کد خبر: 916577 A

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج از پایش مزارع و کنترل و مبارزه با ملخ بومی البرز در این شهرستان، خبر داد.

به گزارش ایلنا، اسماعیل صارمی با اشاره به بارندگی های اخیر و وضعیت مناسب پوشش گیاهی مراتع و مزارع در ظهور زودهنگام برخی آفات، اظهار داشت: پیرو بازدیدهای متعدد و پایش مداوم مزارع شهرستان کرج کانون‌های آلوده و مراکز انتشار ملخ های بومی بی بال در روستاهای نوجان و دروان شناسایی و تراکم گیری آفت مذکور انجام شد.

این مسئول با اشاره به دستور ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان البرز مبنی براقدام مشترک ادارات برای کنترل ملخ بومی،گفت:ضمن هماهنگی با مدیریت حفظ نباتات استان و اداره منابع طبیعی شهرستان، اقدامات پیشگیرانه توسط کارشناسان اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرج صورت گرفت.

صارمی تصریح کرد: در تراکم گیری آفت مذکور، مشاهده شد که پوره ملخ سن 3 و 4 با تراکم 7 الی 12 عدد در مترمربع در حال ریزش به مراتع و باغات است که نهایتا مبارزه شیمیایی در سطح 6 هکتار در حاشیه باغات و روستاها و همچنین با حفر کانال آب و روغن و استفاده از تله‌های تشتکی و نوری در مراتع و اراضی ملی توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان صورت گرفت. 

وی عنوان کرد: در این اقدام 24 لیتر سم فنیتروتیون بصورت رایگان از سوی جهاد کشاورزی به دهیاران روستاهای دروان و نوجان، تحویل و مشترکا توسط دهیاری و منابع طبیعی سمپاشی علیه این آفت انجام شد.

جهاد کشاورزی کرج آفات کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر