کد خبر: 969004 A

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی البرز خبرداد:

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی البرز از باز فعال شدن ۲۷ واحد صنعتی غیرفعال به چرخه تولید و ایجاد سرمایه‌گذاری ٥٨٠ میلیارد تومانی در شهرک‌های صنعتی استان در شش ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: با راه اندازی یکصد واحد غیر فعال، امسال چهار هزار فرصت شغلی در البرز فراهم می شود.

به گزارش ایلنا از البرز ، علی مهدی‌پور در جمع خبرنگاران گفت: احیا یا بازسازی صنعت خفته، موضوعی قابل اتکا و اعتنا برای رونق اقتصادی به شمار می‌رود، ظرفیتی که شرکت شهرک‌های صنعتی استان با کمک مسئولان اجرایی و دست اندرکاران امور اقتصادی البرز با انجام طرح های عملیاتی و راهبردی در سال جهش تولید آن را هدف گذاری کرده اند.

وی افزود: در میان تمام استان‌ها که هر کدام با داشتن ظرفیت های منحصر به فرد خود، سهمی در تحقق این شعار با هدف توسعه و رونق هر چه بیشتر کشور دارند، استان  البرز با برخورداری از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در شهرک های صنعتی و وجود ۱۵۰برند ملی نقش تعیین کننده ای در تامین نیازهای داخلی و ارزآوری برای کشور دارد. 

مهدی پور تصریح کرد: با این حال بخشی از صنعت استان در سال های گذشته تاکنون به سبب عوامل و موانع مختلف مانند کمبود نقدینگی ، بالا بودن قیمت مواد اولیه ، فرسودگی ماشین آلات و مشکلات دیگری از این دست  دچار رکود یا خاموشی شده است.

بازگشت ۲۷ واحد صنعتی به چرخه تولید در البرز

مهدی پور افزود:  اقدامات و عزم صورت گرفته در سال جاری برای توسعه تولید و رونق اشتغال در استان موجب شده تا از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۷ واحد صنعتی و تولیدی به چرخه تولید در البرز باز گردند. 

سرپرست شرکت شهرک های صنعتی البرز گفت: با باز فعال سازی این تعداد واحد زمینه اشتغال ۷۴۷ نفر در این استان فراهم شده است. 

مهدی پورخاطرنشان کرد: تا ابتدای امسال ۳۰۰ واحد تولیدی صنعتی البرز از چرخه تولید خارج شدند که تا پایان سال جاری در مجموع ۱۰۰ واحد آنها پس از نوسازی و تجهیز و رفع موانع تولید فعالیت خود را از سرمی گیرند. 

وی اضافه کرد: با راه اندازی یکصد واحد غیر فعال در مجموع امسال چهار هزار فرصت شغلی در البرز فراهم می شود.

سرمایه گذاری ٥٨٠ میلیارد تومانی در شهرک های صنعتی البرز

سرپرست شرکت شهرک های صنعتی البرز از سرمایه گذاری ٥٨٠ میلیارد تومانی در شهرک های صنعتی البرز در شش ماه اول سال جاری خبرداد و افزود: با توجه به اعمال معافیت مالیاتی شعاع ١٢٠ کیلومتری برای شهرک صنعتی اشتهارد و همچنین قرارگیری شهرک های صنعتی اشتهارد و کوثر در محدوده مناطق کمتر توسعه یافته ، بیشترین سرمایه گذاری ها در این ۲ شهرک بوده است.

وی اضافه کرد: در سال جهش تولید با حمایت مسئولان استان البرز یک هزار و٥٠٠ نفر در این شهرک‌های صنعتی استان البرز جذب بازار کار شدند. 

این‌ مدیر استانی با بیان اینکه تلاش ما بر حمایت از تولید وتوسعه اشتغال در استان است افزود: همچنین در همین مدت ٥٦ طرح صنعتی با سرمایه گذاری بیش از ٣٠٠ میلیارد تومان و اشتغال زایی یک هزار نفر در شهرک‌های صنعتی استان البرز به بهره برداری رسیده است.

اکنون این استان دارای سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی است که طبق آخرین  بررسی ها ۷۰ درصد آنها فعال و مابقی نیمه فعال هستند.

علی مهدی پور شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر