کد خبر: 945637 A

عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تأثیرگذاری مثبت بورس املاک تنها در صورت نظارت دقیق و کنترل جدی دولت و سازمان بورس محقق خواهد شد، اما اگر در این بخش کنترلی صورت نگیرد، قطعا بورس املاک اثرات منفی بر بازار مسکن خواهد داشت.

 به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت ، علیرضا پاک فطرت عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه ریزی دولت برای راه اندازی بورس املاک و مستغلات، گفت: در شرایط کنونی مهم ترین مولفه برای تولید گسترده مسکن و تعدیل نظام عرضه و تقاضا در بازار مربوطه، جذب نقدینگی و سرمایه برای اجرای پروژه های کلان است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: راه اندازی بورس املاک و مستغلات می تواند اقدام مثبتی برای جمع آوری نقدینگی در سطح جامعه باشد، به شرط آنکه دولت و سازمان بورس نظارت دقیقی برای عملکرد بورس املاک داشته باشند.

وی گفت: در شرایط کنونی انبوه سازان بزرگی در کشور وجود دارند که علاقه مند به تولید انبوه و گسترده مسکن هستند اما با مشکلات نقدینگی مواجه هستند، از این رو راه اندازی بورس املاک می تواند در تأمین این اعتبارات کمک شایانی کند.

پاک فطرت ادامه داد: سیاست گذاری درست در حوزه تولید مسکن تأثیر گسترده ای در اقتصاد کشور و اشتغال زایی دارد، به طوری که بر اساس آمارها با ساخت هر آپارتمان حدود 220 شغل فعال خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: همان طور که تأکید کردم، تأثیرگذاری مثبت بورس املاک تنها در صورت نظارت دقیق و کنترل جدی دولت و سازمان بورس محقق خواهد شد، اما اگر در این بخش کنترلی صورت نگیرد، قطعا بورس املاک اثرات منفی بر بازار مسکن خواهد داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت باید به گونه ای برنامه ریزی کند که راه اندازی بورس املاک موجب افزایش قیمت و گرانی مسکن در کشور نشود.

 

بورس املاک بدون نظارت اثرات منفی بر بازار مسکن دارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر