کد خبر: 850885 A

در استان البرز؛

هجدهمین نشست تخصصی بسته‌بندی و تجاری‌سازی صنایع‌دستی در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی استان البرز با حضور صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی استان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، فخرالدین صابری امروز در هجدهمین نشست تخصصی بسته‌بندی و تجاری‌سازی صنایع‌دستی که درمحل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی البرز و با حضور صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی استان برگزار شد به تشریح وظایف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اشاره کرد.

وی گفت: در سطح جهانی موضوع گردشگری به عنوان یک صنعت تأثیرگذار در حوزه های توسعه اقتصادی و اشتغالزایی مطرح است که موضوع میراث فرهنگی و به ویژه صنایع دستی و هنرهای سنتی از جایگاه ویژه ای در کنار گردشگری برخوردار هستند لذا یکی از مهمترین اهداف مسافرت خرید سوغات و هدایا است.

وی با بیان این نکته که صادرات صنایع دستی در واقع صادرات فرهنگ و تمدن هر کشور است، گفت: صادرات صنایع دستی استان البرز در سالی که گذشت حدود ۱۰۰ هزار دلار بوده که بیشتر صادرات به صورت چمدانی صورت گرفته است و این آمار نیز تنها از طریق اظهارات خود هنرمندان صنایع دستی در اختیار ما قرار داده شده است .

صابری اضافه کرد: در هشت ماهه نخست سال جاری حدود ۸۷ هزار دلار صادرات صنایع دستی داشته ایم و امیدواریم این رقم امسال از ۱۰۰ هزار دلار عبور کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز در پایان با تاکید بر اهمیت بسته بندی در تجاری‌سازی صنایع‌دستی افزود: باید تلاش شود تا با برگزاری نشست های این چنین و آموزش‌های کاربردی سطح دانش صنعتگران را در زمینه بسته بندی بالا برد و این موضوعی بسیار پیچیده و مهم است که بایستی به صورت ویژه به آن پرداخت چرا که یکی از ضعف های تجاری سازی ، بازاریابی و فروش صنایع دستی همین موضوع بسته بندی است.

صنایع دستی و میراث فرهنگی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر