کد خبر: 948466 A

واگذاری یا عدم واگذاری اراضی یا مسکن به اتباع خارجی نیازمند بررسی و تحلیل دقیق است

به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت، علی اصغر عنابستانی با اشاره به افزایش گرایش اتباع خارجی کشورهای همسایه برای خرید ملک در ایران، گفت: بر اساس قانون، تنظیم سند و خرید اراضی و مسکن در کشورمان برای اتباع خارجی امکان پذیر نیست، اما برخی اتباع خارجی با استفاده از افراد واسطه ای اقدام به خرید می کنند.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: واگذاری یا عدم واگذاری اراضی یا مسکن به اتباع خارجی نیازمند بررسی و تحلیل دقیق است، اما به نظر من ورود اتباع خارجی برای خرید مسکن به صورت غیرمستقیم با در نظر گرفتن تمام پیوست های امنیتی، اجتماعی و فرهنگی فی النفسه بد نیست، مگر اینکه مسائل و دغدغه هایی پشت عدم واگذاری باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: در شرایط کنونی بسیاری از کشورهای منطقه، سازوکار ویژه ای را برای جذب سرمایه های خارجی ایجاد کرده اند و این مسئله موجب شده که بسیاری از اتباع کشورمان اقدام به خرید مسکن در کشورهایی مانند ترکیه وگرجستان کنند. ازاین رو بهره گیری از این الگو می تواند موجب ورود سرمایه خارجی و رونق بخش اقتصادی در کشور می شود.

عنابستانی با اشاره به تأثیر خرید مسکن توسط اتباع خارجی در کمبود ملک در کشور، گفت: به نظر من میزان خرید مسکن و زمین از سوی اتباع خارجی آنقدر نیست که تأثیری در کاهش عرضه مسکن داشته باشد. اصولا اتباع کشورهای همسایه بیشتر اقدام به خرید ویلا در استان های شمالی می کنند.

وی ادامه داد: اگر ما ساختار اقتصادی کشور را درست و اصلاح کرده و یک ثبات به سیاست های اقتصادی بدهیم، آنوقت می توان با تسهیل کردن قوانین زمینه را برای جذب سرمایه های خارجی فراهم کرد.

بر اساس قانون، تنظیم سند و خرید اراضی و مسکن برای اتباع خارجی ام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر