کد خبر: 860504 A

در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان؛

کارگاه «تعامل با رسانه در پیشگیری و کنترل خودکشی» با تدریس عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگاه "تعامل با رسانه در پیشگیری و کنترل خودکشی"، روز چهارشنبه 25 دی ماه با حضور مدیرکل دفتر مشاوره و روانشناسی سازمان بهزیستی کشور، خبرنگاران، سردبیران خبرگزاری ها و مدیران روابط عمومی در تالار اندیشه دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان تهران به همت سازمان بهزیستی کشور و جمعیت علمی پیشگیری از خودکشی برگزار شد.

مهناز آشورخانی، کارشناس و مدرس کارگاه با اشاره به آمار خودکشی و وضعیت موجود در ایران و جهان، گفت: شناسایی اهمیت رسانه در پیشگیری از خودکشی؛ آشنایی با وضعیت موجود پوشش اخبار خودکشی و شناخت و نحوه به کارگیری معیارهای مؤثر در پوشش اخبار و پیام های مربوط به خودکشی از جمله اهداف این کارگاه است.

وی با یادآوری شماره های تماس 1480 و 123 که در ارتباط با خودکشی به صورت رایگان مشاوره می دهد، ادامه داد: اقدام به خودکشی عوامل پیچیده ای دارد و از جمله می توان به عوامل روانی، محیطی و اجتماعی اشاره کرد که با تأثیرگذاری بر روی سلامت، منجربه افزایش خودکشی می شود.

این کارشناس وجود اعتماد در انتشار خبر را مهم دانست و بیان کرد: گزارش مسئولانه خبر خودکشی از جمله اقداماتی است که برای کنترل آسیب اجتماعی‌خصوصاً خودکشی ضرورت دارد و گزارش غیرمسئولانه می‌تواند آسیب اجتماعی را افزایش دهد.

در ادامه کارگاه دستورالعمل و راهنمای نگارش و پوشش خبری اخبار مربوط به خودکشی داده شد، سپس در مورد راهکارهای متعادل سازی پوشش این اخبار مطالبی ارائه گردید و در مورد بایدها و نبایدهای سودمند بحث شد.

پیشگیری و کنترل خودکشی مهناز آشورخانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر