کد خبر: 930772 A

رئیس شورای شهر کرج مطرح کرد:

رئیس شورای شهر کرج از اعلام آمادگی برای انعقاد تفاهمنامه همکاری های دوجانبه فی مابین مدیریت شهری و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان یکی از پتانسیلها و ظرفیت های علمی و فرهنگی استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، اکبر سلیم نژاد ظهر امروز سه‌شنبه سوم تیر 99 با حضور در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و بازدید از آن مجموعه و دیدار با مدیر و مسئولان دانشکده، اظهار داشت: پردیس کشاورزی کهن‌ترین مرکز آموزش عالی ایران است که با تفاهمنامه ای که منعقد می‌شود می‌توانیم اقشار مختلف مردم اعم از شهروندان، دانش آموزان، دانشجویان، اصحاب رسانه و محققین را با برنامه های مختلف این پردیس و دستاوردهای علمی گروه های آموزشی و پژوهشی آن آشنا کنیم.

وی افزود: مدیریت شهری کرج به عنوان متولی اداره شهر آمادگی دارد تا برای شناساندن مراکز علمی و آموزشی واقع در این کلانشهر اقداماتی را در دستورکار قرار دهد که در پیش رو بودن جشن صد و بیست سالگی تاسیس پردیس کشاورزی می تواند نقطه عطفی برای گره و پیوند زدن هویت شهر با این مرکز آموزشی باشد؛ شهروندان باید بدانند چه سرمایه‌های نهفته‌ای در شهر موجود است که بازگو کننده اصالت و هویت و قدمت کرج است.

این مسئول در تشریح مشکلات شهری با اشاره به اینکه در حوزه پسماند هنوز به دستاورد قابل توجهی در کاهش و بازیافت آن نرسیده‌ایم، تاکید کرد: پس از بررسی‌هایی که در مرکز پردازش دفع حلقه دره انجام دادیم، با چند آسیب جدی در این مرکز مواجه شدیم که یکی از آنها بوی نامطبوع و حجم بسیار بالایی از شیرآبه‌هایی است که طی سالیان گذشته در آنجا ذخیره شده بود و بوی نامطبوع آن باعث ناراحتی و شکایت اهالی منطقه مسکونی همجوار است؛ این قبیل مشکلات با کمک اساتید دانشکده می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

سلیم نژاد در پایان تصریح کرد: مدیریت شهری کرج در حوزه های تحقیقی و پژوهشی می‌تواند از ظرفیت مراکز علمی برای تبیین مشکلات و استخراج راهکارها برای عبور از چالش‌هایی قبیل ترافیک و مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوا و فقر سرانه فضای سبز و... بهره‌مند شود و بی‌شک دانشگاه‌ها بهترین مشاور و ید مشورتی برای مدیریت شهری هستند و امیدواریم فصل جدید همکاری‌ها آغاز شود.

شورای شهر کرج دانشگاه پردیس کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر