آموزش و پژوهش، حضور در عرصه های بین المللی، افزایش ظرفیت تولید دانش؛ خلق ثروت دانش بنیان، توسعه کمی و کیفی منابع انسانی اعم از هیات علمی و بدنه کارشناسی از جمله این سیاستهاست.

وی همچنین به راهبردها در حوزه ارتقای آموزش اشاره کرد و افزود: تقویت مدیریت و رهبری دانشگاهی، توسعه و تقویت نظام آموزشی مبتنی بر شواهد و نمونه های برترجهانی، گسترش تحصیلات تکمیلی در حوزه علوم پزشکی، توسعه کیفی واحدهای دانشگاهی و توسعه منابع انسانی فعال از جمله این راهبردهاست.

لاریجانی در ادامه با اشاره به راهبردهای حوزه ارتقای ارائه خدمات تصریح کرد: ارتقای کیفیت آموزش های علوم پزشکی در جهت تقویت مهارتهای دانش آموختگان برای پاسخگوی به توسعه سلامت، ارائه خدمات دانش بنیان سلامت، ارتقای کیفیت خدمات در مراجعات به اورژانس های بیمارستانی از جمله این راهبردهاست.

قائم‌مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی در علوم پزشکی در خاتمه ابراز امیدواری کرد بیمارستان فرهیختگان در سال جاری افتتاح شود.

انقلاب اسلامی تحصیلات تکمیلی ثروت دانشجو دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی سلامت علوم پزشکی کارشناسی لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر