کد خبر: 147997 A

این خواسته‌ای است که معلمان سالهاست به دنبال آن هستند و از آن‌جا که فرزند یک خانواده فرهنگی با فرهنگ سازمانی حاکم بر آموزش و پرورش آشناست تحقق این امر به سود آموزش و پرورش است و من این مهم را پیگیری خواهم کرد.

ایلنا: وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضاء شورای معاونان و مدیران کل استان‌ها، از ضرورت پیگیری اولویت استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش ایلنا، " علی اصغر فانی " گفت: اولویت استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش را پیگیری می‌کنم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سال‌ها معلمان و فرهنگیان خواستار قانونی شدن این مطالبه هستند افزود: این خواسته‌ای است که معلمان سالهاست به دنبال آن هستند و از آن‌جا که فرزند یک خانواده فرهنگی با فرهنگ سازمانی حاکم بر آموزش و پرورش آشناست تحقق این امر به سود آموزش و پرورش است و من این مهم را پیگیری خواهم کرد.

وی موضوع ساماندهی نیروی انسانی را فرا‌تر از ساماندهی نیرو در مدارس دانست و افزود: ساماندهی نیروی انسانی امری فرا‌تر از ساماندهی معلمان در مدرسه است و باید به دنبال افزایش انگیزه معلمان برای حضور اثربخش در کلاسهای درس باشیم.

فانی با تمجید از تلاش و کوشش همه معلمان به ویژه معلمان ابتدایی گفت: باید تلاش کنیم ۲۰ درصد افزایش حقوق آموزگاران ابتدایی را تا مرحله اجرایی شدن پیگیری کنیم.

وی با اشاره به دشواری‌های تدریس در کلاس ‌های چند پایه تصریح کرد: باید تعداد دانش آموزان در کلاس‌های چند پایه را شناسایی کنیم تا توجه بیشتری به معلم ‌های چند پایه اختصاص یابد.

وزیر آموزش و پرورش در پایان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش ۵۰ میلیارد تومان تعهد هزینه حق التدریس به صورت ماهانه دارد یادآور شد: باید مناطق و استان‌ها تلاش کنند سقف حق التدریس‌ها را کم کنند و در همین راستا استان‌ها و مناطقی که بتوانند میزان ساعات حق التدریس خود را تقلیل دهند مورد تشویق و تقدیر قرار خواهند گرفت.

آموزش و پرورش حقوق خانواده دانش آموزان مدرسه معلم نیروی انسانی وزیر آموزش و پرورش پیگیری فرهنگیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر