کد خبر: 871923 A

فردی خبر داد:

رئیس ستاد انتخابات استان البرز با اشاره به تعداد واجدین شرایط برای حضور در رای گیری اسفند ماه گفت: 85 هزار 277 نفر برای نخستین بار می‌توانند در انتخابات اسفند سال جاری در استان شرکت کنند.

به گزارش ایلنا، نورمحمد فردی در جلسه ستاد انتخابات استان که با حضور استاندار محترم و فرمانداران و روسای کمیته های ستاد انتخابات استان برگزار شد با عنوان اینکه در کل کشور دو میلیون 931 هزار نفر رای اولی هستند، اظهار داشت: در استان یک میلیون و 750 هزار 489 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد 85 هزار 277 نفر  به عنوان رای اولی شناخته می شوند که در دوم اسفند ماه سرنوشت سیاسی جامعه خود را رقم می زنند. 

 رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به لزوم مشارکت اقشار مختلف مردم در ایجاد شور انتخاباتی در استان افزود: در برهه کنونی انتظار  می رود اقشار مختلف مردم برای ایجاد شور و شوق و مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس حضور فعالانه داشته باشند.

وی همچنین  گفت: امسال بیش از ۸۵ هزار رای اولی ها برای نخستین بار در اتتخابات شرکت می کنند و سرنوست سیاسی خود را در امر انتخابات رقم می زنند بنابراین باید برنامه ریزی  لازم برای حضور و مشارکت رای اولی ها توسط دستگاهای ذی ربط برنامه ریزی لازم جهت ترغیب و تشویق آنان صورت گیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان البرزدر ادامه با اشاره به تعرفه های رای انتخابات گفت: اقلام انتخاباتی از جمله انواع مهر و تعرفه های رای و صنادیق و سایر ملزومات آماده که با حضور نمایندگان هیات های نظارت و سایر دست اندرکاران تحویل مراکز حوزه های انتخابیه خواهند شد لازم است تدابیر و تمهیدات لازم در جهت نگهداری اقلام انتخابات صورت گیرد. 

فردی با اشاره به الزام نامزدهای انتخابات به شفافیت مالی فعالیت های انتخاباتی افزود: تمامی نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ملزم به افتتاح حساب و معرفی نماینده مالی به فرمانداری های مراکز حوزه انتخابیه هستند قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی اخیرا توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و بعد از تایید شورای نگهبان توسط ریاست جمهوری جهت اقدام ابلاغ  شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: ممنوعیت تبلیغ نامزدها از ادارات دولتی، دستگاههای اجرایی و موسساتی که به نحوی از بودجه دولت استفاده می کنند و همچنین به اسناد ماده 59 قانون انتخابات هر گونه سخنرانی در صدا و سیما و نمازهای جمعه ممنوع می باشد که در این خصوص فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه کلیه نامزدها را دعوت و توجیه کردند.

رئیس ستاد انتخابات استان تصریح کرد: در هر صورت اجرای دقیق قانون بایستی دقیقا مراعات گردد و همان طوری که بارها عرض کردم طبق فرمایشات مقام معظم رهبری رای مردم حق الناس است و همه دست اندرکاران انتخابات از جمله فرمانداری ها باید از آن صیانت کنند.

وی در پایان گفت: امکانات و تجهیزات برای برگزاری انتخابات فراهم شده است.

انتخابات 98 البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر