کد خبر: 131174 A

مدیر کل نماز، قرآن و عترت آموزش و پرورش به ایلنا خبر داد؛

حضور روحانیت در مدارس برای کودکان آرامش خاصی ایجاد می کند / کودکان می توانند روحانیون را به عنوان پدرمعنوی خود درمدارس داشته باشند.

ایلنا: مدیر کل نماز، قرآن و عترت آموزش و پرورش از ساماندهی و نظام مند شدن حضور روحانیون در مقطع ابتدایی خبر داد.

" محمد بنیادی " در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در مورد استقرار روحانیون در مقطع ابتدایی گفت: یکی از امور جاری، مداوم و مستمر در وزارت آموزش و پرورش حضور روحانیت است.

وی با اشاره به اینکه ۲۱ هزار روحانی زن و مرد در مدارس اقامه نماز می کنند، افزود: این تعداد روحانی تحت پوشش شبکه انسانی کلید رضوان قرار گرفته اند و همچنین تحت نظارت استان، منطقه و مدیران مدارس هستند.

بنیادی خاطر نشان کرد: برنامه ما براین بود که براساس مشارکت های کمیته همکاری فعالیت های حوزه علمیه با آموزش و پرورش مروجین و مبلغین دین اسلام را در این مجموعه فعال کنیم که به حمدالله براساس تفاهم بین آموزش و پرورش و حوزه علمیه درسال جاری شاهد رشد و توسعه بیشتر حضور روحانیون در مقاطع ابتدایی خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه حضور روحانیون درمقطع ابتدایی سامان دهی شده است، افزود: این اتفاق در دوره مدیریت ما افتاد و اهتمام وزارت آموزش و پرورش نیز باید سرعت بخشیدن به اجرای تفاهم نامه ها و قوانین موجود در این زمینه باشد اگرچه حوزه علمیه هم باید مشارکت کند و تفاهم نامه ها نیز توسعه پیدا کند.

بنیادی با تاکید براینکه حضور روحانیت در مدارس برای کودکان آرامش خاصی ایجاد کند، افزود: کودکان میتوانند روحانیون را به عنوان پدرمعنوی خود درمدارس داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: حوزه علمیه هم آموزش های روانشناسی، جامعه شناسی و کودک شناسی را مبتنی برآموزه های اسلامی و انسانی و نه آنچه درسکولاریسم و تفکرات غربی وجود دارد، به روحانیون آموزش می دهند. البته آنها تمامی کتاب های غربی ها و مرتبط با مبانی روانشناسی کودک را خودشان مطالعه می کنند.

وی ادامه داد: همچنین براساس موردی و ایام الله، حضور روحانیون را در مقاطع متوسطه اول و متوسطه دوم شاهد خواهیم بود.

بنیادی با تاکید براینکه در هر مدرسه باید یک مشاور روحانی حضور داشته باشد، افزود: این باید شعار ما باشد اما با توجه به تعداد مدارس کشور باید بگوییم که تنها یک چهارم این خواسته تحقق پیداکرده است.

شایان ذکر است؛ محمدبنیادی، مدیر کل نماز، قرآن و عترت آموزش و پرورش به درخواست خود بازنشسته شده است و مراسم تجلیل از او نیز روز شنبه(۳۰آذر) برگزار شد.

آموزش و پرورش جامعه شناسی حوزه علمیه دین قرآن کودکان مدرسه وزارت آموزش و پرورش نماز روحانیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر