کد خبر: 994076 A

با هدف رسیدگی بیشتر به زندانیان ایثارگر صورت گرفت؛

تفاهمنامه همکاری بین اداره کل زندان‌های استان و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران باهدف رسیدگی بیشتر به زندانیان ایثارگر با حضور مدیران کل دو دستگاه به امضاء رسید.

به گزارش ایلنا از البرز، نشستی مشترک با حضور سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز و اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان‌های استان البرز به‌ منظور هماهنگی، همکاری و همسویی در ارائه خدمات حمایتی به ایثارگران تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل زندان‌های استان و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران باهدف رسیدگی بیشتر به زندانیان ایثارگر به امضاء مدیران دو اداره کل رسید.

سلیمان رستمیان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران با تأکید بر اینکه باید به ایثارگران توجه ویژه داشت، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران متولی خدمت به ایثارگران است و همواره آمادگی لازم برای ارائه هر نوع خدمات در چارچوب قانون و همکاری با سایر نهادها در زمینه رفاه این عزیزان را دارد. ایثارگران برای امنیت کشور از بهترین هستی خود گذشتند ما نیز جا دارد با تلاش‌های گسترده بهترین خدمات را به ایثارگران و خانواده‌های این عزیزان ارائه کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در بخش دیگر به برگزاری اولین یادواره شهدای منسوب به کارکنان اداره کل زندان‌های استان اشاره کرد و تصریح کرد: برگزاری این یادواره شهدا حرکتی نو و تأثیرگذار در روحیه خدمتی کارکنان است امیدوارم در طول سال و با سرکشی از خانواده‌های معظم شاهد حق قدردانی از آنان را به‌جا آوریم. همان‌گونه که مقام معظم رهبری مدظله‌العالی فرمودند «امروز زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.»

رستمیان در پایان با ابراز خرسندی از همکاری و همراهی مسئولان زندان های استان در توجه بیشتر به زندانیان ایثارگر آمادگی خود را جهت هرگونه کمک اعلام کرد.

اسماعیل جمیاری نیز در ادامه با اعلام خبر فوق افزود: شهدا همواره دِین بزرگی بر سر ما دارند و بر ماست تا به اندازه قطره ای از ایثار و رشادت های آنان را جبران کنیم که خوشبختانه ۴۵ نفر از همکاران ما در سطح زندان های استان منسوبین به شهدای والامقام بوده و این به آن معناست که روحیه ایثارگری در پیشبرد مسائل و ماموریت های زندانبانی بسیار کارساز و اثرگذار بوده است.

مدیرکل زندان های استان توجه ویژه به زندانیان ایثارگر خصوصاً محکومین مالی و غیر عمد را به عنوان یک تکلیف دانست و گفت: با انعقاد این تفاهم نامه می توانیم به آن دسته از ایثارگرانی که در زندان به سر می برند مشاوره و خدمات حقوقی، روانشناسی و غیره ارایه نماییم و با کمک خیرین و برگزاری جشن گلریزان و تخصیص بخشی از کمک های مومنانه بنیاد زمینه آزادسازی این عزیزان را فراهم نماییم.

جمیاری افزود: نظام زندانبانی فعلی برگرفته از رأفت اسلامی و توجه به کرامت انسانی افراد است و بدون توجه به میزان مجازات افراد به حقوق شهروندی و نیازمندیهای آنان توجه می شود و در بازپروری و بازسازی شخصیت زندانیان و بازاجتماعی شدن آنان از هیچ کمکی دریغ نمی شود.

بنیاد شهید البرز اداره کل زندانهای البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر